Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

10.06.2008г -20% на цените.....

Публикувано от dival 
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
11-06-2008 - 17:41:25
тук съм и аз барбарон ..но от сутринта имах едни поръчки рано рано и ми е тръгнало на пари пу пу пу......после изпращах маисторите че ми довършиха външната изолация...там пък дадох пари пуууууу.....сега съм готов за малко бои....ааа само да си налея биричка........
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
11-06-2008 - 23:16:56
Преди няколко дни написах нещо,отностно образованието по татово време .И някои компетентни екземпляри,веднага си дадоха мнението в контра на думите ми.Е, вижте си младото поколение : Кой те бие, ма? (видео)

Април 2008-ма. Озверели викове на ученици в клип, сниман с GSM в Техникума по хранене в Пловдив.
Момчета вият от кеф, докато трима от съучениците им малтретират учителката си по английски Мария Чулова. [www.dnes.bg]


А между другото(според мен),учителката става за работа.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-11 23:18 от gorje.
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
11-06-2008 - 23:26:10
Некомпетентни следователи и прокурори made in Bulgaria?


Кат са некомпетентни,да ходят на полето да работят!
Тази държава се управлява само от мафия и олигофрени.


[www.dnes.bg]
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
12-06-2008 - 07:19:25
Абе знаех че в тия заведения е голяма идилия, ма май ми е било малко въобръженийцето. Иначе преди 89-а образованието в БГ наистина е било на доста високо ниво. За това сега има една камара българи в зряла възраст, дет са световнопризнати специалисти.
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
12-06-2008 - 11:50:23
Барбароне,

Нямаш идея колко се прав!
Нароиха се частни училища с деца с подплатено от родителите самочувствие. Учителите изискват, но детето казва: не можеш да ми пишеш 2-ка, защото баща ми ти плаща.Определено смятам, че разковничето е не толкова в образователната система, а в семейното възпитание. Проблемът идва от това, че някои хора се раждат направо на 7 години.
Освен това родителите казват:учителите да го учат, нали затова ходи на училище.
Само, че работата на учителя е да му обясни теоремата на Питагор, родителят да научи детето на труд; учителят да го изпита и оцени и ако е необходимо да допълнително да се занимае с него.
Родителите са пример за подражание. И когато примерът не читав, идват проблемите. После образованието ни виновно, друго ни виновно, само ние не.
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
12-06-2008 - 12:11:39
Абе вярно е донякъде. Но след родителя учителя играе основна възпитателна роля. Верно е че ако мама и тати му отпуснат края няма оправия, та ако ще и господ да слезне да го учи се тая. Но го има и другия момент, когато калпави даскали отвращават децата от ученето. Вярвам че всеки е изпитал такова нещо, но последните години стана доста по-осезаемо. Например има един даскал по английски на брат ми. Тоя същия заяви на една родителска среща че не вярва в педагогиката, не вярва в образованието, и че от децата нищо не става, нищо не знаели. Пише на брат ми само двойки, при условие че малкия изкара четвърто ниво английски с международен сертификат, като на изпита има 94%. Даже някъде имам снимка как даскаля спи на бюрото в час. Е как кажете брат ми сега да има някакъв респект към даскалите, като те половината в неговото училище се излагат като последните кифладжии. Та така, две страни има монетата.
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
12-06-2008 - 12:24:23
Така е, но предполагам, че и ти си имал подобни учители, а доколкото разбирам не ти е дало отражение, въпреки всичко. По принцип монетата винаги има 2 страни, независимо от областта, за която се отнася.
Въпросът е как родителите да подходят с цел дистанциране от т.нар. негативни явления; било учители, било ученици напр. с високо самочувствие на база финансово семейно благосъстояние.
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
12-06-2008 - 15:30:09
Как моля, да подходят родителите, когато бачкат или на две места или до 10-11 ч. вечер, за да оцелее семейството??? Не ходят на море или където и да е другаде, щото няма мангизи??? А даскалите си имат 3 месечния отпуск, нали? И защо изобщо да "подхождат", ако детето е наследило техния манталитет? Тогава, то, детето или няма нужда от допълнителен подход - в повечето случаи е по-умно от родителите си, или е направо за ТВУ!!! Средно положение НЕ трябва да има, иначе резултатите са печални. А защо на поколенията от татово време интелектуалния им потенциал е напред светлинни години БЕЗ родителите тогава да са отделяли НИКАКВО, АМА НИКАКВО ВНИМАНИЕ? Нека, ако има тук някой от тези поколения да сподели дали родителя или родителката му е висял над главата. Даскалята вече са калпави, ама много калпави! Изпратих си сина на уроци по руски при бившата ми учителка, вече на възраст жена, за 2 месеца взе материала за 3 години и за първи път откри, че руският език бил красив, а и още по-важно нещо, че имало и ДРУГИ учители, СУПЕР ГОТИНИ, но за съжаление мноооооого отдавна. Вече не ги произвеждали такива ........
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
12-06-2008 - 15:37:07
Така е Елди, ма не можеме да слагаме всички под общ знаменател. Сега като се замисля се сещам за поне още 10 много свястни учителя които са ми преподавали и продължават да преподават. Но е и факт че всичките са от старата школа и са на изчезване. При новите даскали в повечето случаи майка плаче. Помня още на една родителска среща как класната на брат ми, тъй като не ме познаваше още и не ме знаеше какъв съм тръгна да сваля майка ми!!! А тази същата какъв педагог беше....
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
12-06-2008 - 15:40:20
Един учител, ако не успее да събуди в детето (имам предвид нормалните деца) интереса към преподавания предмет и в същото време взаимната симпатия и респект - значи не е за учител и върши голям грях! Да ходи да става полевъд! Ако и там го искат!

Моите адмирации към старото поколение ПЕДАГОЗИ!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход