Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обяснете моля

Публикувано от dival 
Обяснете моля
07-05-2008 - 18:02:05
Здравеите на вси4ки от извесно време следя форума бих искал да попитам хората които твърдят 4е ще има финансова криза .как нормалния 4овек да избегне кризата или ако е неизбежна как по малко да го засегне много ви моля не постваите безкраини статии и кои специалист от кои краи на света какво казал просто кажете своето мнение
и сега към тези които твърдят 4е бг е раи моля и вас за обосновка на думите ви 4е в бг е приказка и имотите ще държат нивата си и даже ще ска4ат
направо е объркващо с вс тези спорове моля тук да изясним доколкото можем вси4ко и да видим на4ини да си бъдем полезни ......



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-05-18 20:44 от Продавач.
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
07-05-2008 - 18:16:38
Криза ще има за някой, за други не.
Очаква се бюджетния излишък тази година да е над 3 млрд лева.
Тези парици, ще бъдат лапнати от хората, за които няма да има криза.
Тези, от които ще се съберат ще бъдат в криза.

От тук следва и отговора на въпроса ти - как да избегнем кризата. Много просто - уреждаш си местенце на държавната ясла и си готов.
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
07-05-2008 - 19:14:04
Ако има сериозна криза 99% от хората ще са зле. Ако досега не си бил в топ 1% (който винаги си е добре каквото и да става) шансовете ти да влезеш са много малки.
За минимизиране на ефекта от рискове се използва диверсификация на портфейла.
Други съвети (които съм чувал от баба си) - инвестиции в злато (в бг е малко сложно), имоти (с добро качество - това е много важно!), земя. Друго нещо е да инвестираш в себе си или децата си - за добрите специалисти винаги има работа.
Но никъде никой не ти дава гаранция!
Това по-горе не е препоръка за нищо. Просто споделям махленски клюки.

Най-добре недей чети форуми и ще спиш по-спокойно.
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
07-05-2008 - 21:10:30
за държавна работа предполагам 4е нямаш предвид някоя служби4ка за 6-700 лева и спокоино 4акаики пенсиика и то4но преди пенсия да те ритнат като ненужен. доколкото разбирам препоръ4ваш държавна служби4ка но ако може така по вътрешно в игрите да е 4овек даааа но това маи е за богоизбрани или може би за партиино избрани
колкото до втория пост наистина махленските ти приказки поне на мен ми се виждат доста интересни а колкото до бабите -те маи винаги излизат прави
златото поне за мен някак си поне в бг не ми вдъхва доверие виж оба4е инвестицията в земя ми зву4и супер логи4но
аз ли4но се лутах долари , евра , левове,земя , парцели ..и др в моята класация номер 1 е офис за услуги....всеки според специалноста си колкото по тясна толкова по добре ...един вид каквато и криза да има винаги ще има хора нуждаеики се от определена услуга....колкото и да струва ще отидеш на зъболекар ...
веднага след това номер 2 ми е наистина инвестиция в земя например но тя трябва да е обработваема и тн и тн
споделяите мнения ако не друго поне взаимно вместо да спорим и да се обиждаме ще си помагаме
бих искал наистина тази тема да предизвика интерес
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
07-05-2008 - 22:02:59
ЕГАТИ 190 ПЪТИ Е ПОГЛЕДНАТА ТЕМАТА А САМО 4-5 МНЕНИЯ...ЯСНООО
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
08-05-2008 - 01:17:36
Аз лично инвестирах в децата (2 щерки и син). То не бяха формули, курсови проекти, дипломни работи - Ужас! Искарах покрай тях още две висши!
Сега всички работят и в семейсвото влизат бая парици!
Онзи ден голямата ми казва:
- Ей, татко, да знаеш коко се кефя като стане 17:30 ч.!
- Защо? - питам аз.
- Е как защо! Ами след това съм си напълно свободна!
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
08-05-2008 - 08:41:25
Ако се занимаваш с нещо в което си по-добър от останалите няма страшно и временно да загубиш после пак ще спечелиш. Ако си посредствен то е нормално в даден момент да загубиш. И в двата случая не се нуждаеш от експерти.
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
08-05-2008 - 10:48:38
разбира се 4овек много си прав както и парцалев е прав
аз то4но това исках да направим тук всеки да изложи приоеитетите сии взаимно доколкото е възможно да си бъдем от полза а не постоянно да се впускаме в спорове кое как и защо и ако някоя прогноза се збъдне вси4ки останали да викнат аааа видяхте ли.....
много по добре е да да си помагаме в нашата си деиствителност в която си живеем а не да гледаме америка или която и да е друга страна какво то4но се слу4ва
вярно е 4е се отразява на вси4ки икономики но нали трябва да реагираме по някакъв на4ин които е благоприятен за самите нас
в краина сметка всеки иска да живее в сигурност 4истота и спокоиствие
едва ли някои иска голям процент от обществото да мизерства
тя мизерията рефлектира върху вси4ки...ако имаш хубав дом но се прибараш по мръсна улица едва ли щебъдеш мн доволен
поне малко да се опитаме да си помагаме и да градим..а не да рушим
нали децата ни могат да живеят по добре от нас
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
08-05-2008 - 11:50:37
Какви инвестиции в деца? Луди ли сте?! Инвстрирайте в шпакловка и замазка. А накаря най-добре се вземете куче - и без друго смешните кутийки за които се продавате бели роби на банките ще са му точно по мярка.
Re: ОБЯСНЕТЕ МОЛЯ
08-05-2008 - 12:21:58
Дивал, ако ни бяха читави управниците, сега целевите ценови нива на спекулантите в НИ щяха да бъдат на 90% оправдани.
Тези милиарди от ЕС ако си бяха влезнали на място България щеше да бъде райски инфраструктурирана, с цветуща природа, образован и добре платен народ, където технологичните производства щяха да намерят оптималния човешки ресурс и съответната подкрепа от едно далновидно държавно управление.
Но не би.
Предприсъединителните фондове се окрадоха, поради повишения контрол спрямо текущите фондове престъпниците, които ни управляват не им се занимава даже и възпрепятстват с невъзможни рушвети и комисионни нормалния човек, решил да употреби по предназначение тези средства.

Образованието се затрива умишлено за да произвежда слабоумни и лесно манипулируеми роби на банки и откраднати от държавата (приватизирани) предприятия и добре че ни е останал малко генетичен материал, та има хора които се опитват въпреки всичко да работят честно и да произвеждат БВП с предприемачество.

Заблудените чуждестранни инвеститори, които се пробваха тук сега са забегнали изплашени от корупцията и огромните дължими подкупи.

Според мен единственият изход е да употребим насилие и да сложим на мястото на сегашните боклуци по-адекватни служители, та ако трябва и да си внесем експерти от по-цивилизовани страни.
Тогава имотите ще имат някаква стойност и народа ще е по-добре. Друг изход аз не виждам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход