Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Президентски съветник: Или криза, или Станишев

Публикувано от naughty 
Re: Президентски съветник: Или криза, или Станишев
19-04-2008 - 19:46:07
[focus-news.net]
Асене, все едно тебе слушам smiling smiley .
За рускините поддържам тезата, че стават.Ех, какви спомени ме връхлетяха от студентската бригада в UK!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-19 19:49 от uravnovesen.
Re: Президентски съветник: Или криза, или Станишев
19-04-2008 - 19:54:29
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> не и когато си във развод и от скоро си хванал за
> гадже рускиня.


Сакън, не думай. Да не стане нещо с паспорта. Че жени много, но паспорта е само ЕДИН :]
Re: Президентски съветник: Или криза, или Станишев
20-04-2008 - 02:23:52
За моя приятел Асен :
Многие мужчины, влюбившись в ямочку на щеке, по ошибке женятся на всей девушке. © Стивен Ликок.

Бъди жив, здрав, весел и щастлив!

Тук, някои бъркат съветските девушки с истинскте рускини!
Re: Президентски съветник: Или криза, или Станишев
20-04-2008 - 03:38:25
Ivel Написал:
-------------------------------------------------------
> Ех тия рускини ще ти изядат главата и на теб, аз
> много им разбирам, напрово ги чета като весници от
> пръв поглед, в тълпа от 500 човека само за броени
> секунди намирам рускинята и след още няколко
> секунди сме вече на ти, от 45 години - 17 съм
> отдал на Русия приемайки активи и пасиви от факта.
> Заършил съм Санкт Петербург и сам разбираш, че в
> дома ми беше пълно с руски вещи, всичко се строши
> и отдавна е изхвърлено, само жената и хладилника
> работят безупречно вече 20 години, чудя се кое от
> тях ще бъде следващото дефектно изделие. Рускините
> аз ги оценяам на ААА.
-----------------------------------------------------------------------------

малеее,17 години в русията....направо ти завиждам....

ти си като рейтинг агенция-трипъл А.вери гуд.ще те послушам и инвестирам там.
само че напоследък маркета е силно спекулативен и бягам от дългосрочно инвестиране(брак)......
ще гледам да играя на кратки позиции и при възможност ще диверсифицирам и в други SIV,по възможност с руско или литвийско участие.
дано да имам и възможността да си спретна едно портфолио........
тук малко,там повече и да се хеджвам от времените флуктуации.

и на мен руския SIV ми е любим.само че се котира различно в сащ, от бг и русията.
в сащ тези руски страктчър инвестмънт виикълс си знаят цената ,за разлика от бг и русията,където достъпа е лесен и силно ликвиден.
завиждам ти,че 17 години си имал достъп от първа ръка до този маркет.
като хеджфонд си-джими креймър в русията.

оценям ААА рейтинга ти за този инвестмънт.
смяташ ли,че трябва да инвестирам дългосрочно,или да спекулирам и препродавам през няколко месеца?
няма достатъчно ликвидност тук и не мога да отварям позиции днес и да затварям утре,като съмне.

предварително благодаря за бъдещия ти инвестиционен съвет за руския СИВ с ААА рейтинг





Re: Президентски съветник: Или криза, или Станишев
20-04-2008 - 06:17:23
uravnovesen Написал:
-------------------------------------------------------
> > Асене, все едно тебе слушам . [focus-news.net]
> За рускините поддържам тезата, че стават.Ех, какви
> спомени ме връхлетяха от студентската бригада в
> UK!
-------------------------

ааа,нещо по-не-заспалите икономичковчета почнаха да се пробуждат в последните дни..........като слънчогледчета се -почват и те да се въртят по слънцето.до сега си мислеха,че слънцето се върти около тях......
даааааааа-очаквайте все повече и повече такива изказвания-са ще почнат да се прескачат "професионалисти".......

като стадо са-заблудени и не могат да видят че излизат от пасището....ама един види ли-като овци ще почнат само за тва да говорят.....

най накрая ще мога да мирна и да ги оставя те да се надпреварват да откриват топлата вода,а ние ще си говориме за рускини smoking smiley
Re: Президентски съветник: Или криза, или Станишев
20-04-2008 - 08:47:42
Ха ха добре си го написал, много се смях.


оценям ААА рейтинга ти за този инвестмънт.
смяташ ли,че трябва да инвестирам дългосрочно,или да спекулирам и препродавам през няколко месеца?
няма достатъчно ликвидност тук и не мога да отварям позиции днес и да затварям утре,като съмне.


Съветът ми е спекулирай и препродавай докато напипаш златната жила, от тях има много боклуци, но се срещат и изключително душевни жени такива каквито са описани в класиката и каквито просто е невъзможно да срещнеш по на запад от Полша. Тук в Русия няма проблем с ликвидноста стига да имаш физически ресурси спокойно може да я караш, като дейли таейдър. :}
Re: Президентски съветник: Или криза, или Станишев
20-04-2008 - 13:46:32
Асене ,
Диверсифицирай и в украинско SIV , според мен от бияшият СССР те са the best .
Дерзай смело на къси позиции , докато сам не решиш , че е дошло времето за по дълги позиции .
Re: Президентски съветник: Или криза, или Станишев
20-04-2008 - 18:52:36
Калоянчев,декъ се покри в последните месеци?
Re: Президентски съветник: Или криза, или Станишев
20-04-2008 - 21:50:12
и на мен руския SIV ми е любим.само че се котира различно в сащ, от бг и русията.
в сащ тези руски страктчър инвестмънт виикълс си знаят цената ,за разлика от бг и русията,където достъпа е лесен и силно ликвиден.


Асене не те дразня но тук в Русия е така:

При липса на купувачи на облигациите SIV не могат да рефинансират задлъжнялостта си и това ги принуждава да продават свои активи на ниски цени. Понякога се стига до масирана продажба на такива активи, стойността на кредитния ресурс в локален мащаб се повишава и това води до големи загуби за всички участници на пазара. Много играчи, инвеститори и наблюдатели (с фенерчета) обаче са настроени много скептично към ефективноста на тези SIV фондове, което наистина ги превръща в лесно достъпни и високо ликвидни инструменти.
Обикновенно банките управляват SIV - без да ги записват в баланса и без да запознават инвеститорите с рисковете, не може ли да съхраниш модела или вече си разконспириран, а то някой тук правилно напомни жени много а паспорта един, емоциите са лош съветник.
smiling smiley
Re: Президентски съветник: Или криза, или Станишев
20-04-2008 - 22:20:42
даааа,ето от къде идва обезценяването-високо предлагане /ниско търсене....

с удоволствие бих отишъл да трейдвам директно на маркета,който произвежда тези финансови инструменти,но се притеснявам от липсата на дисциплина от моя страна.
всеки трейдър(мъж) има проблеми като алчност,която довежда до финансова недисциплинираност(хормонална кУрелация) и се пристрастява в самия трейдинг,което може да доведе до опасни последици-от рода на образуване на нови финансови инструменти,като американско-българско-руски СИВ,за който после трябва да се грижи поне 20-тина години.
не че тва е лошо,но аз още се чувствам млад и неопитен трейдър и ми се иска да си поживея безгрижно още няколко годинки на свободен и спекулативен трейдинг,вместо да инвестирам дългогодишно още от сега.
гледаме да избягваме чувствата,които са свързани с дългосрочно инвестиране за моментния период .......
вече препатих с дългосрочно инвестиране(брак)-5 годишно и не бързам да затворя моите капитали веднага само в една дадена акция(жена).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход