Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Абсурдни жилища и цени(продължение)

Публикувано от Pacholv 
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
04-05-2008 - 15:48:55
[www.imoti.net]



Ето, да се посмеем още малко!каква оферта!"Апартамента" е с чиста площ от 35м2, но се продава с общите площи за 57м2!!!70% общи площи + стени!
Той ще е готов само 02.2010г., но за сметка на това е в МАнастирски ливади и е само 1300евро/м2(ако приемем, че е 57м2).Реално си е по над 2000евро/м2 на зелено!?!?

Моля обяснете ми какво е това безумие?Как се определят тези площи на жилищата?Как така си слагат по 50%общи площи и по 20% за стени и то вътрешни?!?!?!?!?
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
04-05-2008 - 16:36:51
:} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :} :}

Незнам колко усмивки още да изтъркалям на тази простотия

А на този който пък се върже да го купи ще му изтъркалям двойно повече

Колзет за 70 000 Е :} :} :} :ami:
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
04-05-2008 - 19:57:20
Уелкъм то дъ клъб! Аз също отдавна се изумявам на доста обявени имоти. Преди няколко месеца бях готова да купувам, но откакто се наслушах и нагледах на простотии, абсурдизми, измами и идиотщини - реших да изчакам по-добри времена.
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
05-05-2008 - 11:24:16
в София има вече и такива места

Купува помещение за оптика на най-топ места

:} :} :}

топ места,по-топместа,най,топместа
София,по-София,най-София

:} :} :}
Don
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
05-05-2008 - 15:20:54
Pacholv Написал:
-------------------------------------------------------
> Тъй като ми изтриха предната тема, защото беше с
> линкове от друг сайт, пускам пак "жилището" за
> коментар, но от имоти.нет
>
> Та какво ми напави най-силно впечатление от този
> "двустаен" апартамент...има и други като него...:
> 1)Уникалния му проект...ваобще става ли за живеене
> това нещо?8.76м2 дневна+трапезария , 2,75м2
> кухненски бокс и 7.90м2 спалня ...Чистата му
> площ е 31м2!!!Слагат си 6м2 за стените и 10м2 общи
> площи!!!!
> 2)От така дадените размери разбирам, че трябва да
> се платят 16м2(50% от чистите) за общи площи?!?Има
> ли го в друга държава това чудо?!?Защо се плащат
> 6м2 за стени, като той няма външни?!?Тези от
> съседните апартаменти и на тях ли им взимат по 6+
> м2 за същите стени?!?!?Това някакъв извратен
> абсурд ли е или аз не разбирам нещо?!?!?
> Според вас как може да има такива обяви
> ваобще...не е ли това подигравка-да се проектира
> такова нещо и да се продава по такъв нагъл начин,
> че и за 100 000 лева(излиза по 1500евро/м2 чиста
> площ на зелено)???
> И дали човек без психични отклонения би купил това
> нещо?
>


Pacholv,

кой ще купува тези кибритени кутийки на тези цени не е ясно, но въпросът ти е за площите. Както беше писал един архитект от форума - площите обикновено са точни и в квадратурата никой предприемач няма да те излъже. Просто защото се проверява много лесно и като се сумират площите на обектите в сградата и общите части - трябва да се поучи РЗП-то на цялата сграда, а то е фиксирано число. Т.е. ако смяташ, че на теб ти "добавят" повече квадратни метри, това означава, че ги "взимат" от някой друг, което е безсмислено.

По отношение на конкретния ти пример - стените наистина са 6,0 кв.м. - а именно (3,63+3,90+4,82)*0,25+(10,02+1,34+1,80)*0,125+11*0,12 = 6,05 m2

Така че обявената застроена площ от 37,68 кв.м е вярна.
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
05-05-2008 - 15:34:10
Дон,


Мен ми е ясно колко е дебела тухлата, просто много ми се струваха, но явно толкова си излизат, благодаря ти за сметката.Явно абсурдните размери на жилището правят така, че стените да са голям процент от него...също и стълбищата.

Друг въпрос ме вълнува, защо тези стени и общите части(в случая над 50% от идеалните) се плащат на цената за идеални части?!?!?

До колкото съм гледал обяви от други европейски държави, това нещо го няма никъде!Терасите, стълбищата и стените си ги смятат на 50%, че и по-малко, от цените на идеалните части!!!

Има ли смислено обяснение , защо в България се предлагат по такъв абсурден начин офертите, спрямо другите европейски държави?
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
05-05-2008 - 15:59:38
Ами естествено, че ще ги обявяват така. Нали, ако ти напишат 2000 EUR/m2 няма да се намери никой да го купи. Иначе току виж някой балък клъвне. Само едно не мога да разбера, откъде вадят пари, за да си купуват подобни кутиики?!
Don
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
05-05-2008 - 17:02:02
Pacholv Написал:
-------------------------------------------------------
> Дон,
>
>
> Мен ми е ясно колко е дебела тухлата, просто много
> ми се струваха, но явно толкова си излизат,
> благодаря ти за сметката.Явно абсурдните размери
> на жилището правят така, че стените да са голям
> процент от него...също и стълбищата.
>
> Друг въпрос ме вълнува, защо тези стени и общите
> части(в случая над 50% от идеалните) се плащат на
> цената за идеални части?!?!?
>
> До колкото съм гледал обяви от други европейски
> държави, това нещо го няма никъде!Терасите,
> стълбищата и стените си ги смятат на 50%, че и
> по-малко, от цените на идеалните части!!!
>
> Има ли смислено обяснение , защо в България се
> предлагат по такъв абсурден начин офертите, спрямо
> другите европейски държави?


Pacholv,

това е въпрос на законодателство. В България така се смятат площите и тези площи се записват в нотариалния ти акт. По тази причина много хора купуват старо строителство, защото там площите са чисти. А това, че общите части се продават на цената на идеалните части идва от там, че общите части излизат като себестойност дори по-скъпи, защото трябва да се предадат в завършен вид, а не на шпакловка и замазка.

В крайна сметка можеш винаги да разделиш цената на чистата площ, ако те интересува площта на кв.м. светла площ.

И още нещо - да се купува на зелено в настоящата обстановка е доста рисково.
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
05-05-2008 - 17:31:34
Дон,


Съгласен съм, но не ти ли се струва неправилно да се правят статистики с тези цени спрямо европейски столици?!Спрямо европейските държави излиза, че нашите цени са с 20-30 до 50% по-скъпи от колкото се обявяват при сравнението...и оттам заблудата за в пъти по-евтините ни жилища?!?!?Не е ли редно да си има статистика на цени/чиста площ(1500+евро/м2 за София) и тя да е съпоставка с европейските държави?!?
Прав ли съм или нещо се бъркам?
Re: Абсурдни жилища и цени(продължение)
05-05-2008 - 18:59:39

Дон,

тирадата ти за реалното "площообразуване" в политиката се нарича "Макиавелизъм", в разговор между интелигентни хора "словоблудство", а в разговор между каруцари-"лакардии"

Никои и не се интересува колко квадратни метра е платил и на каква цена, които няма да ползува. Хората се интересуват какво ще ползуват като платят 55 000 евро.
Не само БГ наелението. Всеки нормален човек в нормалния свят се интересува от това. И затова в нормалния свят не съществува понятието "иделни части". В нормалния свят нормални предприемачи продават на нормални хора реални квадрати за 1100-1200 евро/кв.м. - Берлин, Прага, Будапеща.
В БГ извратената фантазия на мутроподобни предприемачи наложи феномена "идеални части" Само не ми обяснявай че не ти е ясно защо.
Защото стаята , която цъфна днес на уводната страница на имоти.бг в Люлин 7 представена за "едностаен"- 20-на кв.м и то без балкон за 38 000 по нормалното ценообразуване ще дойде към 2000 евро/кв.м. ЕПК в Люлин 7!!!!
М..м да.... за сейрджийте настава интересно време.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход