Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени по реални сделки с имоти в София

Публикувано от Splendente 
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
15-04-2008 - 13:29:57
emiliano, така е и винаги е било така - един имот се обявява от 5-6 агенции. Твърдиш ли, че броя на АНИ се е увеличил 5 пъти?? ne se e uvelicil 5 puti no sa 5 puti po gladni ili po alchni i gledat da dokopat vseki nalicen na pazara imot nadyavayki se komisionnata da ostane za tiah
И немислете, че искам да има криза или крах или нещо подобно, прост ми се струва, че цените растат много по-бързо от доходите, а това е дисбаланс. В друга тема казах, че най вероятно ще има корекция и двете - цени на имоти и доходи. Едните малко надолу, другите малко нагоре, докато се намери приемливо и за двете страни на пазара ниво. Сега май не е приемливо за купувачите. moje bi si prav smiling smiley))
clap:
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
15-04-2008 - 13:34:14
Камелия написала:
Лесно е,скрит зад анонимността си да пишеш всякакви небивалици.......

Мен пък ми се струва, че съм от малкото неанонимни в този форум - не ми се ще да пускам данните си пак, че Продавач пак ще ме обвини, че си правя реклама!
Даже предложих всички професионалисти да пишат с имената си.

Не продавам в България, но офиса ми се наобикаля от строители от България - нали не смяташ че е коректно да ги назовавам!
А иначе ето ти малко примери за това което съм написал:


*
Location: Sofia, Bulgaria
Address: close to Pliska hotel, fl.6
Estate type: Apartments > fully furnished

*
Location: Sofia, Bulgaria
Address: Bistritsa
Estate type: Exclusive Estates > beyond the beltway hwy
GEA: 500 sq. m / 5380 sq. ft.
Plot: 2400 sq. m / 25824 sq. ft.
Price: 900000?
Bedrooms: 4
Parking: Parking lot
Unique American style family house situated at the foothill of Vitosha Mountain, close to the Anglo-American school of Sofia and the Business center in Mladost

*
Една къща в Каварна ново строителство- 150кв.м. застроена плащ и 300кв.м. разгъната площ , 450кв.м. има двор цялата къща е с алуминиева дограма и външна минерална мазилка, от вътрешната страна цялата е замазана и пусната вода и ток на 7-8м. от асфалтов път а до къщата чакълов път има изглед към морето ,сложете си комисионна – 105 000 evr.

*
Първо искам да Ви благодаря за коректното отношение и доверието. За комисионната не се притеснявайте. В България ние работим с договори за посредничество, какъвто сме подписали с нашия клиент. Това може би 7-8-ми имот, който ще закупи с нашата агенция и затова сме абсолютно сигурни, в това което правим, така, че ако все пак решите, мисля, че така ще бъдете спокоен, нямаме нищо против да подпишем договор за комисионната с Вас.

*
Всички тези фактори обуславят България и в частност имотите в близост до границите, като основен изходен пункт за експорта на Р Турция към Западна и Източна Европа.
Парцелът,който продавам е 13,100 дка и е земеделска земя.



И забележи драга Камелия - запазвам само неща и от хора които ми се струват по сериозни и тук таме по някой "бисер" за да се смеем с приятели - останалите просто ги изтривам - не ми се коментира какви бисери срещам!
И разбира се очаквам ти също да излезеш от антонимност - няма да те обвиня, че се рекламираш!
Да си жива и здрава!
.............. smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-11-25 18:51 от goro.
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
15-04-2008 - 14:18:10
avatar
goro Написал:
-------------------------------------------------------


> Не продавам в България, но офиса ми се наобикаля
> от строители от България - нали не смяташ че е
> коректно да ги назовавам!
> А иначе ето ти малко примери за това което съм
> написал:


Така,оказва се че не агенции те затрупват с оферти,а строители. Разликата е от земята до небето. Оказва се,че имаш оферти от частни лица. Защо си ми ги постнал,не знам,освен ако това са офертите, отлежаващи повече от година. Ако си професионалист,би трябвало вече да си ги продал.Ако цената е извън пазарната-да си се опитал да вразумиш продавачите. Ако не си успял-да си ги зарязал,за да не си хвърляш парите на вятъра.......
Нали не искаш да кажеш,че застой в продажбите е отбелязан още през 2006г.? winking smiley
smoking smiley
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
15-04-2008 - 20:47:26
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> goro Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
>
> > Не продавам в България, но офиса ми се
> наобикаля
> > от строители от България - нали не смяташ че
> е
> > коректно да ги назовавам!
> > А иначе ето ти малко примери за това което
> съм
> > написал:
>
>
> Така,оказва се че не агенции те затрупват с
> оферти,а строители. Разликата е от земята до
> небето. Оказва се,че имаш оферти от частни лица.
> Защо си ми ги постнал,не знам,освен ако това са
> офертите, отлежаващи повече от година. Ако си
> професионалист,би трябвало вече да си ги
> продал.Ако цената е извън пазарната-да си се
> опитал да вразумиш продавачите. Ако не си успял-да
> си ги зарязал,за да не си хвърляш парите на
> вятъра.......
> Нали не искаш да кажеш,че застой в продажбите е
> отбелязан още през 2006г.?
>


Камелия, сложи си очилата!
От офертите дето съм изпратил 1на е от частно лице - останалите са от агенции!
Не ми се спори с анонимни брокерки или АНОНИМНИ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ - нищо, че острата ти реакция показва, че може и ти да си ми в списъка на замерящите с оферти!

Ето нещо по реалистично от гледна точка на себестойност, рекламирано в България ТУК - МОЛ Младост, Варна, цена на кв.м. 556Е.
Себестойността на подобно строителство по белия свят е около и под 450Е.
И - за да няма недуразомения - нямам каквото и да е общо с посочената оферта - възможно е и да не е реална или да се намира в район на Варна (не познавам града и не знам) без всякаква перспектива. Коментара ми е само, че отнесена към себестойността на строителството е нормална, а към рекламираните цени на търговски площи в големите градове - повече от евтина.

Иначе се моля да не се сбъднат прогнозите на Куку!
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
15-04-2008 - 22:37:35
E щoм и пo конференции сe koмeнтиpa,oт водещи специалисти в бранша ..............

"Балонът с цените на имотите се пука
1500 евро за метър е нереална цена!"

[15-04-2008]

Балонът на пазара на недвижими имоти скоро ще се пукне. Изкуственото завишение на цените на жилищата няма да продължи още дълго, тъй като скъпите имоти отблъскват все повече клиенти и търсенето намалява драстично. Около това мнение се обединиха вчера водещи специалисти в бранша на конференция за недвижими имоти "Balrec" в столицата.
Цени от 1500 евро за квадратен метър масово жилище в обикновен столичен квартал не са реални. Те са рецепта за загуба на пари, заяви бившият зам.-финансов министър и сегашен шеф на инвестиционната компания “Прайм кепитъл мениджмънт” Красимир Катев.
По думите му през последните месеци няма сделки с имоти в т.нар. проектна фаза - парцели, които се продават от инвеститори с готови проекти за строеж на сгради. Причината е, че цените са много надути, но търговците не са склонни да ги свалят. Преди нямаше никакво предлагане на столичния бул. “Тодор Александров”, а сега има много оферти, но не и сделки, даде пример бившият зам.-министър. Заради високите цени предприемачите не проявявали интерес. Изкуствено високи цени има и при пазара на ваканционни имоти в морските и планинските ни курорти. Въпреки че за момента търсенето все още е голямо, прогнозите са до една-две години пазарът да се насити. Например в Банско заради презастрояването търсенето на имоти намалява.
Единствено специалистите не очакват да има спад при луксозните имоти в центъра на големите градове, както и при проектите за търговски паркове и офис сгради.
Очаква се чуждите инвестиции в сектора да намалеят, каза още Катев. Той уточни, че високата инфлация (вчера от националната статистика обявиха 14,2 процента) също води до отлив на чужди вложители. По думите на Катев инфлацията трябва да падне на около 7-8 процента.

[www.novinar.net]
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
15-04-2008 - 23:51:13
ей това изказване ясно показва колко е прав дядо ви куку че сделките са намаляли значително. И много важния момент, че брокерите са изгладнели поради липса на сделки и сега започва натиска срещу продавачите да намаляват цените че сделки няма.

Както предрекох преди време.
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
16-04-2008 - 00:23:39
Явнo експерти,дето гледат, звънят, питат, ходят по огледи не ca специалисти в бранша.

Tрябвa, пoвeчe дa гледат, звънят, питат и ходят ................................



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-16 00:24 от gorje.
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
16-04-2008 - 00:53:40
Дядо Куку,
като наблюдаваш едно малко детенце в парка да надува балон какво му казваш?
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
16-04-2008 - 01:18:26
Парцалев ,
Да спре да го надува и да го напълни с вода !
Re: Цени по реални сделки с имоти в София
16-04-2008 - 02:49:31
Финансисти: За българския пазар на имоти е добре, че кризата е сега
[www.investor.bg]
???
--------------------------
и поредния рекорд в дефицита по външната търговия. И поредния дефицит по платежния баланс.

обаче цените ша скачат тъй да знайти...

и не гледайте доходност, имотите предпазвали от инфлацията. В Бг, в целия останал свеят имотите падат, т.е не предпазват от инфлацията. В УК цените щели да паднат 15 процента за 2 години като се сметне инфлацията стават 20 процента, доста хора ще имат по-големи заеми отколкото им струват къщите.
На чужденците им затегнаха кредитите и ще видим чужденец да купува в Бг през крив макарон

Нови скокове на бензина, храните щели да скочат 2 пъти в Бг и да станат най-скъпите в света (ако вече не са), обаче българина е богат, купува яхти и поршета и панелки на корем.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход