Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Според мои роднини в НИ пазара е слаб, а според брокери пазара е горещ във Варна ....

Публикувано от Uraa 
Според мои роднини в НИ пазара е слаб, а според брокери пазара е горещ във Варна ....
19-12-2007 - 09:31:04
Според мои роднини в НИ пазара е слаб, а според брокери пазара е горещ във Варна. Според тях цените растът постоянно. Двама от моите братовчеди строят и ми казват, че пазара е по-слаб от миналата година. Братвчедката ми - брокер споделя продажбите им са около два пъти по-малко в сравнение със същия период на миналата година.

За да направя едно сравнение колко е важно да се говори истината, един агент по недвижими имоти в Калифорния ако подведе клиент с изявление като: "пазара е горещ купувайте сега, а пазара не е, то клиента може да съди агенцията и брокера за нанесени финансови щети. Може да сте 95% сигурни, че потърпевщия клиент ще спечели делото.
Усещането ми е, че някои от нашите брокери използват криви огледала от личен финансов интерес, а това руши доверието на обществото към тях.

Ако двамата брокери искаха да правят бизнес с мен много по-добре щеше да бъде ако просто не ми отговориха на въпроса или поне да ме бяха препратили при трето лице от колкото да ми дават съмнителна информация.

.[www.beinsadouno.org]
Abu
Re: Според мои роднини в НИ пазара е слаб, а според брокери пазара е горещ във Варна ....
19-12-2007 - 09:37:09
Имам наблюдения само за ново строителство - няма непродадени. Цените растат, но не колкото преди. Вярно, става дума и за продажби на зелено от миналата година, но 20-30% от апартаментите се продават след акт 16. Причината, според мен, е че строителите не ползват брокери, а си ги продават сами. ...поне тези, с които аз работя.
Re: Според мои роднини в НИ пазара е слаб, а според брокери пазара е горещ във Варна ....
19-12-2007 - 10:22:21
Новото строителство е с най-добър шанс.
Старото строитлество със старите стандарти за бани и кухни, а често и без паркоместа са морално и материално остарели.

Новото строителство задължително вече трябва да включва две паркоместа за апартаменти 2 + стайни. Плюс поне една пълна баня и отделна тоалетна.
Високия стандард изисква всяка стая да си има пълна баня (вана + тоалетна чиния).
Забравих да спомена и оптичен кабел във всяка стая и всекидневната.





.[www.beinsadouno.org]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-19 10:25 от Uraa.
Re: Според мои роднини в НИ пазара е слаб, а според брокери пазара е горещ във Варна ....
19-12-2007 - 15:25:08
чакай само да огладнеят брокерите да видиш каква песен ще запеят.

Имам един брокер в Маями, постоянно ме бомбардира с оферти. И с това че сега било времето да се купува че цените паднали с 25 процента...

Дпгато телетата в България облъчват клиентите с идеята че цените все ще скачат след 3-5 пъти увеличение и никакви продажби...

Само да им закъркат червата от глад и съвсем друга песен ще запеят...
Re: Според мои роднини в НИ пазара е слаб, а според брокери пазара е горещ във Варна ....
21-12-2007 - 12:41:35
Разгеле,
един агент призна, че продажбите паднали около два пъти в сравнение с миналата година. Даже се съгласи, че пазара ври от надценени имоти.
Което заслужава добра дума заслужава си. Има и коректни брокери.

.[www.beinsadouno.org]
Re: Според мои роднини в НИ пазара е слаб, а според брокери пазара е горещ във Варна ....
21-12-2007 - 12:55:16
мисля, че напролет пак ще започне истерията..
na
Re: Според мои роднини в НИ пазара е слаб, а според брокери пазара е горещ във Варна ....
21-12-2007 - 18:56:30
те брокерите само истерии сънуват; може да има истерия от безработни брокери, атакуващи ресторантите да стават сервитъори



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-21 19:20 от na.
Re: Според мои роднини в НИ пазара е слаб, а според брокери пазара е горещ във Варна ....
25-12-2007 - 02:39:30
na Написал:
-------------------------------------------------------
> те брокерите само истерии сънуват; може да има
> истерия от безработни брокери, атакуващи
> ресторантите да стават сервитъори
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 12/21/07
> 07:20PM от na.


те са бивши такива :}
Re: Според мои роднини в НИ пазара е слаб, а според брокери пазара е горещ във Варна ....
29-12-2007 - 10:59:33
Вчера ходих на оглед на един имот с един брокер. Исках да взема възможно най-точна информация какво мисли той за състоянието на пазара и реших да пусна в действие възможно най-сигурния си "скрипт" за да получа откровен отговор. За да го предразположа да каже всичко, което знае и мисли трябваше и аз да му покажа, че съм питал и доста други брокери така, че ако не каже истината най-малкото ще се почуствува неудобно пред самия себе си че се опитва да ме "будалка".

Ето и отговора му.

"Сега много хора ходят на огледи, но малцина са тези, които купуват."

Смея да твърдя, че темата за прогнози на пазара, която отворих през август" Вашите прогнози за пазара на имоти в България през следващите 1-2г. , .... Моята прогноза е: до 1-2г. пазара на имоти ще изпадне в застой, който ще бъде последван от срив на цените на имотите с не толкова добро местоположение. Под срив разбирай спад поне с 25%. .....

[forum.imoti.net] "

се потвърждава от това, което виждам. Пазара отива към застой. Ще има продажби на все още високи цени (резултат от инерцията) заедно с цени 20-30% под исканите и след това ще започне осезателния за всички спад. Собствениците ще са наясно вече, че посоката на цените се сменя.

Тези, които имат нужда да продават волю неволю ще трябва да свалят от цената и то поне с 20-30%. Ако вие сте такъв продавач, продавайте и с такава отстъпка, че иначе може да се наложи и 40% да сваляте.

Приятен ден.



.[www.beinsadouno.org]
Re: Според мои роднини в НИ пазара е слаб, а според брокери пазара е горещ във Варна ....
29-12-2007 - 12:23:47
"Сега много хора ходят на огледи, но малцина са тези, които купуват."

Това аз го талкувам така: Много са чули, че НИ са далавера, малко могат да извадят 100 000 евро.

Все по малко ще могат да извадят 100 000 евро, защото икономиката ни не я чака нищо добро. Когато посоката се обърне много повече ще чуят как НИ не да далавера, а си е набутване, и даването под наем е една голяма загуба, защото няма да покрива дори и 50% от вноската по кредита. Тогава ще спрат и на огледи да ходят smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход