Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Абсурдни жилища и цени(продължение)

Публикувано от Pacholv 
ето ви "доказателства"
06-05-2008 - 21:52:17
avatar
uravnovesen Написал:
-------------------------------------------------------
> acen1975 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > ааа,Уравновесен,изпуснали са се ,а?зорко око
> > имаш.а кажи как е изглеждала преди?
> > че тва е гласена графика-и малките деца
> го
> > виждат.в свободен маркет такъв
> ..................... ще рухне всичко,ама някои
> тва не го знаят.ще го
> > научат.....
> >
> >
> Тъй като нямам доказателства ще си замълча, но ако
> се случи отново ще я запиша.Не ми се вярва да се
> случи, защото редичко влизам и шанса да засека
> графиката в "суров" вид е малък. .А имаше време
> когато се радвах, че има сайт в който са се
> постарали да направят нещо за статистическо
> представяне на входящи данни, че и обработени , а
> то какво стана, пак ми се ще да цитирам героя на
> Алеко.Оня същия дето толкова му се присмиваме а
> толкова ни тегли да постъпваме като него
>


Нека да ви светна нещо, но няма да казвате на никого нали обещавате :}
Относно статистиката тук - тъй като тя е базирана на оферти за продажби и наеми обявени в агенциите тя е пълна на 100% когато агенциите актуализират офертите си. т.е. Когато е почивен ден (а сега се насъбраха прекалено много) доста от агенциите забравят да актуализират своите 100-200 оферти, а трябва да го правят на всеки 7 дни... И ако погледнете сега в момента броя на агенциите в сайта, които сега в 21:52ч. на 06.05.2008г. са точно 902 и погледнете в сряда (демек утре) първия работен ден в 11:30ч. българско време например какъв ще е броя на агенциите ще видите разликите. А според мен бройката ще е над 1100 можете да си направите извода колко неактуализирани оферти е имало през почивните дни в тези около 200 ани, което е довело най-вероятно до объркана статистикаsmiling smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Don
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
07-05-2008 - 00:07:51
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
> > Дон написал:
>
> " Спиро, защо се пенявиш.................
> ............всяка държава има специфика в
> изчисленията на общите части.............
> .....................................не сме длъжни
> да сме като Германия........''
>
> Длъжни сме Дон, длъжни сме да се съобразяваме с
> Европейското законодателство, защото ние
> кандидатствувме за Европа , а не Европа за
> Балканите.
> По-горе някой беше цитирал че във Франция ,
> струва ми се, има закон колко могат да бъдат
> идеалните части като процент и в какъв вид се
> предава жилището, т.е. закона предпазва клиента от
> мутропредприемачите с хилядите им номера-тапи,
> замазки, идеални части, скосявания, вътрешни
> зидове, външни зидове, тераси, и.т . т. и.т.н..
> Защото , мисля че нямаш нужда от обяснение какво
> развитие може да петърпи посочената материя в
> ценообразуването, когато върху нея работи
> безскрупулен и алчен мозък. Толкова по правната
> страна
> А по емоционалната:
> Всеки продавач може да оферира цени по релна
> квадратура, никой не го спира......, но и никой не
> го прави.
> Явно дори самите те се ужасяват от евентуалния
> ефект: В Люлин цени около 1800евро/кв.м , в
> центъра определено над 2000/кв. м.
> С последното ти отговарям на въпроса "Спиро,
> защо се пенявиш......"
> Ами защото си е за пенявене , Дон
> Жив и здрав


Спиро,

една забележка - като ме цитираш и слагаш кавички не променяй съдържанието,
защото освен първия ред другото са твои интерпретации на поста ми.

Насила никой на никого не продава и докато има балами дето купуват кибритени кутийки щото видители цените в България само се качвали, то си заслужаваме тези цени.

Не са проблем площите, нито тапите и замазките, нито цената отнесена към количество площ. Проблемът е, че стадото отново ще бъде остригано, докато овцете се радват на новия обор.

Пирамидите, банките, борсата (някои още вярват, че крашът е здравословен), ти кажи кое е наред сега.
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
07-05-2008 - 19:46:16

Дон,

Не съм те цитирал с със съкращения с цел да променям смисъла, към коментара ти за овцете и стригането не мога да добавя нищо , защото съм на същото мнение...
Овцете рано или късно ще се усетят че са сбъркали обора, защото на цените на които купуват тук, София трябва да им предложи поне 3 линии на метро, така че пътуването да не се усеща и заплати от 1500 лв нагоре..
Предполага че някои се усещат вече....
Re: ето ви "доказателства"
07-05-2008 - 20:59:46
Продавач Написал:
-------------------------------------------------------

> Относно статистиката тук - тъй като тя е базирана
> на оферти за продажби и наеми обявени в агенциите
> тя е пълна на 100% когато агенциите актуализират
> офертите си. т.е. Когато е почивен ден (а сега се
> насъбраха прекалено много) доста от агенциите
> забравят да актуализират своите 100-200 оферти, а
> трябва да го правят на всеки 7 дни... И ако
> погледнете сега в момента броя на агенциите в
> сайта, които сега в 21:52ч. на 06.05.2008г. са
> точно 902 и погледнете в сряда (демек утре) първия
> работен ден в 11:30ч. българско време например
> какъв ще е броя на агенциите ще видите разликите.
> А според мен бройката ще е над 1100 можете да си
> направите извода колко неактуализирани оферти е
> имало през почивните дни в тези около 200 ани,
> което е довело най-вероятно до объркана статистика

сутринта бяха стигнали около 7хх (май 78х)
сега са 1 104 агенции. Позна clap:
Re: ето ви "доказателства"
08-05-2008 - 01:29:19
мнението е дразнещо но е вярно. Аз ако съм клиент ще изисквам от строителят отстъпки в размер на минимум 30 % защото знам как сам си изкарал парите и не ми пука че той искал да кара супер кола и аз трябва да му я купя- да го **** !!! и ако хората мислеха като мен цените щяха да са други!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-08 08:15 от Продавач.
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
08-05-2008 - 07:36:08
mrbeen , clap:


В края на 2006 исках да си сменя старото жилище, но като видях качеството количеството и цените на новото строителство се отказах. Не съжалявам за решението. Направих ремонт на стария апартамент къде с майстори, къде лично. Разултата е повече от добър, а ми останаха доста от парите. Ех живот здравей ....


Парите от труд се ценят! А този които иска всичко, като правило не получава нищо. Много хора мислят вече като нас. Още края на 2006 имаше признаци за стагнация при НИ. Сега това е факт, колкото и да го отричат продавачите.

ПП. По онова време две агенции ми предлагаха един и същи апартамент , но с различни общи части . Не зная дали нещата са се подобрили
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
08-05-2008 - 08:28:57
здравейте след една супер 15 дневна ваканция в Италия и Малта - страшен кеф е да се возиш на катамаран из Средиземно море!!!
мистърбеен ти спокойно можеш да поискаш и 50% и 70% от строителя пък защо да се ограничаваме само с него и от продавачите на стари апартаменти - кой им е позовлил така да си надценят имота??? я ги виж те не знаят ти с колко труд си изкарал парите си, ами веригата метро позволила си да продава сиренето по 6 лева а купуват млякото от селяните по 20 стотинки, или агнешкото по 7-9 лева а го купуват по селата на 3 лева, виж следващия път като идеш до супера на касата да поискаш 30% защото много са надценили стоките тия нагли собственици на супермаркети и искат да карат суперколи няма ти да им ги купуваш!!! :loveu: :loveu: :loveu:
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
08-05-2008 - 09:24:20
Tози пример със сиренето приложен за имотите май нещо не го разбирам . Сигурно се изискват високи познания по икономика, логика и психология за да се стигне до такава релация м/у НИ и сиренето. Ама то знае ли човек! Може да има и хора, дето вече си купуват сирене с ипотека confused smiley
Има и друга възможност, като не ни хареса апартамента го хвърляме в кофата и си купуваме нов :]
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
08-05-2008 - 09:32:09
Емилиано, за катамарана , обаче, напълно те разбирам!
Спомени, спомени... smiling smiley
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
09-05-2008 - 01:04:08
Емилиано има една много хубава приказка на запад, която в България още не се разбира - cash is the king !!! Запомни я !!! Този който има парите да даде той определя всичко!!! Не се притеснявай и у нас скоро ще стане много актуална!!! И нещата ще се променят. А за метро ще ти отговоря така - ако има българи с акъл нека организират производството на сирене на по - изгодни цени и ще бият метро (един килограм сирене се прави от 7 литра мляко), a не да има само оплаквания. Това е пазарната икономика - борба всеки ден!!! защо метро са на нашия пазар - защото е лесен и правят лесни пари!!! Запомни го - това важи за всичко!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход