Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ако имотите не падат, защо графиката на цените на имотите тръгна надолу?! /справка 1 стр. на сайта/

Публикувано от zstoilova 
Ейййй, ще ли тая графика изтипосана на първа страница най-после да бъде ДОСТАТЪЧЕН аргумент за закъсали брокери и кандидат-продавачи че нещата се обръщат?! smoking smiley
zstoilova Написал:
-------------------------------------------------------
> Ейййй, ще ли тая графика изтипосана на първа
> страница най-после да бъде ДОСТАТЪЧЕН аргумент за
> закъсали брокери и кандидат-продавачи че нещата се
> обръщат?!
Графиката няма да помогне на брокерите да разберат че кризата дойде ,защото тяхното мнение е много компетентно и според тях цените са само нагоре.Целта е да заблудят още някое заспало камилче.

Ще се опитам да отговоря съвсем честно, съвсем по човешки, макар да разбирам, че отново се създава тема с едно - единствено предназначение - да се плюе по брокерите и да се потриват доволно ръчички, докато се чака да останат безработни.

zstoilova, занимавам се с имоти от 17 години, не съм чакал бумове, взривове, ще продължа да го правя и занапред, хората винаги ще купуват и продават имоти и от мен винаги ще има нужда. Да, напоследък работата понамаля, нормално е, няма как цените непрекъснато да вървят нагоре, идва време да се успокоят, пише се по вестниците как цените падат /нещо, което все още не е факт поне за София/, а те не са паднали, на всичкото отгоре защо аз, претендиращ за знания, ерудиция, интелект, не смея да правя прогнози, а хората, които са далеч от тази работа го правят ?
dicho, и в София падат. Моя колежка щеше да продава пролетта панелна гарсониера за 55000Е, без проблем според нейната брокерка (отдавна се знаят и работят заедно). Но колежката счупи крак и не и беше до това. Началото на септември същата брокерка и каза, че може да и вземе 50000Е и то със зор. Това за София - Младост 3. Обясни на моята колежка, която сега се ядосва, че цените на са паднали. Друго вчера отидох до офиса на моята брокерка и тя токущо беше сключила пр. договор за панелен двустаен в прилично състояние за 58000Е, като пролетта толкова вървяха гарсониерите. Е не падат ли цените? После в друга тема беше казано, че едни цени падат, а други не - вярно е, но ще продават само тези които намалят цените - другите ще си стоят като оферти до второ пришествие. Не че съм голтак, който се кефи на чуждото нещастие - имам си достатъчно имоти, но лакомията в БГ премина всякакви граници - съотношението цени/заплати е плачевно и искаме, или не ще се върне към по-реални съотношения. Успех на всички.
И НСИ видя наченки на спад при имотите
News.dir.bg - 23 Октомври 2008, 11:54

Цените на жилищата са продължили да растат през третото тримесечие, но са отчели символичен ръст от 3% в сравнение с второто, съобщи НСИ. Тези данни не бива изненадват, тъй като първите симптоми за напрежение на имотния пазар се появиха през септември и октомври.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Символичен ръст" нали не означава "спад" ?
r_stoma Написал:
-------------------------------------------------------
> dicho, и в София падат. Моя колежка щеше да
> продава пролетта панелна гарсониера за 55000Е, без
> проблем според нейната брокерка (отдавна се знаят
> и работят заедно). Но колежката счупи крак и не и
> беше до това. Началото на септември същата
> брокерка и каза, че може да и вземе 50000Е и то
> със зор. Това за София - Младост 3. Обясни на
> моята колежка, която сега се ядосва, че цените на
> са паднали. Друго вчера отидох до офиса на моята
> брокерка и тя токущо беше сключила пр. договор за
> панелен двустаен в прилично състояние за 58000Е,
> като пролетта толкова вървяха гарсониерите. Е не
> падат ли цените? После в друга тема беше казано,
> че едни цени падат, а други не - вярно е, но ще
> продават само тези които намалят цените - другите
> ще си стоят като оферти до второ пришествие. Не че
> съм голтак, който се кефи на чуждото нещастие -
> имам си достатъчно имоти, но лакомията в БГ
> премина всякакви граници - съотношението
> цени/заплати е плачевно и искаме, или не ще се
> върне към по-реални съотношения. Успех на всички.

r_stoma, подкрепям мнението ти с две ръце
clap:
Не е нормално масата българи, работещи за жълти стотинки на фона на цените на имотите, да се заробват с доживотни кредити за заветната двустайка :g: Не планирам продажба или покупка на имот в близките години, но доста мои приятели се сдобиха с жилище и съм наясно за какъв кредитен ад става въпрос :g: От това което виждам обаче времената на идиотите, купуващи жилище на всяка цена за луди пари и пълнещи джобовете на мутри-строители отминаха. НЯМА ВЕЧЕ БАЛЪЦИ - попрекалихте с надуането на балона winking smiley Хайде останете си със здраве
dicho Написал:
-------------------------------------------------------
> Ще се опитам да отговоря съвсем честно, съвсем по
> човешки, макар да разбирам, че отново се създава
> тема с едно - единствено предназначение - да се
> плюе по брокерите и да се потриват доволно
> ръчички, докато се чака да останат безработни.
>
> zstoilova, занимавам се с имоти от 17 години, не
> съм чакал бумове, взривове, ще продължа да го
> правя и занапред, хората винаги ще купуват и
> продават имоти и от мен винаги ще има нужда. Да,
> напоследък работата понамаля, нормално е, няма как
> цените непрекъснато да вървят нагоре, идва време
> да се успокоят, пише се по вестниците как цените
> падат /нещо, което все още не е факт поне за
> София/, а те не са паднали, на всичкото отгоре
> защо аз, претендиращ за знания, ерудиция,
> интелект, не смея да правя прогнози, а хората,
> които са далеч от тази работа го правят ?


де се чуло и видяло брокер да обяви публично, че цените падали.
а да го каже на клиент ... абсурд!
цените са само нагоре с пак нагоре!
очаквайте боксониера в младост 4 за 500К евро догодина!
купете си я сега за 100К за да сте на далавера след година!
"НЯМА ВЕЧЕ БАЛЪЦИ"- казва zstoilova , не е вярно, нямаш ли си огледало ?
оппсссс - графиката на първа страница започва да прилича на софикса smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход