Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ипотетично..

Публикувано от BGcode 
Re: Ипотетично..
08-05-2008 - 03:38:51
зрфв,

да живял съм.
до преди 10 години.
Re: Ипотетично..
08-05-2008 - 08:38:31
avatar
jikev Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Продавач, от месец съм във форума и се чудя за
> какво пишеш, като нищо не казваш?!...
> Разбирам ти позицията, но изобщо не звучиш
> убедително със заяждането си!
>
> Що не вземеш от време на време да се похвалиш,
> продал ли си нещо? Може да послъжеш, но пак ще
> изглежда по убедително от глупостите дето пишеш...

Постой 3-4 години като мен тук и ще си говорим отновоsmiling smiley От последното ти изречение разбирам, че каквото и да напиша ти си имаш собствена теория, а колкото до глупостите - дай примериconfused smiley И на мен ли ми се струва или се опитваш да се заяждаш с мен? Ако е второто - споко няма да ти влезна в тона. Чао :ami:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Ипотетично..
08-05-2008 - 09:54:08
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> зрфв,
>
> да живял съм.
> до преди 10 години.

Tака и предполагах :] Дори се досещам кога последно си е прибирал и колко често се прибираш в 'скапания си роден град' или там, където си отрастнал, ако не ти е бил евентуално роден град winking smiley
Re: Ипотетично..
08-05-2008 - 13:17:07
Zrfv , не е само 'скапан' възможното определение за много населени места в България, ами и осран, задръстен, изостанал, западнал, замърсен, антиинфраструктуриран......
Такива сме си ги направили, сега ще си живеем в тях и някой от нас ще си купуват жилища във въпросните клоаки на цени по-високи отколкото в цивилизацията.
Аз ако си нямах конкретна мисия в България досега да съм теглил едни п..ки ма.ни на целия цирк.
Re: Ипотетично..
08-05-2008 - 16:20:20
smiling smiley Като гледам, цените и на хранителните продукти, и на стоките, и на жилищата стават ПО-СКЪПИ (Гърция, Румъния, Чехия, Испания, дори Белгия), отколкото в далеч по-уредени страни. И ако тенденцията се запази, какво би задържало един умен и качествен млад човек в тази страна?
sad smiley Дори и голям патриот да е човек, всичко си има граници. Родината е мила, но и децата също!

Или точно това е целта - да се съсипе страната и тук да останат само хора, които не могат да съберат 2+2?
Re: Ипотетично..
08-05-2008 - 16:29:10
доста често се прибирам,

спомените ми за родния ми град от детството са съвсем ралични от това което виждам сега. Тъжно и поучително.

Абсолютно е прав БГ коде, колкото и да не ни харесва това е положението.
Re: Ипотетично..
08-05-2008 - 17:04:44
avatar
kalin222 Написал:
-------------------------------------------------------
> Като гледам, цените и на хранителните продукти, и
> на стоките, и на жилищата стават ПО-СКЪПИ (Гърция,
> Румъния, Чехия, Испания, дори Белгия), отколкото в
> далеч по-уредени страни. И ако тенденцията се
> запази, какво би задържало един умен и качествен
> млад човек в тази страна?
> Дори и голям патриот да е човек, всичко си
> има граници. Родината е мила, но и децата също!
>
> Или точно това е целта - да се съсипе страната
> и тук да останат само хора, които не могат да
> съберат 2+2?


Прав си Калинеsad smiley но като заговорихме за деца - те и продавачите, които искат за панелка 100 000 евро мислят за децата си, но грешат...в искането си деsmiling smiley

тук във форума често се водят ожесточени спорове относно прогнозите за това - ще се покачват ли цените на имотите или ще се задържат на тези нива или пък ще паднат. Споровете се водят предимно между две "враждуващи фракции" нарочно слагам кавички за да не го приеме някой буквално. Прогнозите са най-честия повод за диви спорове и дори обидиsad smiley Като много хора приемат, че щом някой не е съгласен с тяхната прогноза значи е враг, който оправдава високите цени.

Всъщност мен доста често ме нападат като разговорите протичат подобно на това:
"Според мен цените вече падат" аз казвам, че фактите показват друго и от там вече започва заяждането - "Ама искаш да кажеш, че за еди кой си коптор цената си заслужава ли?" И от тук започва кашата и постоянните еждневни спорове.
Аз не казвам, че цената на панелен апартамент в Дружба 2 за 100000 евро примерно си заслужава - напротив смятам собственика му че никога няма да получи тази сума и дори бих му отказал да му продавам имота ако цената е абсурдна.

Но това не означава, че утре цената на този апартамент ще стане 150 евро на квадратен метър и не мога да се съглася с безумни прогнози.

Повтарям за всички, които често изливат злобата си върху мен - аз "не поддържам тези" и не "защитавам високите цени" дори ще се радвам да се задържат в някои сегменти, а в други да паднат с 5-10%. Но не очаквам това да стане и не виждам смисъл да водим денонощни спорове и да се обиждаме на база - моята или нечия друга прогноза.

Фактите са такива - в София цените не падат дори растат!

Това дали ни харесва този факт или не ни харесва е друг въпрос, но да се заблуждаваме с надеждата да започнат да падат ценита не ми се вижда особено смислено, но такова е моето мнение, който иска да го приема.

Да наистина цените на имотите в доста сегменти са твърде височки - ако обаче продавачите им нямат купувачи и не могат да ги продават на тези цени и са припряни от нещо било от кредити или от друго значи след няколко седмици или месец тези цени на тези техни имоти ще паднат нали? ОК обаче не наблюдаваме нищо подобно - следователно нямат проблем или поне по нищо не им личи да имат такъв... Защо да очакваме драма?

Който не е съгласен с фактите или с мнението ми, че цените утре няма да рухнат ок - времето си върви и всеки ще разбере кой е бил по-прозорлив и кой е бил по-наивен.
Това, че съм брокер не означава, че имам задължително интерес цените да вървят на горе - за мен е важно да имам оборот - оборот не се прави с високи цени...дори напротив... Но това между нас да си останеwinking smiley

Сори за офтопика ако съм се улял в обяснения...:ami:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Ипотетично..
08-05-2008 - 17:51:29
Брокерите казват, че нямали полза да се качват цените, защото е по-важно да има сделка.
Аз обаче не съм съгласна...всички участници , без купувачите (стоители, инвеститори, брокери, частни лица, банки дори) имат полза от това "да се говори как се вдигат цените". Затова станаха хиляди агенциите.

Пазарът на имоти става/остава интересен за играчи и спекуланти. Вече новините започват и свършват с цените на имотите. Поддържа се интереса към този жанр, такава е модата - половината население да се занимава с покупко-продажба на имоти като икономическа дейност.


Истината е една! Без производство, без износ, всичко отива по дяволите.

Офтопик: С малка част от печалбата при препродажби се внасят стоки от Китай /другият основен отрасъл в българската икономика/. И най-новата далаверка - да се внасят лукс.коли от щатите. В цяла Гърция такива вносители били около 300, а в бг - над 1000.
И тъй като спекулантите кризата няма да ги лови, ще стане следното: Тарикати вносители ще продават МЛ-и на тарикати строители, те ще им строят жилища и ще се надлъгват кой по-на далавера е излязъл. Останалите да работят /малка част от населението/ ще ядат, обличат и ползват китайски стоки, продавани на цени като немски от тарикати вносители...
Re: Ипотетично..
08-05-2008 - 18:13:27
mindi Написал:
-------------------------------------------------------
> Брокерите казват, че нямали полза да се качват
> цените, защото е по-важно да има сделка.
> Аз обаче не съм съгласна...всички участници , без
> купувачите (стоители, инвеститори, брокери, частни
> лица, банки дори) имат полза от това "да се говори
> как се вдигат цените". Затова станаха хиляди
> агенциите.
>
> Пазарът на имоти става/остава интересен за играчи
> и спекуланти. Вече новините започват и свършват с
> цените на имотите. Поддържа се интереса към този
> жанр, такава е модата - половината население да се
> занимава с покупко-продажба на имоти като
> икономическа дейност.
>
>
> Истината е една! Без производство, без износ,
> всичко отива по дяволите.
>
> Офтопик: С малка част от печалбата при препродажби
> се внасят стоки от Китай /другият основен отрасъл
> в българската икономика/. И най-новата далаверка -
> да се внасят лукс.коли от щатите. В цяла Гърция
> такива вносители били около 300, а в бг - над
> 1000.
> И тъй като спекулантите кризата няма да ги лови,
> ще стане следното: Тарикати вносители ще продават
> МЛ-и на тарикати строители, те ще им строят жилища
> и ще се надлъгват кой по-на далавера е излязъл.
> Останалите да работят /малка част от населението/
> ще ядат, обличат и ползват китайски стоки,
> продавани на цени като немски от тарикати
> вносители...
>


Абсолютно вярно clap:
Re: Ипотетично..
08-05-2008 - 20:29:59
Абе продавач как не се умори да приказваш глупости?

Не се ли усещаш че ставаш смешен като казваш на хора с 20 пъти по-голям доход от средния за Бг как не могат да си купят заветните апартаменти в Бг и че били изтървали момента затова приказвали за спад на цените?

А пък българите с 20 пъти по-нисък доход можели.

Айде моля те спри с тези глупости, изтъркаха се.
Като е станало толкова скъпо в Бг хората ще купуват другъде. Това е пазара независимо дали то харесва или не. Точно затова при имотите има цикли както и при всеки друг пазар.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход