Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

В момента пазара на имоти не е ли надценен?

Публикувано от najnaj 
В момента пазара на имоти не е ли надценен?
16-02-2007 - 09:22:59
КОЛЕГИ,
МОЛЯ ЗА КОМЕНТАР,
В МОМЕНТА ПАЗАРА НА ИМОТИ ДАЛИ Е НАДЦЕНЕН ИЛИ ПОДЦЕНЕН????



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-02-27 12:30 от admin.
Re: В МОМЕНТА ПАЗАРА НА ИМОТИ НЕ Е ЛИ НАДЦЕНЕН?
16-02-2007 - 09:45:49
кой пазар - видинския ли? :crazy:
Re: В МОМЕНТА ПАЗАРА НА ИМОТИ НЕ Е ЛИ НАДЦЕНЕН?
16-02-2007 - 10:02:51
Здравейте!

Според мен, в София пазара има все още райони които са поценени. В които тепърва ще се вдигат цените ( около 15-25% годишно). Взависимост от инфраструктурата, цените на парцелите, близоста на природа и магазини.
А в районите където е стигнала цени от порядъка на 800-1000 евро на квадрат, цената ще си остава същата (с леко повищаване от сорта на 5% годишно) , само че маржът на строителите ще пада, защото те ще влагат все по-добри и по-качествени материяли. Което съответно ще оскъпи строителството и ще намали печалбата.

В първта категори бих записал квартали:

Обеля, Надежда, Левски,

във втората категория бих сложил:

Бояна, Редута, Дианабат и мн. други.

поздрави
Киба Кан
:-)
Re: В МОМЕНТА ПАЗАРА НА ИМОТИ НЕ Е ЛИ НАДЦЕНЕН?
16-02-2007 - 12:42:00
nainai, здравей,

Терзаят ме колебания ! Дали е разумно да те подкрепя във воденето на тази тема?
Естествено - разбираш, че в думите ми има и някакъв шеговит елемент.
Въпреки появата на много нови колеги, които привнасят свеж полъх във форума, нормално е да се стигне до известно повтаряне на обсъжданите въпроси.
В това няма нищо негативно, но единственото, което ме "смущава", че при естественото изказване на мнения при съобразяване със субективните оценки и интерес, може да се стигне до много полярни мнения. И в това няма нищо лошо, стига да е направено в приемлива форма. За което не мога да съм сигурен :-))))

Воден от най-добри намерения имам едно предложение.
Моля те - дефинирай твоето разбиране за използвания понятиен апарат!

Що е то подценен пазар ?
Що е то надзенен пазар ?

Отговорът изглежда лесен, но не е ! :-))))
Re: В МОМЕНТА ПАЗАРА НА ИМОТИ НЕ Е ЛИ НАДЦЕНЕН?
16-02-2007 - 14:03:21
Сиреч,цените към момента -РЕАЛНИ ЛИ СА ИЛИ НЕ?
Смятате ли ,че е възможно леко поевтиняване на имотите и най-вече на старото строителство и панелките в предвид на това,че предварително изконсумирахме спекулативното покачване на цените преди влизането на България в ЕС?
Re: В МОМЕНТА ПАЗАРА НА ИМОТИ НЕ Е ЛИ НАДЦЕНЕН?
16-02-2007 - 14:51:52
Тогава спокойно може да се разграничи темата на:


- големи градо
- малки градове
- столица

жилища

- ново строителство
- старо строителство

и видове

- епк
- панел
- тухла

Моето мнение (по-горе), се отнася за ново строителство.

:-)
Re: В МОМЕНТА ПАЗАРА НА ИМОТИ НЕ Е ЛИ НАДЦЕНЕН?
16-02-2007 - 15:05:27
Ще изкажа субективно виждане по направеното допълнение.
Цена, при която са се срещнали двете страни и са сключили договор и то водени от неподправено желание да го изпълнят, е реална цена.
Реално, в смисъл на: има я, съществува.
Използваните големи букви в поста ти ме карат да подозирам, че може би ти влагаш малко по-различно съдържание в тази дума.

Проблем тук по скоро е фактът, че виждаме много офертни цени, но имаме твърде малко информация за цените на истинските сделки.

Моментното състояние на пазара се определя именно от едно ... да кажем - множество сключени реални сделки.
Ако се съди по офертите, които съм видял, не забелязвам поевтиняване. Това няма никакво отношение към желанията и очакванията ми.

Що се отнася до "предварително изконсумирахме спекулативното покачване на цените преди влизането на България в ЕС?",
това определено е една от възможностите за някакъв, което не изключва и много други отговори.
Ще провокирам колегите (най-добронамерено) с още един примерно възможен отговор :
Констатираното драстично покачване на цените на недвижимостите в Бг. в период от около 3 и половина години преди влизането на страната в ЕС няма спекулативен характер а е една естествена последица от движението на обществото в посока на едно ново състояние, при което обществените стойности се подреждат в друга йерархия и по други правила и то в условията на почти повсеместно покачване на цените на недвижимостите в световен мащаб.
Употребявам "обществен" в най-широк смисъл, т.е. тук включвам и икономически и социален и др.
Не считай, че това е моят отговор. Просто исках да илюстрирам, че възможните отговори са много, включително и най-неочаквани.
Re: В МОМЕНТА ПАЗАРА НА ИМОТИ НЕ Е ЛИ НАДЦЕНЕН?
16-02-2007 - 15:43:35
Благодаря за изчерпателния отговор,
моля те вземи отношение и за твойте прогнози-
ЦЕНИТЕ ЩЕ ПРОДЪЛЖАТ ЛИ ДА РАСТАТ СПОРЕД ТЕБ!
Re: В МОМЕНТА ПАЗАРА НА ИМОТИ НЕ Е ЛИ НАДЦЕНЕН?
22-02-2007 - 12:52:36
нормално е да растат, защото вече трудно се намира парцел за строене.
Хората вече разбират че е по-хубаво да се изнесат от панелките и да живеят в хубава сграда .
Така в един момент панеликите ще се окажат по евтини и няма да са предпочитани за живеене от средната класа.Ще се дават масово под наем или ще живеят баби и дядовци.В момента е много изгодно да се продават защото държат цената на ново строителсво. Скоро ще трябва да се санират, ще има закони за поддържане на фасадите на блоковете и това веднага ще се отрази на джоба на собствениците .Пазара на ново строителство ще си расте.
Цените лека по лека си се качват ...
Re: В МОМЕНТА ПАЗАРА НА ИМОТИ НЕ Е ЛИ НАДЦЕНЕН?
27-02-2007 - 09:56:21
Нормално ли е една панелна гарсониера да струва 30 000лв. в момента във Видин?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход