Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

10.06.2008г -20% на цените.....

Публикувано от dival 
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
08-06-2008 - 09:28:54
Ivel,

Всяка дребна корекция при пазар, който се помпа от очаквания единствено за покачване на цената и надежда за печалба от спекулации, води до СРИВ. Няма как да има леки корекции или просто спиране на едно ниво. Затова и, особено тази година, на пазара на НИ има парадокса, че офертите са на все по-високи цени, а почти няма купувачи. Защото продаващите- строители,брокери, знаят какво ги чака даже при спиране на ръста за месец-два. Почти всеки последните години е купил с огромен финансов риск жилище, за да препродаде с огромна печалба след години, като си покрие преждевреченно ипотеката, или от страх, че скоро няма да може да купи жилище и на двойна цена. Тези хора при паника ще търсят как да се отърват от изплащането на кредити по 30г. Съответно схемата се видя в САЩ и Западна Европа.
Re:БиБиСи: Спирането на средствата от ЕС за България е възможен вариант
08-06-2008 - 09:57:36
В специален репортаж за България БиБиСи съобщава, че страната ни може да загуби милиони евро от европейски фондове, ако не докаже, че взема крути мерки срещу корупцията и организираната престъпност.


В репортажа на Оана Лунгеску се казва, че от 1990 г. в България са извършени 150 поръчкови убийства, но за тях няма осъден нито един.

"Престъпленията остават ненаказани защото има връзки между бившите комунистически служби, хората от бизнеса и политиката", пише още Лунгеску, която е посетила Дупница. Там тя се среща с Пламен Галев и Ангел Христов, по-известни у нас като братя Галеви.

БиБиСи припомня, че заради срещата със съмнителните бизнесмени от Дупница бившият вътрешен министър Румен Петков бе принуден да подаде оставка.

"Според вас ако бяхме виновни щяхме ли да седим и да си разговаряме тук с вас? Властите провериха всичко - имотите ни, източниците ни на доходи, провериха ни за наркотици. Само дето не ни обвиниха, че сме братовчеди на Осама Бин Ладен", казва Пламен Галев пред БиБиСи.

Двамата твърдят, че срещата им с Румен Петков е била свързана с националната сигурност. Поради тази причина те не могат да разкрият съдържанието.

Братя Галеви разходили с брониран джип пратеникът на британската медия в Дупница и му разказали за техните проекти - изграждане на училищен стол, модернизиране на автогарата в Дупница.

"Заради натиска от Европейския съюз (ЕС) властите в България се задействаха. Правителството създаде Държавната агенция за национална сигурност, която ще се бори с организираната престъпност, бяха сменени няколко министри, за да се гарантира, че средствата от ЕС няма да отидат при неподходящи лица", се казва още в материала.

"Ако България бъде наказана, кой ще страда? Българите винаги са били силно проевропейски настроени и очакват да не бъдат лишени от възможността да се радват на членството си в ЕС и да извлекат ползи от него", казва българският премиер Сергей Станишев пред БиБиСи.

Пратеникът на медията припомня, че ЕС вече е замразил стотици милиони евро помощи, които са били предназначени за зле поддържаните пътища на Българияи други крайно необходими инфраструктурни проекти. В следващите години обаче се чакат още милиарди евро.

Един от посетилите България тази седмица официален представител на ЕС заявява пред БиБиСи, че спирането на финансовата помощ за страната ни определено е възможен вариант.
Re: Re:БиБиСи: Спирането на средствата от ЕС за България е възможен вариант
08-06-2008 - 10:51:15
А не може ли 10-ти, да не е 10.06, а месец октомври? Така ми се струва по-вероятно. Моето мнение е, че ако има спад в цените няма да се разминем само с 20%. Направо не ми се мисли каква спирала може да се завърти. При един падащ пазар няма изобщо да се намират клиенти, освен ако не им е ужасно необходимо жилището. Това ще доведе до свиване във всички свързани дейности, нова вълна на емиграция и още по-голям спад в цените, включително и при наемите.
Тия дето сътвориха имотния балон, ще се изнсат към вилите си в Гърция, Дубай, Алпите или където там имат, ще си карат лимузините, яхтите и самолетите, а бедните ..... (справка "История на света"winking smiley .
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
08-06-2008 - 10:55:01
андрешко,пак си в междучасие .................................
но изобщо няма да се хабя за теб(без да те обиждам)вЕрваи ми............
случаино да знаеш от кого и с каква цел са създадени фондовете за земя.....незнаеш
не това което се пише...............
да знаеш защо и кои строи тези голф игрища....тц
да знаеш нещо за ветрогенераторните паркове....пак тц
да знаеш кои , как , и защо дърпа целия туризъм....тц пак не знаеш...........
да знаеш кои ще се спечели изборите////// тц няма как да знаеш....................
и много,много други неща
но ще те оставя да си живееш в измислицата че си господар на живота си...
бъди по толерантен , не гледаи офицялните информации а чети между редовете
трябва и да си наясно ,че освен твоята гледна точка и твоята истина може би има и друга
а това кои и защо разговаря точно с мен , мисля че изобщо не ти е нужно като информация
аа информация ли казах...ами тази думичка маи управлява всичко.......
тук има много свесни хора и е редно да си го разбрал,безмисленните спорове няма да доведат до нищо ...и тук е редно вече тази тема да се залкючи
не може да стоиш само пред компютъра и да си мислиш ,че реалния свят е в някаква ваканция
преди да кажеш или напишеш каквото и да било спомни си ,че всичко което се случва сега е измислено около 10 год по рано . знаи че не те управляват никакви политически партии......
има и друга истина...............
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
08-06-2008 - 13:09:19
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> андрешко,пак си в междучасие
> .................................
> но изобщо няма да се хабя за теб(без да те
> обиждам)вЕрваи ми............
> случаино да знаеш от кого и с каква цел са
> създадени фондовете за земя.....незнаеш
> не това което се пише...............
> да знаеш защо и кои строи тези голф игрища....тц
> да знаеш нещо за ветрогенераторните паркове....пак
> тц
> да знаеш кои , как , и защо дърпа целия
> туризъм....тц пак не знаеш...........
> да знаеш кои ще се спечели изборите////// тц няма
> как да знаеш....................
> и много,много други неща
> но ще те оставя да си живееш в измислицата че си
> господар на живота си...
> бъди по толерантен , не гледаи офицялните
> информации а чети между редовете
> трябва и да си наясно ,че освен твоята гледна

> точка и твоята истина може би има и друга
> а това кои и защо разговаря точно с мен , мисля че
> изобщо не ти е нужно като информация
> аа информация ли казах...ами тази думичка маи
> управлява всичко.......
> тук има много свесни хора и е редно да си го
> разбрал,безмисленните спорове няма да доведат до
> нищо ...и тук е редно вече тази тема да се
> залкючи
> не може да стоиш само пред компютъра и да си
> мислиш ,че реалния свят е в някаква ваканция
> преди да кажеш или напишеш каквото и да било
> спомни си ,че всичко което се случва сега е
> измислено около 10 год по рано . знаи че не те
> управляват никакви политически партии......
> има и друга истина...............---------
........................................................................
приятелко , оставям те насаме с твоите "истини" , наистина
нямам информация истинска , за да проверявам истинността
на истинските ти истини spinning smiley sticking its tongue out spinning smiley sticking its tongue out
истинска е само поговорката "докато умните умуват - лудите скачат"
след месец-макс. два ще разбереш кое е истина и кое "твоя истина"
дано си само от "говорилниците" тогава лесно ще смениш рефрена,
щото ако си от другите -ще те очакват много болки и страдания ,
сълзи и сополи ....
между другото , подходяща си за сутрешна душевна "злобарка" ,
ведно с кафето
имаш и някои добри черти (прозрачна,безобидна , предсказуема) изобщо-положителна героиня си , чао , до 01.08.2008 год
излизам от сънищата ти,преставам да те стряскам,оставям те на мира
Re: Re:БиБиСи: Спирането на средствата от ЕС за България е възможен вариант
08-06-2008 - 13:49:03
DeBeers Написал:
-------------------------------------------------------
> А не може ли 10-ти, да не е 10.06, а месец
> октомври? Така ми се струва по-вероятно. Моето
> мнение е, че ако има спад в цените няма да се
> разминем само с 20%. Направо не ми се мисли каква
> спирала може да се завърти. При един падащ пазар
> няма изобщо да се намират клиенти, освен ако не им
> е ужасно необходимо жилището. Това ще доведе до
> свиване във всички свързани дейности, нова вълна
> на емиграция и още по-голям спад в цените,
> включително и при наемите.
> Тия дето сътвориха имотния балон, ще се изнсат към
> вилите си в Гърция, Дубай, Алпите или където там
> имат, ще си карат лимузините, яхтите и самолетите,
> а бедните ..... (справка "История на света"winking smiley .

Първи афтър шок обикновено е на -20% след него има малко пкачване заради слухове, че цените пак ще тръгнат нагоре. В различните сегменти спадър ще е различен. В докторката градина що да падат. Платежоспосбните хора са доста повече от пространството там. Ама това люлин-малдост-дружбо-надежденските коптори нама как ще се продават на 1 месечна заплата квадрата, с уточнението че в тези квартали живеят не толкова палтежосопобни хора със заплати от по 6-700 лева.
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
08-06-2008 - 15:01:23
Искам да напиша няколко pеда по повод,следната случка:Разговарям по работа с един клиент и разговора от дума на дума се насочва към БГ.
Той с възхищение започва да ми говори колко добри и чесни хора са българите,радостни,усмихнати и приветливи.
Аз започвам да го гледам странно и въпросително,защото знам перфиктно че в момента в БГ цари закона на джунглата.И малко по-късно разбирам,че той говори за лятото на 1968 година.
След този разговор,започнах да си мисля за времето когато на власт беше Тодор Живков.Като се замисля излиза че той е направил много неща за БГ.Въпреки че е бил постоянно контролиран,следен и подслушван от СССР службите.Сигурен съм че той е обичал България и Българите.Но е мразил доста яko циганите и турците.
Е затова го уважавам.Всеки може да си спомни за светкавичните му реакции по отношение на мангали и турци.Или пък за спокойното детство и живот по негово време.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-08 16:08 от gorje.
Re: Re:БиБиСи: Спирането на средствата от ЕС за България е възможен вариант
08-06-2008 - 16:22:07
greenbul Написал:
-------------------------------------------------------
> DeBeers Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > А не може ли 10-ти, да не е 10.06, а месец
> > октомври? Така ми се струва по-вероятно.
> Моето
> > мнение е, че ако има спад в цените няма да
> се
> > разминем само с 20%. Направо не ми се мисли
> каква
> > спирала може да се завърти. При един падащ
> пазар
> > няма изобщо да се намират клиенти, освен ако
> не им
> > е ужасно необходимо жилището. Това ще доведе
> до
> > свиване във всички свързани дейности, нова
> вълна
> > на емиграция и още по-голям спад в цените,
> > включително и при наемите.
> > Тия дето сътвориха имотния балон, ще се
> изнсат към
> > вилите си в Гърция, Дубай, Алпите или където
> там
> > имат, ще си карат лимузините, яхтите и
> самолетите,
> > а бедните ..... (справка "История на света"winking smiley
> .
>
> Първи афтър шок обикновено е на -20% след него има
> малко пкачване заради слухове, че цените пак ще
> тръгнат нагоре. В различните сегменти спадър ще е
> различен. В докторката градина що да падат.
> Платежоспосбните хора са доста повече от
> пространството там. Ама това
> люлин-малдост-дружбо-надежденските коптори нама
> как ще се продават на 1 месечна заплата квадрата,
> с уточнението че в тези квартали живеят не толкова
> палтежосопобни хора със заплати от по 6-700
> лева.

А Бояно-драгалевски-симеоновските бараки? Това за мен са отвратителни квартали, доста далеч от западните разбирания за престижен район. Улиците тесни и с дупки, липса на канализация, никаква инфраструктура, а зимата ако си без SUV- жална ти майка.

Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
08-06-2008 - 17:41:46
gorje Написал:
-------------------------------------------------------
> Искам да напиша няколко pеда по повод,следната
> случка:Разговарям по работа с един клиент и
> разговора от дума на дума се насочва към БГ.
> Той с възхищение започва да ми говори колко добри
> и чесни хора са българите,радостни,усмихнати и
> приветливи.
> Аз започвам да го гледам странно и
> въпросително,защото знам перфиктно че в момента в
> БГ цари закона на джунглата.И малко по-късно
> разбирам,че той говори за лятото на 1968 година.
> След този разговор,започнах да си мисля за времето
> когато на власт беше Тодор Живков.Като се замисля
> излиза че той е направил много неща за БГ.Въпреки
> че е бил постоянно контролиран,следен и подслушван
> от СССР службите.Сигурен съм че той е обичал
> България и Българите.Но е мразил доста яko
> циганите и турците.
> Е затова го уважавам.Всеки може да си спомни за
> светкавичните му реакции по отношение на мангали и
> турци.Или пък за спокойното детство и живот по
> негово време.
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 06/08/08
> 04:08PM от gorje.


Ако този човечец е посетил някой секретни отдления а не само селтаците по морето е щял да разбере малко повече за българската действителност, лицемерие и простащина.
А бай ти тошо правешкия тарикат може спокойно да заеме място в топ 10 на българските национални съсипатели наред с такива видни представители като благоев, фердинанд, г.димитров. Да напомням ли, че по негово време България фалира 2 пъти? Или пък, че съсипа образованието? Или, че избиваше журналисти?
Re: 10.06.2008г -20% на цените.....
08-06-2008 - 17:46:59
Сигурен съм че той е обичал
> България и Българите.Но е мразил доста яko
> циганите и турците.

Tочно тва са пълни глупости, сори. Кой развъди мангустите и ги направи тва, което са сега? Преди комунизма не са можели да шавнат. А по Живково време - безплатни апартаменти и всичко останало. И сега са държава в/над държавата. Щото с техните продажни гласове комунягите държат властта (червените бабички измират прогресивно, за щастие).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход