Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

10.06.2008г -20% на цените.....

Публикувано от dival 
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
12-06-2008 - 16:42:37
ELDY Написал:
-------------------------------------------------------
> Как моля, да подходят родителите, когато бачкат
> или на две места или до 10-11 ч. вечер, за да
> оцелее семейството??? Не ходят на море или където
> и да е другаде, щото няма мангизи??? А даскалите
> си имат 3 месечния отпуск, нали? И защо изобщо да
> "подхождат", ако детето е наследило техния
> манталитет? Тогава, то, детето или няма нужда от
> допълнителен подход - в повечето случаи е по-умно
> от родителите си, или е направо за ТВУ!!! Средно
> положение НЕ трябва да има, иначе резултатите са
> печални. А защо на поколенията от татово време
> интелектуалния им потенциал е напред светлинни
> години БЕЗ родителите тогава да са отделяли
> НИКАКВО, АМА НИКАКВО ВНИМАНИЕ? Нека, ако има тук
> някой от тези поколения да сподели дали родителя
> или родителката му е висял над главата. Даскалята
> вече са калпави, ама много калпави! Изпратих си
> сина на уроци по руски при бившата ми учителка,
> вече на възраст жена, за 2 месеца взе материала за
> 3 години и за първи път откри, че руският език бил
> красив, а и още по-важно нещо, че имало и ДРУГИ
> учители, СУПЕР ГОТИНИ, но за съжаление мноооооого
> отдавна. Вече не ги произвеждали такива ........


Елди,
Изпратил си детето на уроци по руски; по-важното -насочваш го и изискваш!!!
Освен това детето вижда от теб/ от родителите си/ как работят -това е личният пример.
Закона на Ом:
1.Учителите трябва да научат детето на закона.
2.Родителите трябва да научат детето на труд и да изискват от него.
1 без 2 -трудна работа.

Под "внимание" не трябва да се разбира заедно да пишат домашните или пък да учат уроците. Даже, бих казала, че е неправилно, защото то трябва да се научи на самостоятелност.
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
12-06-2008 - 19:05:53
Ами изпратих си детето на уроци, защото видях, че на даскалите от наше време не може и не трябва да се разчита, а едно време можеше - просто това им бе част от работата! Не знаех, че ще ми се наложи на мен да върша половината от работата им. Затова не плащат на мен, а на тях. Аз си имам друга работа и не я върша половинчато, а и не чакам друг да ми я довърши. Старото поколение учители знаеха значението на "Учител=Педагог". Днешните в по-голямата си част са неуспели да се класират другаде и записали за даскали. Естествено не слагам всички под един знаменател - само 99 % от тях. Но виж, старото поколение УЧИТЕЛИ, си вършеха работата ОТЛИЧНО.

А как ще ми обясните факта, че по татово време - всички го знаем - море от деца от провинцията идваха да учат в софийските гимназии и техникуми, живееха на квартири и се бореха сами с живота. Родителите им в дълбоката провинция я получат един път месечно писмо от тях я не - какъв контрол и възпитание са упражнявали? НИКАКЪВ - оставили са ги сами да се борят в живота. И те успяваха, защото я имаше у българина природната култура до голяма степен формирана от СТАРИТЕ УЧИТЕЛИ. Ей за туй изпростяват поколенията, защото новите такива "учители" са турбо селяни, а старите се изчерпаха. Извинявам се за резкия тон, но образованието и културата са предимно и основно в ръцете на педагозите. Родителите могат да дадат личен пример, но в повече от случаите е по-добре да не го дават, ако и те са обучавани от новото поколение "педагози" .....

ще продължим по-късно, ако има желаещи До скоро smiling smiley
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
12-06-2008 - 19:55:19
Абе прав е човека. Обобщено с две думи-простотия отвсякъде. Ей зарад тия неща не ми се гради нито семейство нито кариера тука. Щот в буренясала нива жито не расте. Само татул и разни други плевели.
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
12-06-2008 - 21:53:54
Solaroid,
Малко си краен. Вярно, че има плевели и бурени, но има и свестни и стойностни хора, които не са никак малко. Плевелите и мен дразнят, но се старая да не се взирам в тях и гледам да не им обръщам внимание, доколкото мога.smiling smiley

Eldy, прав си за учителите. Моята теза беше, че освен учителите важна роля при формирането и възпитанието на детето играят и родителите. Казваш, че море било да учат в техникумите и гимназиите и то сами. Само, че те вече са 15годишни, т.е с формиран характер и необходимото възпитание. Примерът от родителите може да бъде добър и лош. Според мен лош пример е;
-родителите да не работят или да се задоволяват с лека работа, без желание за развитие;
-да издигат в култ материалното пред духовното;
-да лъжат и детето да вижда;
-да крадат и детето да вижда;;
-да липсва макар и малка доза почтеност;
-не ми се навлиза в толкова много......

Обаче, хората, които много работят, винаги ги гризе съвестта, че не обръщат достатъчно внимание на децата си.smiling smiley

Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
13-06-2008 - 07:31:11
Вчера ме домързя да доразвивам. Та идеята е че с дохода който мога да си докарам като инженер нито мога да ида в читава клиника, нито мога да си пратя децата в частно училище. От което следва че аз и бъдещото ми семейство няма да получат нито добро образование, нито добри здравни услуги. Това е което ме дразни най-много. За правни услуги, закони, престъпност и средата в която ще ми растат децата няма да говоря въобще, то си е ясно. Та ей поради тия няколко причини в дългосрочен план не виждам смисъл да се занимавам да работя 10 години в елитната фирма на "Петкан и Драган" ООД, да си скъсам нервите с глупости, за да зема "голямата" заплата от 2к лева, с която не мога да осигуря горепосочените важни за мен неща. Не казвам че няма достойни и читави хора. Проблема е че ве по-рядко попадам на такива. Последните години адвокати, учители и доктори само ме гледат в ръчичките и се чудят как да ми измъкнат повечко парици. Дори на цената на накърняване на моите интереси. Та това е, говоря за пари и условия на живот. Роднините и приятелите не ги засягам. То така или иначе до няколко години от вторите едва ли ще останат много тука.
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
13-06-2008 - 07:33:33
А иначе за децата и възпитанието темата е много сложна и обемиста. Но в тая среда трудно се възпитава, казвам го от личен опит.
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
13-06-2008 - 08:11:14
Нещата са много прости. Учителите никога не са вземали големи заплати, но преди бяха горе долу нормални. Имаше някаква сигурност в техния живот, анй-важното беше култът към учителя. Това ученик да се гаври с учител, дори само да се заяде с него - забрави, срамът беше както за него така и за родителите му.

Учителите са хора на духа, това не са миньори или таксиметрови шофьори да окупират народното събрание с коли или кирки. Кротки хора са. Затвоа и промяната удари най-вече тях. Обезвериха се и много напуснаха професията, много напуснаха и държавата.

Кои са виновните? На първо място политиците, всички ние като като цяло, защото не изисквахме необходимото от първите.
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
13-06-2008 - 11:19:34
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Solaroid,
> Малко си краен. Вярно, че има плевели и бурени, но
> има и свестни и стойностни хора, които не са никак
> малко. Плевелите и мен дразнят, но се старая да не
> се взирам в тях и гледам да не им обръщам
> внимание, доколкото мога.
>
Muza, Нистина хубаво би било да не сме крайни, обаче в последно време не останаха много стойностни хора - основно и преобладаващо са плевели и бурени. А не бива да се стараем да не им обръщаме внимание и да ги подминаваме. Така, те стават болшинство. Това е една от основните ни грешки, а може би и най-основната. Един прогресивно мислещ народ с толкова стара история и култура не би го позволил.

> Eldy, прав си за учителите. Моята теза беше, че
> освен учителите важна роля при формирането и
> възпитанието на детето играят и родителите.
> Казваш, че море било да учат в техникумите и
> гимназиите и то сами. Само, че те вече са
> 15годишни, т.е с формиран характер и необходимото
> възпитание. Примерът от родителите може да бъде
> добър и лош. Според мен лош пример е;
> -родителите да не работят или да се задоволяват с
> лека работа, без желание за развитие;


Ей такива точно родители кой ги е формирал, след като техните предци са успели, знаещи и образовини хора? Значи дядото и бабата - интелектуалци, бащата и майката и те, а отрочето - гаменче .... Кой и къде къса веригата???

А относно 15-годишните от провинцията (някога) - извини ме, но не съм точно на същото мнение, тъй като те бягат основно от работата. Нали знаеш старата максима: "Учи маме, за да не работиш!" Май трябваше да я следваме

> -да издигат в култ материалното пред духовното;
> -да лъжат и детето да вижда;
> -да крадат и детето да вижда;;
> -да липсва макар и малка доза почтеност;
> -не ми се навлиза в толкова много......
>

Да, така е! Тези "ценности" започнаха да излизат на повърхността след татово време, защо ли? Както бе казал Оскар Уайлд (ако не бъркам) "Ние всички плуваме в мръсния канал, нооо някои от нас са с лице към звездите" Разбира се, политиците носят основната вина за това. Целта е народът да е лесно манипулиран, а това става, когато е прост. Къде е интелигенцията? Май я виждаме само тук, във форумите, но за съжаление една голяма част се обажда я от Франция, я от Русия, я от Щатите.
Та с две думи: Кой не издържа на напъна и скъса пъпната връв с образованието на българина?


> Обаче, хората, които много работят, винаги ги
> гризе съвестта, че не обръщат достатъчно внимание
> на децата си.
>
Тук, за всеобщо съжаление си абсолютно права! И с годините това става все по-осезаемо и по-болно! Преди години през уикендите се срещахме доста често с няколко американски семейства. Едно от нещата, което ми направи много добро впечатление у тях е, че отдаваха по-голямата част от времето и вниманието на децата - и свои и чужди. Нашият син се забавляваше страхотно. Пример, възрастните играят волейбол в двора, синът ни 4 -5 гошен, по една или друга причина решава, че ще му е по-забавно да си играе точно на волейболното поле .... Вместо деликатно да го "изнесат" от игрището, те спират мача си и един през друг започват да го забавляват .... Някой в България да прави нещо в този дух? Може и да има единици. Дай боже!

Малко ми е неудобно, че темата тук е друга и малко я поизместихме. Поднасям извиненията си към Дивал и към всички останали!


Дивал, извинявай, давай брат по темата smiling smiley!






smiling smiley
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
13-06-2008 - 11:29:40
Combat Написал:
-------------------------------------------------------
> Нещата са много прости. Учителите никога не са
> вземали големи заплати, но преди бяха горе долу
> нормални. Имаше някаква сигурност в техния живот,
> анй-важното беше култът към учителя. Това ученик
> да се гаври с учител, дори само да се заяде с него
> - забрави, срамът беше както за него така и за
> родителите му.
>
> Учителите са хора на духа, това не са миньори или
> таксиметрови шофьори да окупират народното
> събрание с коли или кирки. Кротки хора са. Затвоа
> и промяната удари най-вече тях. Обезвериха се и
> много напуснаха професията, много напуснаха и
> държавата.
>
> Кои са виновните? На първо място политиците,
> всички ние като като цяло, защото не изисквахме
> необходимото от първите.


Combat, напълно си прав и всички тук го знаем. Аз друго искам да разбера, мърша ли сме или все още има някаква надежда за народа, респективно за децата ни? През турско материалното състояние на учителите не е било по-добро, по царско време също. Сигурно знаеш, че точно в тези периоди образованието е издигнато в култ. Учителят също. Да не би да не е мизерствал българският учител и тогава? Учител и доктор се става, само ако си умствено узрял за тези професии. Имаше една думичка "призвание", но май се е загубила във времето. А тя е съществувала точно в години на нищета. Май-май сме се уяли вече smiling smiley

Дивал, изчезвам вече smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход