Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Абсурдни жилища и цени(продължение)

Публикувано от Pacholv 
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
05-05-2008 - 19:18:59
Въпрос на закони и наредби. С колега притежаваме апартаменти в съседни блокове - ЕПК. Неговият е построен през 1993г., а моят 1989. Апартаментите са абсолютно еднакви като разположение и площ. Моят се води 60м3, а неговият 78м3, като при него дори не са включени общите части - само стени и балкони. Ако сметнем и общи части, би се получила приличната квадратура от 85-90м3. Въпросната наредба е приета през далечната вече 1992г. и оттогава така се смятат всички новопостроени. Естествено е инвеститорите да нямат интерес да обявяват реалната чиста площ, просто защото ще цъфне истината за цените им.
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
05-05-2008 - 21:19:13
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
> > Дон,
>
> тирадата ти за реалното "площообразуване" в
> политиката се нарича "Макиавелизъм", в разговор
> между интелигентни хора "словоблудство", а в
> разговор между каруцари-"лакардии"
>
> Никои и не се интересува колко квадратни метра е
> платил и на каква цена, които няма да ползува.
> Хората се интересуват какво ще ползуват като
> платят 55 000 евро.
> Не само БГ наелението. Всеки нормален човек в
> нормалния свят се интересува от това. И затова в
> нормалния свят не съществува понятието "иделни
> части". В нормалния свят нормални предприемачи
> продават на нормални хора реални квадрати за
> 1100-1200 евро/кв.м. - Берлин, Прага, Будапеща.
> В БГ извратената фантазия на мутроподобни
> предприемачи наложи феномена "идеални части" Само
> не ми обяснявай че не ти е ясно защо.
> Защото стаята , която цъфна днес на уводната
> страница на имоти.бг в Люлин 7 представена за
> "едностаен"- 20-на кв.м и то без балкон за 38 000
> по нормалното ценообразуване ще дойде към 2000
> евро/кв.м. ЕПК в Люлин 7!!!!
> М..м да.... за сейрджийте настава интересно
> време.
>


clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap:
Много точно и ясно мнения за дивотията на която сме свидетели!
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
05-05-2008 - 21:35:09
Да сложа малко статистика на база данни взети от този сайт.Предварително се извинявам за неравномерните периоди от време, но тогава съм влизал в нета( все пак са празници).
имоти нет /оферти /ръст
23.Април /279 153
24.Април /279 548 /0,141%
26.Април /281 067 /0,540%
28.Април /281 253 / 0,066%
30.Април /282 044 /0,280%
05.Май /283 003 /0,339%
Абе въпреки празниците ръста си го бива.Тренда бих казал е стабилен smoking smiley, ама до тук по статистика предлагане.Сега да имаше как да знаем и темпа на търсенето.

П.С. Поздравления за бързата реакция на сайта, че си оправиха графиката за средни цени за София от около 10 часа.В 11 вече си беше нормалната (каквато е и в момента) smoking smiley .Жалко, че не си записах графиката да си я гледам.(те си знаят за какво става дума smiling smiley )
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
05-05-2008 - 23:03:32
ааа,Уравновесен,изпуснали са се ,а?зорко око имаш.а кажи как е изглеждала преди?
че тва е гласена графика-и малките деца го виждат.в свободен маркет такъв тип графика не съществува.и за тва писах преди.никакви флуктуации,нема нужда,поне да си бяха направили труда от време на време да я пускат по рязко нагоре,кат толкоз ги е страх от падане.аз си мислех,че не са те-просто обявяващите вдигат цените спрямо графиките,но явно и някой в имоти.нет дирижира парада(графиката).

е,то колкото по изкуствено е,после толкоз по бързо ще рухне всичко,ама някои тва не го знаят.ще го научат.....

Don
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
06-05-2008 - 00:28:02
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
> > Дон,
>
> тирадата ти за реалното "площообразуване" в
> политиката се нарича "Макиавелизъм", в разговор
> между интелигентни хора "словоблудство", а в
> разговор между каруцари-"лакардии"
>
> Никои и не се интересува колко квадратни метра е
> платил и на каква цена, които няма да ползува.
> Хората се интересуват какво ще ползуват като
> платят 55 000 евро.
> Не само БГ наелението. Всеки нормален човек в
> нормалния свят се интересува от това. И затова в
> нормалния свят не съществува понятието "иделни
> части". В нормалния свят нормални предприемачи
> продават на нормални хора реални квадрати за
> 1100-1200 евро/кв.м. - Берлин, Прага, Будапеща.
> В БГ извратената фантазия на мутроподобни
> предприемачи наложи феномена "идеални части" Само
> не ми обяснявай че не ти е ясно защо.
> Защото стаята , която цъфна днес на уводната
> страница на имоти.бг в Люлин 7 представена за
> "едностаен"- 20-на кв.м и то без балкон за 38 000
> по нормалното ценообразуване ще дойде към 2000
> евро/кв.м. ЕПК в Люлин 7!!!!
> М..м да.... за сейрджийте настава интересно
> време.
>


Спиро,

не знам за какво се пенявиш. Човекът пита защо е така, аз обяснявам защо е така. Ама не било така в Германия - ами защо пък трябва да е като в Германия. Да копираме техните закони ли или пък да възприемем техния DIN?

Който иска да прави международна статистика трябва да е запознат с особеностите на изчисление на площите на всяка една държава и с коефициенти да приравни разликите в площите, както и разликите в степента на завършеност - за мене това представлява непосилна задача - ако някой се наеме да го направи бих разгледал резултатите с интерес.
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
06-05-2008 - 12:10:04
Ами мен ме дразни факта, че според европейските държави, цените в София излизат средно 1500+ евро/м2.Да, ама съм чел всевъзможни статии и статистики, където се натяква, че цените били много по-ниски, но се взема статистика от нашия си начин на определяне на площите, което според мен е твърде грешно и подвеждащо!Затова искам да има на сайта графа цена/чиста площ и да се прави и по нея статистика и тя да се коментира...едва ли ще стане, но ми звучи по-правдоподобно.
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
06-05-2008 - 16:05:32
то рибата в мътна вода се лови. Затова в Бг никога няма да има ясни правила и достоверна статисткика. Ами че как ще ви пързалят тогава тарикатите?
Don
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
06-05-2008 - 17:25:43
Разбирам ти идеята, ама помисли реално какво ще се промени,
ако вместо застроена площ в графиката залегне чиста площ - ами
графиката ще стане "по-стръмна", защото ще делим на по-малко число.

Аз лично не виждам никакво предимство в това, защото тази графика
и без това е базирана на желанията на продавачите т.е. на офертни цени.

Но тя все пак отразява някаква тенденция.
Ако се обърне тенденцията се случвa следното:



Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
06-05-2008 - 18:05:38
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> ааа,Уравновесен,изпуснали са се ,а?зорко око
> имаш.а кажи как е изглеждала преди?
> че тва е гласена графика-и малките деца го
> виждат.в свободен маркет такъв ..................... ще рухне всичко,ама някои тва не го знаят.ще го
> научат.....
>
>
Тъй като нямам доказателства ще си замълча, но ако се случи отново ще я запиша.Не ми се вярва да се случи, защото редичко влизам и шанса да засека графиката в "суров" вид е малък. smoking smiley .А имаше време когато се радвах, че има сайт в който са се постарали да направят нещо за статистическо представяне на входящи данни, че и обработени clap: , а то какво стана, пак ми се ще да цитирам героя на Алеко.Оня същия дето толкова му се присмиваме а толкова ни тегли да постъпваме като него moody smiley
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
06-05-2008 - 19:21:38

Дон написал:

" Спиро, защо се пенявиш.................
............всяка държава има специфика в изчисленията на общите части.............
.....................................не сме длъжни да сме като Германия........''

Длъжни сме Дон, длъжни сме да се съобразяваме с Европейското законодателство, защото ние кандидатствувме за Европа , а не Европа за Балканите.
По-горе някой беше цитирал че във Франция , струва ми се, има закон колко могат да бъдат идеалните части като процент и в какъв вид се предава жилището, т.е. закона предпазва клиента от мутропредприемачите с хилядите им номера-тапи, замазки, идеални части, скосявания, вътрешни зидове, външни зидове, тераси, и.т . т. и.т.н.. Защото , мисля че нямаш нужда от обяснение какво развитие може да петърпи посочената материя в ценообразуването, когато върху нея работи безскрупулен и алчен мозък. Толкова по правната страна
А по емоционалната:
Всеки продавач може да оферира цени по релна квадратура, никой не го спира......, но и никой не го прави.
Явно дори самите те се ужасяват от евентуалния ефект: В Люлин цени около 1800евро/кв.м , в центъра определено над 2000/кв. м.
С последното ти отговарям на въпроса "Спиро, защо се пенявиш......"
Ами защото си е за пенявене , Дон
Жив и здрав
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход