Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени по реални сделки с имоти в София

Публикувано от Splendente 
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
17-04-2008 - 16:22:17
jores Написал:
-------------------------------------------------------
> 74ydur Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Мadcat, евала!
> >
> > Ето тук нещо от същия сайт – едностаен с
> отделна
> > кухня, площ 27 м2, но на посочената скица
> > (последната снимка) чистата квадратура
> излиза
> > повече от 27 м2 (това е, защото санитарните
> площи
> > се смятат на по-нисък % квадрати), а ако
> смятат и
> > общите части както тук, ще дойде над 40 м2.
> Цената
> > е 13600 за 27 м2. Сградата е санирана. Готово
> е за
> > живеене, има ламинат, вградена кухня,
> обзаведена
> > баня, има и маси за тенис на двора. Има
> централно
> > отопление и добра инфраструктура наоколо.
> >
> >
> > Тоест, това е като стая без кухня (щото ме
> съмнява
> > да има отделна кухня) за 50 000 Е в Левски,
> само
> > че близо 4 пъти по-евтино и в район с добра
> > инфраструктура и готово за живеене. Какво
> повече
> > да си говорим.
> >
> >
> >
> >
> > Редактирано 2 пъти, последният път 04/17/08
> > 01:41PM от 74ydur.
>
>
> Има отделна кухня иначе тази цена щеше да е
> невъзможна
>


Тази отделна кухня трябва да е макс 5м2...а стаята да е макс 20м2...ти на това супер оферта ли му викаш...при площ 38м2-две стаи-кутийки(меко казано), на шпакловка и замаска в краен и гаден квартал!>?!??!?!?!Кое му е супер на офертата?!?!?!?
И то за 50 000 евро!!!!!!
Уникално гадна оферта!!!!!
Че то по-добре панелка!
Баси до къде пропаднаха хората!!!!38м2 в Левски на шпакловка и замаска за 50 000 евро!!!
Само уникален балък може да даде такива пари за тази "оферта"!!!
И само не ми казвай, че като има отделна "кухня"-5м2 и затова е добре...че то това и кутийка не мога да му кажа...38м2 а го водят с две стаи...боже прибери си вересиите!!!
Мъка!


Re: Цени по реални сделки с имоти в София
17-04-2008 - 16:32:15
А това, че изгорелите ще искат компенсации е нормално. 80% от хората мислаят, че банките определят лихвите си на база на основния лихвен процент даден от БНБ и че валутния борд определя какъв да е курса на еврото.
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
17-04-2008 - 16:39:56
Pacholv Написал:
-------------------------------------------------------
> jores Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > 74ydur Написал:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > Мadcat, евала!
> > >
> > > Ето тук нещо от същия сайт – едностаен
> с
> > отделна
> > > кухня, площ 27 м2, но на посочената
> скица
> > > (последната снимка) чистата квадратура
> > излиза
> > > повече от 27 м2 (това е, защото
> санитарните
> > площи
> > > се смятат на по-нисък % квадрати), а
> ако
> > смятат и
> > > общите части както тук, ще дойде над 40
> м2.
> > Цената
> > > е 13600 за 27 м2. Сградата е санирана.
> Готово
> > е за
> > > живеене, има ламинат, вградена кухня,
> > обзаведена
> > > баня, има и маси за тенис на двора. Има
> > централно
> > > отопление и добра инфраструктура
> наоколо.
> > >
> > >
> > > Тоест, това е като стая без кухня (щото
> ме
> > съмнява
> > > да има отделна кухня) за 50 000 Е в
> Левски,
> > само
> > > че близо 4 пъти по-евтино и в район с
> добра
> > > инфраструктура и готово за живеене.
> Какво
> > повече
> > > да си говорим.
> > >
> > >
> > >
> > >
> > > Редактирано 2 пъти, последният път
> 04/17/08
> > > 01:41PM от 74ydur.
> >
> >
> > Има отделна кухня иначе тази цена щеше да е
> > невъзможна
> >
>
>
> Тази отделна кухня трябва да е макс 5м2...а стаята
> да е макс 20м2...ти на това супер оферта ли му
> викаш...при площ 38м2-две стаи-кутийки(меко
> казано), на шпакловка и замаска в краен и гаден
> квартал!>?!??!?!?!Кое му е супер на
> офертата?!?!?!?
> И то за 50 000 евро!!!!!!
> Уникално гадна оферта!!!!!
> Че то по-добре панелка!
> Баси до къде пропаднаха хората!!!!38м2 в Левски на
> шпакловка и замаска за 50 000 евро!!!
> Само уникален балък може да даде такива пари за
> тази "оферта"!!!
> И само не ми казвай, че като има отделна
> "кухня"-5м2 и затова е добре...че то това и
> кутийка не мога да му кажа...38м2 а го водят с две
> стаи...боже прибери си вересиите!!!
> Мъка!
>
>
>


Балък щеше да кажеш и на брат ми преди една година когато на дупка го плати 530Е и му го казвах разни професори разбиращи от всичко/ти луд ли си Левски супер гадно и тн./ ама добре че слуша батко си. Това като се заварши цената му е 60к. Кухнята е 12кв. стаята е 16кв., банята е 4кв. коридора 4кв.
Най - ниския сегмент винаги ще е оборотен за там спирачки няма.
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
17-04-2008 - 17:13:25
Жорес:
"Балък щеше да кажеш и на брат ми преди една година когато на дупка го плати 530Е и му го казвах разни професори разбиращи от всичко/ти луд ли си Левски супер гадно и тн./ ама добре че слуша батко си. Това като се заварши цената му е 60к. Кухнята е 12кв. стаята е 16кв., банята е 4кв. коридора 4кв.
Най - ниския сегмент винаги ще е оборотен за там спирачки няма."


И ти казваш на това нормално жилище и супер оферта?!?!?!?!
Аз казвам, че е балък, който ще живее в това подобие на жилище и е платил 50 000 евро на шпакловка и замаска!!!
Че то е по-зле и от панелките!!!12м2 кухня-става горе-долу...ама 16м2 стая...по-зле от гарсониера!!!!Къде ще се спи в това нещо....че то стаята му е по-малка от повечето гаражи бре!!!!Осъзнайте се бе хора...как може да се дават толкова пари за такива дупки!!!
Че то излиза по 1315евро/м2 на шпакловка и замаска!!!!!!!!!!!!!!!!В Левски!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
И на това му викаш добра оферта!!!Само може да ми е жал за хората, които ще го платят и после ще живеят в това нещо!!!
Брат ти е платил 26 000 евро на зелено...мисля, че и това му е много на тази кутийка в този квартал!!!Ама повече ми е жал за хората на които ще го продаде за 50 000 евро...ето това са истинските балъци!!!!
Аз и сега да ми го дават и за 25 000 евро няма да го взема, защото тази кутийка не става за живеене...изключително малко е и е в гаден квартал,с изглед към кремиковци, мизерия и няма добър транспорт!!!!Но най-вече, защото тая кутийка наистина мисля, че не става за живеене...дори и на двама човека...а цената е просто безумна в момента!!!
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
17-04-2008 - 17:49:42
avatar
jores Написал:
-------------------------------------------------------

> Балък щеше да кажеш и на брат ми преди една година
> когато на дупка го плати 530Е и му го казвах разни
> професори разбиращи от всичко/ти луд ли си Левски
> супер гадно и тн./ ама добре че слуша батко си.
> Това като се заварши цената му е 60к. Кухнята е
> 12кв. стаята е 16кв., банята е 4кв. коридора 4кв.
>
> Най - ниския сегмент винаги ще е оборотен за там
> спирачки няма.
>


Хайде да сметнем,а!
12+16+4+4= 36кв.м. А колко квадрата ти се води на книга? Сигурно е кръстен двустаен,но ти е неудобно да си кажеш!
Ще го завършат по български- шпакловка,замазка и на тапа.
А сега прибави ония поне 20% ,дето така и не ги виждаш,че да разбереш колко ти е наистина цената на дупка.
Дано не се окаже,че в процеса на строенето,случайно някое от помещенията не се е "смалило"........... smoking smiley
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
17-04-2008 - 19:05:14
Аз пък за това не бих дал повече от 20000 лева. Толкус за Левски. Даже преди да ги дам доста бих се зачудил.
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
17-04-2008 - 19:39:45
случайно някое от помещенията не се е "смалило"...........

да камелке това се случва често
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
17-04-2008 - 19:59:57
[www.novinar.net]

"Внимавайте за квадратурата, когато купувате ново жилище. Обявените размери на жилището понякога не отговарят на реално използваемата площ. Най-често обаче желаещите да се сдобият с нов апартамент недоволстват от метода, по който е била изчислена квадратурата.
Например жилището е обявено 80 квадрата, в които са включени общите части. Обявената чиста площ е 69,57 кв. м. Ако клиентът събере квадратурата на стаите, балконите и стените, чистата площ става 60 квадрата. Когато се плаща, трябва да се дадат пари и за тези 9 квадрата отгоре, за които хората са объркани откъде идват. По този начин за апартамента от 80 квадрата, при който квадратът е 1200 евро, трябва да се дадат 96 000 евро. Ако трябваше да се заплаща само реалната площ от 60 квадрата, то той струва реално 72 000 евро. Така квадратният метър излиза не 1200 евро, а 1600 евро, оплакаха се кандидати за нов апартамент."

"Искайте подробна схема на жилището, за да изчислите квадратурата.
Информирайте се колко квадрата са общите части.
Обърнете специално внимание колко е дадената в плана чиста площ.
При оглед задължително носете ролетка, за да премерите стаите."
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
17-04-2008 - 21:02:44


Обява в сайта на Имоти.бг :

Двустаен, "Неофит Рилски" , 67 кв.м. 105 000 евро

Разпрерделение: всекидневна с ТЪМЕН кухненски бокс и коридор на 2-ри етаж и мансардна стая 15кв. м. т. е. боксониера(не дори гарсониера) и тавана към нея са закачени на плувката и чакаме някой да я разклати за двустаен.

"Когато картата и терена не съвпадат, вярвайте на брокера" -нова брокерска аксиома.

Както казах преди , аз съм от сейрджийте в този форум . Води ме необуздано любопитство докъде могат да се развият чисто национални черти като безочие, алчност, некоректност и липса на всякакво уважение към отсрещната страна .. Засега любопитсвото определено се засища .....
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
17-04-2008 - 23:04:13
Има още накаде.Хората имат много свободни пари те първо купуват после се замислят какво са си купили.
Не гледайте кредитите много малка част от жилищата се купуват с кредит не повече от 10%.Хората си влагат парите на "сигурно място.То на бетона какво може да му стане ако няма земетресение,поне 30години набира якост макар и в последните години доста слабо иначе инфлацията ги яде по 14-15% на година.Абе бетона си е сигурна инвестиция да знаете.Като по нотариален акт нещо е 100 квадрата като се продва пак е 100квадрата ,а стените 12%приблизително от квадратурата от байТошево време си влизаха.Тогава не се включваха балконите.Моя апартамент е 95.6м.кв. сега е 106.18м.кв. ако се смятат балконите и не влизат общите части.Не се притеснявайте от общите часта те са здрави като конструкция като и вашето жилище.Ако ще се срутват ще се срути всичко накуп.Затова не се притеснявайте купувайте си жилища от 40 квадрата чиста жилищна площ,със спалня 10 квадрата дето не можеш да сложиш гардероб и жената нема де да си прибере бикините и сутиените.Напоследък често виждам жилища дето спалните немат гардероб въпрос на обзавеждане и гледна точка на архитекта и да знаете спалните дето се виждат на архитектурните разпределения са с размери 190/130см за да изглежда по голяма стаята."Хора вервайте ми" както бе казало "царчето".
"Размерът да знаете има значение." :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход