Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени по реални сделки с имоти в София

Публикувано от Splendente 
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
19-04-2008 - 20:10:03
Julius, ,мого наивен подпис "Цената на един продукт на даден пазар не се определя само на база вътрешно търсене и потребление!". Реално цената е пресечната точка на кривата на търсене с кривата на предлагане. И всичко в БГ щеше да е ОК, ако всички купуваха с пари които имат. Извращението е, че глупаците купуват с пари които нямат, мислейки се за по-добри експерти от банковите анализатори. Ти казваш "само" ама то не е само. делът на хората купуващи с идеята за капиталова печалба е значителен. Ще видим каква е цената на имотите една когато, те почнат да носят капиталова загуба.
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
19-04-2008 - 20:31:51
Някой знае ли колко губят от стойността си жилища в кооперации, между които междувременно се е построило едно "блокче"?
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
19-04-2008 - 20:47:44
Наблюдател Написал:
> Кои приходи? Официалните или неофициалните?


Реалните. Живея в София и знам от първа ръка колко изкарват стотиците ми познати, така че имам точна обща представа. Освен това ми се и налага, бидейки работодател. Кредитът не е приход. А разход.

Крадци от държавата винаги е имало (да живее комунизма), но вече са само във висшите ешелони. Дребните мошеници отдавна останаха на сухо/на кредит. А и не остана държава, от която да се краде.

> А списъци на чакащите ще трябва ли да се правят,
> както беше по комунистическо?


Ми те и сега се редят на опашки - само че за кредити.

> Явно може. Справка - на запад, север, юг

Може с мярка - и до време. Както вече виждаме по света. После се плаща сметката и се почва пак от нулата, даже и от минуса. Освен тва не виждам аналог на България на запад, север или изток. Унищожен в аванс потенциал, минимум активи, чудовищни дългове. Трябва да гледам баш на юг и то доста надалече (Зимбабве).

Юлий, живея в БГ за разлика от други и знам, че чуждите купувачи са мит или абсолютно пренебрежима стойност. Въпросният апартамент още щеше да си седи непродаден, ако чакаше чужденци. Реалните купувачи са български мишки на кредит. Или (роднини на) емигранти, които ще намерят по-добро място за влагане на спестяванията си щом се поусетят как точно стоят нещата тук. Останалото е спекула и пране. Развръзката е ясна и отдавна предизвестена.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-19 20:50 от shayhiri.
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
19-04-2008 - 21:01:50
Айде за реални случаи да бърборим, когато някой има данни за сделки с поне +/-15% от средна офетрна за район, тип, ет. и тн. да сподели. За мен това ще е показателно, а ала бала в посока на личния интерес си е чиста манипулация.
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
19-04-2008 - 21:09:56
потънал в мисли - така описаното жилище може да се намери само в по старите квартали където в социализма не са оставяли къщички и парцели за да има сега възможност за така нареченото "ново строителство".
не са много тия квартали.
но реалната цена не отговаря на пазарната а тя в момента е за 60м2 около 90к еври
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
19-04-2008 - 23:37:52

"Потънал в мисли" приеми мнението и на един сеирджия:

Сайтовете за обяви вече бълват оферт за : цитирам " тристаен, Лозенец, 300 000 Евро." Добре прочете: 300 000!!
За 300 000 Евро в Западна Европа се купува не просто жилище или "живелище" както се изразяваш. За тази сума се купува ИСТОРИЯ!!! В Париж за тези пари ще купиш удобен апартамент на хълма Монмартър, където ще се разхождаш по калдъръм на 300 години под ръмящия есенен дъжд и ще разглеждаш работите на уличните художници , изложени под навесите на уютни кафенета, разположени в каменни сгради също на по 300 години И всичко това на фона на леко и нежно звучащи Парижки шансони. Така поне беше преди 10-на години.
В Мюнхен за тези пари ще си купиш топ апартамент в топ район в сграда , където в гостилницата на партера преди 80-на години противоречиви , но велики личности са си пиели бирата и са прекроявали света-първо на дума, после на дело.
ИСТОРИЯТА , която ще купиш в Лозенец за тези пари е на някоя засукана домашна прислужница , която всяка сутрин е ходела пеша 2-3 километра да пали печките на хай-лайфа по Мария Луиза . И за доброро палене се е сдобила с 200 кв.м. пустееща земя в района на днешния Лозенец, където си е струпала скромно къщенце. Това е то положението.
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
20-04-2008 - 00:17:03
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
> > "Потънал в мисли" приеми мнението и на един
> сеирджия:
>
> Сайтовете за обяви вече бълват оферт за : цитирам
> " тристаен, Лозенец, 300 000 Евро." Добре прочете:
> 300 000!!
> За 300 000 Евро в Западна Европа се купува не
> просто жилище или "живелище" както се изразяваш.
> За тази сума се купува ИСТОРИЯ!!! В Париж за тези
> пари ще купиш удобен апартамент на хълма
> Монмартър, където ще се разхождаш по калдъръм на
> 300 години под ръмящия есенен дъжд и ще разглеждаш
> работите на уличните художници , изложени под
> навесите на уютни кафенета, разположени в каменни
> сгради също на по 300 години И всичко това на фона
> на леко и нежно звучащи Парижки шансони. Така поне
> беше преди 10-на години.
> В Мюнхен за тези пари ще си купиш топ апартамент
> в топ район в сграда , където в гостилницата на
> партера преди 80-на години противоречиви , но
> велики личности са си пиели бирата и са
> прекроявали света-първо на дума, после на дело.
> ИСТОРИЯТА , която ще купиш в Лозенец за тези пари
> е на някоя засукана домашна прислужница , която
> всяка сутрин е ходела пеша 2-3 километра да пали
> печките на хай-лайфа по Мария Луиза . И за доброро
> палене се е сдобила с 200 кв.м. пустееща земя в
> района на днешния Лозенец, където си е струпала
> скромно къщенце. Това е то положението.


много добре казано smoking smiley
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
20-04-2008 - 01:38:21
Благодаря за отзивите. Смятах че изискванията ми към качествата на жилищен имот са минимални, но се оказа рядка оферта. Ето и моето мнение: Цената е пресечната точка на кривата на търсене с кривата на предлагане smiling smiley Дали обаче предметът на търсене вече не се поразминава с предметът на предлагане. И тия две криви да си растат сами за себе си и да не могат да се пресекат ( в частния случай да се пресекат някъде в ниското)
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
20-04-2008 - 01:45:04
"Kak да ти кажа!? Аз също съм в си в БГ и в сградата, където живея един англичанин държи 5 апартамента! Мит казваш..."


И защо са му тези "5 апартамента"? Ето типичен пример за спекула. Знаем колко се "печели" от наем. В един момент той и подобните му като тръгнат да продават, кво става с пазара?

Говорех за реални купувачи - хора, които ще живеят в купения апартамент. Без тях няма пазар. Пазар основан на спекуланти и перачи може да има само едно развитие - колкото внезапно, стръмно и неприятно за участниците, толкова и логично. smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-04-20 01:47 от shayhiri.
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
20-04-2008 - 04:12:06
shayhiri Написал:
-----------------------------------------------------
>
> И защо са му тези "5 апартамента"? Ето типичен
> пример за спекула. Знаем колко се "печели" от
> наем. В един момент той и подобните му като
> тръгнат да продават, кво става с пазара?
>

Защо ти се вижда толкова нелогично някой да притежава повече от 1 жилище. Аз например съм такъв случай, и даже не ми и хрумва идеята да продавам нещо, даже и при падащ пазар. Просто не ме интересува, ако щат да се качват, ако щат да падат. Я си представи, че и англичанина мисли по подобен начин, какво ще стане тогава? Или пък реши да обедини тези 5 апартамента в 1 цяло, сигурно ще живее доста по-нашироко от това, което може да си позволи в Англия. И това е постигане на по-висок жизнен стандарт.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход