Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Това ли са цените?

Публикувано от stiff 
Re: Това ли са цените?
02-05-2008 - 13:42:16
Това са сметки към настоящия момент. Може обаче да се окажат сметки "без кръчмаря", което аз лично никак не изключвам. Така че много внимателно трябва да се огледат нещата.
Re: Това ли са цените?
02-05-2008 - 14:53:06
avatar
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами по 2 начина:
> 1. Месечната доходност в %, умножена по 12
> -получава се годишна доходност в %
> 2.Годишният наем, разделен на цената на
> придобиване.

Това ми е ясно, питах за конкретни числа. Колко е цената и колко месечния наем.

Re: Това ли са цените?
02-05-2008 - 16:46:43
Офертната цена за Стара Загора е 3000евро/м според Стиф. Стъпвам на месечен наем
30 евро/м.
Re: Това ли са цените?
02-05-2008 - 20:54:06
avatar
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Офертната цена за Стара Загора е 3000евро/м според
> Стиф. Стъпвам на месечен наем
> 30 евро/м.

Тия 30 евро малко множко ми се струват.
Пуснах една търсачка в имоти.нет за Стара Загора за магазин в център и широк център. Резултата:

"Намерени са 8 оферти под наем със средна цена 9.26 евро/кв.м.!" (само една от обявите е за широк център, останалите са в център)

От тези обяви най-високата беше за 12 Е/м2. Така че тези 30 евро на метър спокойно могат да бъдат разделени на 3, съответно доходността (12% при 30 Е/м2 наем за 3000 Е/м2 цена) също се разделя на 3 и става 4% smiling smiley


Re: Това ли са цените?
02-05-2008 - 21:09:47
Както вече писах магазин, който е на търговска улица, на пешеходна зона много, много не се задържа при продаване, даже не се разбира кога е продаден. По същите причини обяви за наем на такива магазини не излизат нито по вестници, нито в нета. Веднага се наемат.

А център е много разводнено понятие, що се отнася до магазини. Може "център" да е на основен булевард с голям поток от коли и малък пътникопоток, както и магазините в преките. Така че, за такъв тип магазини е нормален такъв наем -9евро, а и съм сигурна, че става въпрос за големи помещения и от там пада наема на кв.м. И на такъв тип магазини не съм фен.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-05-02 21:13 от Muza.
Re: Това ли са цените?
02-05-2008 - 21:21:50
Така си е!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-02 21:26 от partzalev.
Re: Това ли са цените?
02-05-2008 - 23:08:35
avatar
Muza Написал:
-------------------------------------------------------
> Както вече писах магазин, който е на търговска
> улица, на пешеходна зона много, много не се
> задържа при продаване, даже не се разбира кога е
> продаден. По същите причини обяви за наем на
> такива магазини не излизат нито по вестници, нито
> в нета. Веднага се наемат.
>
> А център е много разводнено понятие, що се отнася
> до магазини. Може "център" да е на основен
> булевард с голям поток от коли и малък
> пътникопоток, както и магазините в преките. Така
> че, за такъв тип магазини е нормален такъв наем
> -9евро, а и съм сигурна, че става въпрос за големи
> помещения и от там пада наема на кв.м. И на такъв
> тип магазини не съм фен.
>
>
>
> Редактирано 2 пъти, последният път 05/02/08
> 09:13PM от Muza.

Добре, съгласен съм, ама 3 пъти по-висок наем да дават за тия магазини пак е мноооооого съмнително.
Освен това мислех че говорим за средните цени в центъра на Стара Загора, а не за специалните имоти (автора на темата не е дал никакви подробности).

12% доходност е много! Прдавачите(строителите) обикновено не пасат трева. Ако при 3000 Е този имот дава 12-18% доходност, както обясняваш по-горе чисто и просто цената щеше да е по-висока winking smiley
Re: Това ли са цените?
02-05-2008 - 23:43:35
Стиф наистина не е дал много подробности и аз най-общо се постарах да мина през всички варианти. Средни цени по обяви за мен не са кой знае какъв показател; в повечето случаи служат за най-общ ориентир. Пък и тук става въпрос за конкретен имот без необходимите подробности и става минаване от частното към общото и гадаеме.

30 евро е минимума за топ место - стига до 60 евро. Много хора ще потвърдят, че инвестицията за да е успешна, трябва да се изплати със 100 месечни наема. В този смисъл доходност от 12% не е никак много.

Освен това и купувачите не пасат трева.

За цената съм съгласна, че ако е точно такъв имота цената ще е нагоре, просто защото 30 евро е минималната пазарна наемна цена за конкретната улица. Пък кой знае -може би продавачът да е затруднен? smiling smiley
Re: Това ли са цените?
03-05-2008 - 05:38:16
Стиф :
" Здравейте.Моля тези които са запознати с цените в регион Стара Загора да дадат мнение нормална ли е цена от 2000-2500Е на квадратен метър за магазинна площ в центъра на Казанлък,както и цена за магазинна площ 3000 Е в центъра на Стара Загора? Благодаря предварително. "

Колега, ако сте решили да инвестирате в магазин според моето скромно мнение трябва да го направите в град ,къдеро познавате манталитета на хората и най-вече покупателната им способност. Огледайте хората от града и околните села и сам си отговорете каво и на каква цена трябва да продавате, че тези хора да го купуват, а и вие да имате профит . Отговорете си колко години ще са необходими за да изплатите инвестицията за да започнете да работите на печалба.

Не е важно какви са обявите, нито мнението на брокера и собственика. Важно е какво мислят клиентите на бъдещия магазин и вашето решение.

Желая ви успех!
Re: Това ли са цените?
03-05-2008 - 10:52:37
Благодаря за мненията.Явно в Стара Загора са такива цените,говориме по-скоро за идеален център,а за Казанлък се оказа ,че имота макар и на топ-място ,е съсобствен т.е.продава се по-голямата част от него,а не цялата.Вие бихте ли се навили на такъв вариант?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход