Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени по реални сделки с имоти в София

Публикувано от Splendente 
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
18-04-2008 - 00:18:52
avatar
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------

> Разпрерделение: всекидневна с ТЪМЕН кухненски
> бокс и коридор на 2-ри етаж и мансардна стая
> 15кв. м. т. е. боксониера(не дори гарсониера) и
> тавана към нея са закачени на плувката и чакаме
> някой да я разклати за двустаен.
>
> "Когато картата и терена не съвпадат, вярвайте на
> брокера" -нова брокерска аксиома.
>
> Както казах преди , аз съм от сейрджийте в този
> форум . Води ме необуздано любопитство докъде
> могат да се развият чисто национални черти като
> безочие, алчност, некоректност и липса на всякакво
> уважение към отсрещната страна .. Засега
> любопитсвото определено се засища .....
>

Да,наистина си сеирджия,който дори за обща култура не иска да научи нещо.........
След като така наречените "инвеститори" определят като двустаен, апартамент с две обитаеми помещения,коридор,баня и тоалетна,защо собственикът на горната оферта да не ИЗИСКВА от брокера да напише същото? Би могъл да го оферира и като двустаен мезонет- пак по примера на новоизлюпените предприемачи. Те диктуват модата.........
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
18-04-2008 - 00:43:23
emiliano Написал:
-------------------------------------------------------
> Splendente теглят 50 000 евро кредит за миша дупка
> - tezi koito kupuvat tova koeto za teb e misha
> dypka na tiah si im haresva, nikoi ne oprial
> pistolet na horata da hodiat da kupuvat mishi
> dypki,

Браво!!! Евала!!! Толкова посредствено изказване отдавна не бях чела. Ако си брокер, дано не попадна на теб някой ден. Значи щом хората купуват, те постъпват много умно и със сигурност ще спечелят много от цялата тая работа. Следиш ли спиралата на собствената си логика? Точно такива като теб убеждават наивниците да хвърлят луди пари за "миши дупки", подгизнали мазета, продънени тавански апартаменти и кутийки с преждевременно изтекъл срок на годност заради неподдържаност и безхаберие. Почти те чувам как им казваш ентусиазирано "Давайте бе, купувайте, всички купуват, сега е моментът, жилището е уникално!" И те купуват ли купуват уникално мизерни имотчета

> tezi koito sa platili na zeleno niakva
> vnoska sa polucili cena 30-40% pod tazi koyato e
> obyavena na akt15 tova im e i motiva da pazaryvat
> na zeleno ne zashtoto sa lybiteli na extremnia
> risk,

Благодаря, че ме светна за "голямата далавера" да се купува на зелено. Ако беше в някоя нормална държава, където се спазват елементарни правила за качество на строителството, как да е... Но в тази джунгла от беззаконие, подкупничество и дива слободия да купуваш на зелено и то на екстремни цени е почти равносилно на самоубийство. Има някакъв процент да нацелиш съвестен изпълнител, но по-голяма е вероятността да попаднеш на поредния мошеник, който ако не успее да разпродаде планираното количество апартаменти може изобщо да не завърши сградата. Ходи да го търсиш после и да го съдиш....Току-виж след 10 години водене на дела си успял да му измъкнеш няколко ръждясали монети от джоба. Май не гледаш телевизия и не следиш репортажите за изгърмели новодомци, които живеят между мухлясали от влага стени и под капещи тавани.
И още нещо - виждам, че много ти е смешно, чак се търкаляш от смях. Определно имаш много странно чувство за хумор.


:ami:
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
18-04-2008 - 00:48:38

Драга Камелия,
не свързвам общата си култур(това в което ме упрекваш горе) с представи за квадрати, идеални части, проценти, комисиони, далавери, тухли, керемиди, бетон, велпапе, мокет, външна изплация, вътрешна изолация,покривна изолация, теракоти, гранитогреси, фаянси, Лепа Брена и Азис!!!

Преди време, впечатлен от девственото ти мислене ти се обясних в нета. За съжаление се оказваме много различни.

Сбогом
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
18-04-2008 - 07:57:09
Kamelia ne mi puka kak e krasten pri + 24k mi e vse taq. Ne moga da razbera nali iskate realni ceni na sdelki eto. Sega shte prodavam i edin panel 1-st. v Kr. Polqna kato go opravq pak shte pisha da izleete misli :}. Hora vaobshte ne sam ochakval che takava cena e dostijima, prognozite minalata godina mi bqha savsem razlichni. Panela v Kr. Polqna sashto ne sam ochakval che shte moje da se oferira na 50+ hilqdi evro no tova e pazara.
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
18-04-2008 - 11:04:23
avatar
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
> > Драга Камелия,
> не свързвам общата си култур(това в което ме
> упрекваш горе) с представи за квадрати, идеални
> части, проценти, комисиони, далавери, тухли,
> керемиди, бетон, велпапе, мокет, външна изплация,
> вътрешна изолация,покривна изолация, теракоти,
> гранитогреси, фаянси, Лепа Брена и Азис!!!

Като не я свързваш,защо се опитваш да я проявяваш в тази насока? Демонстрираш мнение,че и определения даваш,а откровено признаваш че и понятие нямаш от нещата за които пишеш!

Re: Цени по реални сделки с имоти в София
18-04-2008 - 14:51:10
Oferta za bul .Vitosha s-u gradinkata na NDK 85kv. m. gleda kam bul. i vatreshen dvor s dva vhoda za remont 200k i za sega nqma klient, a v sahtoto vreme tova v levski nenormalna e istoriqta ama tova e
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
18-04-2008 - 15:32:11
Splendente попитал:
> дай цифри, аргументирай се!

Продавач Отговорил:
-------------------------------------------------------
> бла-бла-бла
> имам информация
> аз познавам хора
> всичко ще скача

Продавачо,
и преди съм ти го казвал и сега държа да го повторя. или си тотално некомпетентен човек, което не е особено трудно за брокер на НИ в София, или си голям лъжец!
всичките ти думи са:
"казвам ви, вярвайте ми, цените скачат, ще продължат да скачат в следващите години!"

знам, че за вас, брокерите на НИ, събитията от последните месеци са стряскащи, объркващи, подвеждащи, негативни, позитивни и изобщо и вие самите не знаете какво ще ви се случи, но докато не станете професионалисти, никога няма да станете професионалист. звучи малко барон-мюнхаузеновско, но е така.

и като защитаваш някаква теза, поне извади някакви убедителни аргументи. а не: аз работя с хора, банки, инвеститори, пари, всеки ден броя поне по 20-30 пачки...
това са шитни за неразбиращите!

и на мен един приятел ми се хвалеше преди повече от половин година, че започнал да "Джитка едни мангизи на борсата и вече направили голяма печалба! разполагали и с вътрешна информация, заради която правели печалбите".
2-3 месеца след това се изпусна, че ставало въпрос за вложени около 1000 лв. които тъща му "върти в някаква брокерска къща, от която "разполагали с вътрешна информация - за това какво да купува, кога да продава и други..."
мисълта ми е, че огромен процент от посредниците в България са едни прости и кухи лъжливи мушмороци!
и само хвалите собствената си стока, без да привеждате никакви аргументи в защита на тезите си...

иначе ти "спиш ли си спокойно", предвид постоянно увеличаващите се цени на НИ в София? smoking smiley
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
18-04-2008 - 15:57:54
попаднах преди седмица на една обява на този сайт. Беша на първата страница, като кликнеш директно отиваш там, без сърч.

Та това беше за таванска стая с тоалетна (едно време ги наемаха студенти за 30 лева на месец) с квадратура 30 квадрата (със стените) като се включи в допълнение и коридора, иделни части, стълбище и забележете 45 квадрата тераса (това всъщност е покрива) се продава като 2 стаен пентхаус със забележете 100 квадрата площ за 105 000 евро...

Да ви кажа честно нямам нищо против да се посмея от сърце но нещата стигат вече до такива естремити че почвам да се притеснявам за здравето си. Някой може да ритне камбаната от смях четейки такива обяви, сериозно ви казвам, не е за хора със слаби сърца. Насирането от смях е другата алтернатива.

Re: Цени по реални сделки с имоти в София
18-04-2008 - 16:10:56
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> попаднах преди седмица на една обява на този сайт.
> Беша на първата страница, като кликнеш директно
> отиваш там, без сърч.
>
> Та това беше за таванска стая с тоалетна (едно
> време ги наемаха студенти за 30 лева на месец) с
> квадратура 30 квадрата (със стените) като се
> включи в допълнение и коридора, иделни части,
> стълбище и забележете 45 квадрата тераса (това
> всъщност е покрива) се продава като 2 стаен
> пентхаус със забележете 100 квадрата площ за 105
> 000 евро...
>
> Да ви кажа честно нямам нищо против да се посмея
> от сърце но нещата стигат вече до такива естремити
> че почвам да се притеснявам за здравето си. Някой
> може да ритне камбаната от смях четейки такива
> обяви, сериозно ви казвам, не е за хора със слаби
> сърца. Насирането от смях е другата алтернатива.

куку,
смешно си е, да. един колега на моята съпруга си купил апартамент в сряда, или вторник (тогава са изповядали сделката пред нотариус мисля)...
та човелът си е купил апартамент с две малки стайчета (само две стаи! една спалня, или една по-голяма стая с бокс). в жк Гоце Делчев. за около... хмммм. ебаси, не помня цената, но май беше или 90 хиляди евро, или 110 хиляди евро. и в двата случая ми се струва прекалено скъпо, на фона на превъзходната инфраструктура на София, на факта, че всички квартали в София за много "комуникативни" или имат прелестна панорама?!?
за квадратурата не мога да кажа нищо.
то малко и моята работа стана като приказките на Продавача:
"е*а една, която ми каза, че неин колега си е купил жилище в един квартал, за една цена, с няколко стаи, пък май е взел някакъв заем, стаите може и да са големи, може и да не са, а може и да са няколко, а може и да са дори по-малко..."

но държа да си кажа, че хората са луди и продължават да купуват скъпи имоти в София!?
аз пък продадох една къща в градче близо до Бургас преди 2 седмици winking smiley
ех, отървахме се от един чувал с камъни smoking smiley
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
18-04-2008 - 16:13:12
goro Написал:
-------------------------------------------------------
> Я ми дай фактите, продавач!
> Защото, съм залят от оферти на български агенции и
> частни лица търсещи чужденци за да купят. От време
> на време забравят, че даден имот вече са ми го
> оферирали преди повече от година и ми го оферират
> отново. Дори и някои от тука пишещите - не ми се
> ще да ги споменавам само от колегиалност.
> А иначе обосновките ти ...

ей, момче! няма да обиждаш обосновките на Продавач!
кво не ти харесва в обосновките му:
"цените скачат!
познавам хора!
работя с инвеститори!
работя с клиенти!
работя с много банки!
имам връзки!
виждал съм истински нотариален акт!
има ръст/спад в 10%, или 15%, или 25%, може и 50%!"

аз по-обосновани и защитени тези в тоя форум не съм чел smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход