Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имотите в София с ръст от 6.8% през третото тримесечие

Публикувано от OJ 
OJ
Имотите в София с ръст от 6.8% през третото тримесечие
23-10-2008 - 14:37:38
Бих искал да споделя едно мнение на човек, който като много от вас е насочвал вниманието си към покупка на недвижим имот с цел инвестиция и живот и здраве за децата.

За съжаление контролът над медийното пространство е нулев в нашата страна и през последните 2 месеца се тиражира от "журналисти" как цените на имотите вървят надолу. Това е единствено и само с цел МЕДИЙНО ВНИМАНИЕ. Има цени на имоти които действително търпят корекция надолу като панлените жилища, ваканционните(не-качествени).

Това което topimoti.bg сътвори със своят раздел "ПАДАЩИ ЦЕНИ" е направо нелепо. Той единствено отразява корекции надолу на БЕЗУМНО надути ОФЕРТНИ цени, на шепа объркани/алчни продавачи.

Това което ще се случи с цените на недвижимите имоти в София и другите големи градове е че ще бележът по-умерен ръст от предходни години но той ще е НАГОРЕ.
В момента има психологическа пречка пред много потенциални купувачи в следствие на некадърно написани статии. Ще изпаднат и добри сделки от наплашени инвеститори с по-голямо финансово самоучастие , но те ще са много малко.

Ако си харесате качествено ново строителство в широк център до цени 1050-1200 евро на квадрат с добра етажност изток/юг, не се колебайте вечно.

Моля да се запознаете със следната днешна статия относно реалният ръст на цените в София и други големи градови по данни на НСИ, а не на база безумно оферирани и корегирани цени в уеб пространстово.

[profit.bg]





Re: Имотите в София с ръст от 6.8% през третото тримесечие
23-10-2008 - 15:02:33
Аз лично съм съгласен с голяма част от написаното от вас.Единствено обаче не мога да споделя мнението да се купува ново строителство.Първо цената не е 1050-1200евро ,а 1 600-1 800(цени в големи европейски столици-а София си е балканска столица).Защото с тези 15-20 кв/м иделани части е толкова като ги приспаднете.Цена ново строителство не повече от 700-800евро и то южните квартали на София.Тогава ще получим цитираните 1050-1200 на реална площ обаче.
По-добре не купувайте имот на детето си,защото като му дадете най-важното в живота на готово,рискувате да го превърнете в овца,а вълците които се борят за такова ще му го вземат по един или друг начин(лични наблюдения са това,работя предимно с хора).




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-23 15:03 от ivo_1.
Re: Имотите в София с ръст от 6.8% през третото тримесечие
23-10-2008 - 21:32:41
Оджи, ама не си ли спомняте, че точно така измамно winking smiley се покачваха цените на имотие в навечерието на кризата в САЩ и то още много преди да се заговори за финансови кризи, рецесии и т.н. Нима наистина някой сериозно мисли, че Отечеството ще остане като стабилен остров в разбошувалото се финансово море confused smiley и тих пристан за вложения на световният капитал :} На мен ми се иска, моля се да е така, но нещо ми подсказва, че идат тежки времена и сега не е времето за никакви изцепки.
Има нещо гнило в Дания, но някои хора или ги е старх да видят истината или по-скоро така им отърва winking smiley

Re: Имотите в София с ръст от 6.8% през третото тримесечие
23-10-2008 - 22:12:08
Абе кой идиот се връзва на данните предоставени НСИ?! Тея съвсем ни вземат за баламурници...
Re: Имотите в София с ръст от 6.8% през третото тримесечие
23-10-2008 - 22:30:46
Абе спрете с тези глупости. Кажете поне 1 смислена причина за ръст нагоре.
1. Нарастващо население?
2. Достъпно кредитиране?
3. Ръст на заплатите?
4. Увереност в икономиката на България?
5. Нарастване на инвестициите?
6. Поскъпване на материалите?
7. Външнотърговки баланс?
8. Добра инфрастурктура?
......
Не знам защо, но ми приличате на "клуба на непродаващите" от БФБ smiling smiley
Re: Имотите в София с ръст от 6.8% през третото тримесечие
24-10-2008 - 01:11:44
OJ Написал:
-------------------------------------------------------
[www.topimot.com]
> Това което topimoti.bg сътвори със своят раздел
> "ПАДАЩИ ЦЕНИ" е направо нелепо. Той единствено
> отразява корекции надолу на БЕЗУМНО надути ОФЕРТНИ
> цени, на шепа объркани/алчни продавачи.

На теб главата ти е надута. Отиди се полей със студена вода да се освестиш.
ВСИЧКИ продавачи са объркани и алчни, направо опиянени, и сега ги чака тежък махмурлук. Особено тези които са "препили" с кредит ще има да "по"връщат....
Направо ще се задавят....

Пример от така "болезнения" за теб (или за г**а ти) сайт:

Варна, ЖП Гара
Вид имоти: Двустаен апартамент
Конструкция: Тухла Етаж: 3 от 3
Квадратура: 87 кв.м.
Дата на завършване на сградата: 12.1997г.
Актуалност: 21.10.2008г. Обява номер: 154131
Цена: 77 000 EUR (885 EUR/м2)
Сградата се намира на ул.Кавала в района между ЖПгара и ул.Козлодуй. Апартамента е с чиста жилищна площ 75 кв.м. и се състои от голям дневен тракт, спалня, баня, тоалет, перално помещение, килер, тераса. Акт 16 - 1997 год., няма скосове.

на 02.09.2008 цената му е намалена от 95 000 на 90 000
на 21.10.2008 цената му е намалена от 90 000 на 77 000


Района е на 10 минути от Катедралата и 15 минути от началото на морската грдаина. Говоря за ходене пеша
OJ
Re: Имотите в София с ръст от 6.8% през третото тримесечие
24-10-2008 - 12:08:01
Здравейте,

Благодаря за мненията.

Извода който исках да направя е че НЕ чакайте южният апартемент на висок етаж(не под покрив или тераса) с хубава гледка и хубаво устроен или потенциален квартал да стои и да му пада цената.

Цените на качествените имоти с добра локация, изложение, етажност и други даденост ще е запази умерен темп на нарастване.

Панелките, и порутените сгради от 38'ма в центъра на София, както и някои нови строители които икономисват максимално от качествени материали и презастроените ваканционни, имоти със сигурност ще търпят корекция надолу, то е ясно макар и болезнено за някои от нас.

Хората се съвземат и почват да подбират какво купуват. Северен апартемент на нисък етаж гледащ към шумен булевард също е крайно непривлекателен.

При тези нива на финансиране, които получават строителите при наистина лускозните общи части и фасади, високите цени на земята, труда и всички административни неуредици през които се сблъскват не си мислете че себестойността, е малка.


Успех
Re: Имотите в София с ръст от 6.8% през третото тримесечие
24-10-2008 - 12:34:23
Аз не мисля, че себестойността е малка - аз ЗНАМ че е така winking smiley
Re: Имотите в София с ръст от 6.8% през третото тримесечие
24-10-2008 - 12:44:25
OJ Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
>
> Благодаря за мненията.
>
> Извода който исках да направя е че НЕ чакайте
> южният апартемент на висок етаж(не под покрив или
> тераса) с хубава гледка и хубаво устроен или
> потенциален квартал да стои и да му пада цената.

oj - май все повече се стеснява сегмента в който твърдите, че цената няма да падне!
Защо не си спестите усилияте и не кажете още сега - "цената на моя апартамент няма да падне, защото не се продава!" smiling smiley
Re: Имотите в София с ръст от 6.8% през третото тримесечие
24-10-2008 - 13:02:08
OJ Написал:
-------------------------------------------------------
>...НЕ чакайте.....
> ......потенциален квартал ....
>
> .....Цените на качествените имоти с добра локация.....

замисли се върху значението на словосъчетанията:
НЕ чакайте
потенциален квартал
качествените имоти с добра локация

Аз си мисля следното:
НЕ чакайте Значи когато вземам решение за покупка да се водя от моментното състояние , евентуално с кратък времеви хоризонт - до 2-3 години.
За 20 години Германия се съвзе от война която физически бе разрушила страната. ТУК 20 години се тъпче на място и до 2-3 години НЯМА НАЧИН ДА ИМА ПРОМЯНА, дори и да е "генерална"

потенциален квартал За България това е оксиморон. Едиствената възможна форма е потенциален ЦИГАНСКИ квартал. като се изходи от горното не може да се говори за потенциал. За да има бъдеще трябва да има перспективи, а такива няма

качествените имоти с добра локация Такива за сега няма. погледни предните два пункта да разбереш защо няма и да има.

Ключът е в словосъчетанието да стои, защото един имот освен да стои друго не може да прави. Ще стои като паметник, а може и като надгробна плоча, ако си със слабо сърце

Американците имат един евфемизъм използван много от военните:
"Приемливи загуби"
Ако си затънал с някоя ипотека по-добре продавай веднага, дано намериш някой малоумник да ти го купи.
Ако си посредник се преквалифицирай с време, за да си с малко повече стаж като дойде голямата вълна от безработни брокери.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход