Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Президентски съветник: Или криза, или Станишев

Публикувано от naughty 
Re: Президентски съветник: Или криза, или Станишев
13-04-2008 - 00:09:23
интересно Начо,интерсно.
аз преди 1/2 година тук писах,че матрьошките се опитват да забавят краха до изборите през 2009,после нарочно да загубят и да обвинят новите политици,че са некадърни.
да направят предсрочни избори и 2010 пак да вземат властта,като освободители....
обаче няма да остискат до тогава и явно търсят друг изход.може би станишен ще го направят изкупителното агне,също като виденов едно време и другите ще си запазят позициите.
а може и да има преразпределение и вътрешни кавги меджу матрьошките и сега тези,които са по назад във властта ще използват кризата,за да кешират за сметка на сегашните.
не мога да повярвам,че първанов е президент на бг вече толкова години.та той беше един от главните виновници за 1997 год.как така можа да се задържи и после да стане президент-не ми е ясно.
средностатистическия българин е невероятно прост и лесен за манипулация,за да се разреши един човек,който трябва да е в затвора,да е президент на бг в момента.

ако ще прави партия и ще контри колегите си с кризата(бъдеща),тва си е предателство.мръсни полит. номера.явно той е такъв,за да може да узурпира властта толкова години подред.

ще бъде интересно следващите месеци.явно може би си прав,щом като в медиите изведнъж излезе такава статия-някои усърдно се трудят да се пази всичко в тайна и изведнъж-с гръм и трясък-в бг не е пролет,а иде зима.......
явно му е било разрешено да се изкаже така.от кого?явно от първанов и новите му мечти.такава статия без никаква цензура?някои от задкулисните стои за иванов.
съгласен съм с теб,че нещо става-времето ще покаже какво точно.ако ти изпадне друга инфо.-споделяй с нас.

Re: Президентски съветник: Или криза, или Станишев
13-04-2008 - 00:12:11
а защо населението е застаряващо?
Re: Президентски съветник: Или криза, или Станишев
13-04-2008 - 00:20:17
аха манипулация на изборите......може ли да стане това в бг?
глей са кво ще става,като почне кризата-сам ще си караш колата из софето......ще ти липсват задръстванията.
и вместо апартамент,с тези пари ще си купиш цял блок след време.и ще срутиш всичките стени за да ти е по широчко.

Re: Президентски съветник: Или криза, или Станишев
13-04-2008 - 00:42:41
ахаааа,чакай да почнат фондовете на НИ да разпродават земя,за да се спасят от фалити...тогава ще става шоу......
не само банките ще продават яко.
всичко ще стане за продан в бг......
Джулиъс,кво ще е добре да си купиме на безценица според теб?
офис на фалирала банка в центъра на софия за 400 евро на кв,или земя в банкя или софийските покрайнини за по 3 евро на квадрат?
или може би "бъдещо" голф игрище в банско за по 10 евро на кв?
Re: Президентски съветник: Или криза, или Станишев
13-04-2008 - 04:45:39
до Елисара и Нео-чудесно-ще има с кой да споря.световна конспирация и смисъла на монетарната система.болната ми тема.
сега нямам време,но ще ви обърна внимание.моля ви замислете се по няколко точки
1.след като 1913 гласуваха фед резерв да е частна организация,защо е лошо?
сравнете изменението на европа и сащ-преди 1913 и после до сега.
2.какво означава държавна организация като ЕЦБ?дали наистина гледа собствените си интереси или дадения назначен държавен служител гледа как да завърти банката за своя изгода,докато му е позволено да я управлява.дали той не защитава определени лобистки интереси,а не самите интереси на ЕЦБ.
3. защо евреите са създали банковата система и би ли било по добре,ако я нямаше?
4.защо Елизара, в статията дето я даде, смятат,че лихвата е нещо незаконно? и какво щеше да е развитието днес ,ако хората вземаха и даваха пари без лихва?
5.защо злато?стандартния анализ на повечето икономисти,които после се чудят защо не им се сбъдват прогнозите......
6.какво е златото?какво са парите?ква е връзката м/у тях,освен хронологическа?

има и още-казвайте откъде да почваме спора.
нещата ги знаем-и вие, и аз-кой какъв е и защо е такъв.
но има разликата в осмислянето им.вие сте против,защото четете главно конспиративна антисемитска литература,а аз също я чета,но мога да ви кажа и точки,където самите "аналитици" грешат.
ще ви кажа и защо съм за и защо тва е най гениялното нещо измислено като управление до сега,но за да се изкажа,трябва да видя вашия поглед над нещата и да кажа къде според мен грешите.

чакам начало на спора!вие атакувайте,аз ще отбранявам(за сега)...


Re: Президентски съветник: Или криза, или Станишев
13-04-2008 - 14:21:25
Cлeд дъжд,,kaчулka!!

Маха се.Министърът на вътрешните работи Румен Петков подава оставка.
[www.dnes.bg]

Човекът-стенограма: Държавата е в колапс
[www.dnes.bg]
Re: Президентски съветник: Или криза, или Станишев
13-04-2008 - 14:38:12
Дocтa шaшнатo глeдa Сергейчето: Пpoekт и фakтуpa има-автомагистрала няма.


Няма събота, няма неделя - Станишев инспектира магистрали

[www.dnes.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-13 14:56 от gorje.
Re: Президентски съветник: Или криза, или Станишев
13-04-2008 - 18:43:24
да ви кажа 4есно аз и още много други хора "4акаме" да се махне доган
а тои иска оставки....ебахи направо ми се гади
на вси4ко отгоре искат да махнат текста от конституцията които гласи 4е офицялният език в бг е български.....маико мила
дали не беше добре като румънците да си гръмнем поне един еи така за назидание
министъра подал оставка алал бала тои нали направи каналите за коката
Re: Президентски съветник: Или криза, или Станишев
13-04-2008 - 19:25:40
asen 1975:до Елисара и Нео-чудесно-ще има с кой да споря.световна конспирация и смисъла на монетарната система.болната ми тема.

Не съм особен привърженик на темата са световната конспирация, но като наблюдател на това което се случва - пъзелът се нарежда някак си в тази насока.


сега нямам време,но ще ви обърна внимание.моля ви замислете се по няколко точки
1.след като 1913 гласуваха фед резерв да е частна организация,защо е лошо?


[bg.wikipedia.org]
Още по-чудесно - това ми спестява много букви
накoй си е дал труда да опише доста подробно на български историята, целите (обявените), механизма, ефектите и т. н. FED
На кратко:
Тази частна корпорация има право да емитира парични знаци - Долари. И съответно доларовите банкноти са частна собсвеност, предоставена на американското правителство срещу годишна лихва.

сравнете изменението на европа и сащ-преди 1913 и после до сега.
За мен по- важната дата е 15. 08. 1971.
По скоро бих сравнила развитието на инфлацията в Сащ преди и след 1971.
Но за това по-долу - при въпроса за златото. Там има и link с графика.

3. защо евреите са създали банковата система и би ли било по добре, ако я нямаше?
Създали са западната банкова система.С цел струпването на капитали, а от там и ограничените земни ресурси в шепа частни ръце!

И въпреки, че ислямската банкова система - където лихвите са забранени- е прощъпулник в сравнение със западната банкова система (400 годишна история) - функционирането и е неоспоримо доказателство, че и така става.
Парите не се отдават на заем срещу лихва, а се инвестират. Печалба носи участието в разпределението на профита на фирмите, в които се инвестира. Съвсем просто казано - стратегически инвестиции- за разлика от западната банкова и финансова система, при която имаме освен стратегически и финансови инвестиции. Да вземем и под внимание, какви невероятни, с нищо неподплатени финансови продукти се търгуват на Wall Street и другите финансови борси - call, put, сертификати и.т.н.
Коя е по-добрата система? Защо ислямската банкова система се отказва от лихвите?

Без да политизираме фактите и да морализираме мотивацията или религиозните подбуди за съществуването на едната или другата банкови системи, съществуват основателни причини,
говорещи против лихвите – могат да създадат безработица, инфлация, търговски дисбаланси и да подготвят почвата за финансова криза. На което сме свидетели в моманта всъщност.

В БГ се прокрадваше информация, която общо взето пак не стигаше по-далече от съответния нос на информиращите и се концентрираше върху БГ икономика в частност. Те и затова брокерите тук разглеждат и БГ пазара на недвижими имоти като Автаркия, при която всякакви икономически връзки с външния свят са силно ограничени или не съществуват.

Например никъде не прочетох за безредиците в Хаити, където от 3 дни армията и няколко хиляди сини каски на ООН се опитват да усмирят бунта на населението срещу драстичното повишение на цените на хранителните продукти. А ето- докато пиша, взе че излезе статия -МВФ , където това се споменава. [dnes.dir.bg]
Та дори и връзка с нашата тема:
"В декларация по въпроса на Международния валутен и финансов комитет, който е политическият орган на МВФ, не се споменава нищо за отговорността на САЩ в зараждането на кризата."!!!!!


Ясно!

Едно нещо изкристализира все повече: а именно, че всеки заслужаващ внимание пазарен крах, всяка паника, всеки мечи пазар, всякa финансова криза през последните 100 години е в резултат на подробно планиране.
Когато съдбата на милиарди долари стоят на карта не се случва нищо без одобряващото мълчание и без участието на "специалистите", дърпащи конците.
Да изчакаме и да видим какви ще са последиците от тази криза.
До сега са били следните - без изключение - в историята на САщ –:
1.Огромни фузиониране на банковия и финансовия пазари, при което дребните играчи или биват погълнати или изчезват
2.Повишаване правомощията за контрол от страна на бюрократичния финансов надзор FED.

Но лихварството и кредитната експанзия само поставя основите на една криза - кризата в крайна сметка се случва, като се затвори кранчето- т.е. когато централните банки спрат финансирането и рефинансирането на търговските банки. И от там могат да се направят изводите за ролята на "кукловодите".

Но защо толкова се шуми на запад по повод тази криза?
Намерих отговора в следната статия [www.nytimes.com]

и щах да падна от стола, като прочетох следното:
"Any effort to merge the Commodity Futures Trading Commission with the S.E.C. is likely to provoke battles."
Оставям коментара на теб, Асене.

4.защо Елизара, в статията дето я даде, смятат,че лихвата е нещо незаконно?

Незаконно??? Аз не видях такова твърдение: просто 1+1 не може да бъде равно на 3. Сметките не излизат. От какъв произход са "кукловодите" е второстепенно за мене в случая.

и какво щеше да е развитието днес, ако хората вземаха и даваха пари без лихва? Отговор има по-горе - в примера на банкова система без лихви.


2.какво означава държавна организация като ЕЦБ?дали наистина гледа собствените си интереси или дадения назначен държавен служител гледа как да завърти банката за своя изгода, докато му е позволено да я управлява. дали той не защитава определени лобистки интереси, а не самите интереси на ЕЦБ.
Отговорът е във въпроса- да, за своя изгода -докато е позволено - и понеже до сега няма законови пречки - отговорът е ДА. Това увеличение със стотици % на заплатите на управителните съвети както на държавните, така и на частните търговски банки през последнита години какво означава.
Напоследък се множи мнението за криминална енергия във висшите етажи на акционерните дружества, котиращи се на борсите - генерално- не само на банките. колко пари загубиха тези банкери и менаджери, управляващи спестяванията на населението? Грешни инвестиции? Или не разбират от работата си или най-съзнателно се облагодетелтват от тези дубиозни сделки. Никoй не носи отговорност за грешни или криминални решения. Кого са осъдили? Случаите и скандалите – Deutsche Bank, VW, Siemens в Германия, профсъюзната банка BAWAG в Австрия, френския брокер с милиардната загуба от преди 2-3 месеца,
фалитите на американски, английски, немски и швейцарски банки.
И държавите или купуват тези банки или вадят от бюджета свежи пари да ги спасяват - от парите на населението!!!
Всичко това е пак преразпределение на богатството в шепа частни ръце!и никoй не го крие.

5.защо злато?стандартния анализ на повечето икономисти,които после се чудят защо не им се сбъдват прогнозите......
6.какво е златото?какво са парите?ква е връзката м/у тях,освен хронологическа?

По повод 5 и 6 въпрос

15.08. 1971. Президентът Nixon вдига едностранно задължението за златно покритие на американския долар. И ето резултата:
[en.wikipedia.org]

От тогава до днес американците не са продали и 1 унция от своя златен резерв - но постоянно натискат цената на златото, като принуждават другите държави да продават от своите златни резерви. Това, какво пише в христоматиите по икономика за златото и теориите за златния резерв - може да ги спестиш, Асене. Учила сам ги и аз.

Тук ще цитирам един швейцарски банкер - Lips - киото казва следното:
" Днешната система на хартиени пари без покритие е един млад експеримент. Той се крепи само и единствено на вярата, че дълговите, на чиято база е изграден, ще бъдат върнати. Основата на тази финансова система ще бъдат подкопани в случай, че цената на златото започне масивно да се покачва."
и продължава още по-сериозно: "съвременната валутна система е една измама, която не позволява здрава политика. Потърпев6ите са работещите и пенсионерите, защото богатството, изградено от поколенията на една държава се изпарява във въздуха".

Но да се върнем на въпроса - къде е златото? И срещу продаденото злато какво се купува?
Тук играе роля и МВФ.
Това вече го писах, но....
Въпросът е кой е МВФ и защо под улиците на Манхатън се съхранява по-голямата част на златния резерв на държавите членки на МВФ.
Франция продаде голама част от френския златен резерв още преди десетина години - Саркози беше финансов министър - сега е президент – (награда????)
Великобритания продаде голама част от златен резерв финансовия министър Гордън Браун!!!!!!(награда????) през периода 1999 г. - 2002 г.
Та най-накрая - след невероятен отпор - и SCHWEIZ- (промениха конституцията си). От 2000 до 2001 година национална банка на Schweiz продава над 600 тона злато - срещу!!! - най-вече дългосрочни американски държавни заеми в долари, които постоянно губят стойност. Неционалната банка губи до Октомври 2002 около - консервативно пресметнато от Lips - 500 милиона долара, поради покачване цената на златото с 20%. Допълнително само 2002 доларът пада от CHF 1.80 до CHF 1.45.

Март 2008 - МВФ иска да продава и от "неговите" резерви ( които са членски внос- 25% от златния резерв на всяка държава и които се съхраняват в Манхатън.
И забележете:
Дори продажбата на тази притежавана единствено от МВФ част, ще изисква одобрението на 85% от държавите-членки, както и одобрение от Конгреса на САЩ!!!

От една страна САЩ и които там са отговорни за решенията - наводняват чрез принуда пазара със злато - от друга не продават и грам от своето.
Още след борсовата криза 1987 американците принуждават МВФ да продаде толкова злато, че цената му падна за 1 ден със 100 долара на унция. По този начин златото беше отново и отново съботирано като финансов барометър.
Alan Greenspan - FED- тогава заявява: "Ако цената на златото се покачи - ценрталните банки ще пуснат на пазара толкова злато, че да спрат покачването на цената му."

Не са малко икономистите, които изказват мнение, че всички икономически, монетарни и финансови катастрофи през последните 30 – 40 години са вследствие само и единствено на едно събитие - а именно едностранното вдигане задължението за златно покритие на американския долар на 15.08.1971 и фактите го потвърждават.

А що касае целите на концентрацията на политичаска и икономическа сила на едно място-или световната конспирация - то е ясно - борба за ограничените ресурси. Американците изкупуват Бразилия - с най-големите ресурси за селскостопанско производство - т.е. храната на света. В Австрия изкупуват масовао водоизточници и водни електроцентрали, за нефта и газта е коментирано много - там войни водят. И тези неистови опити да хванат всячески Русия в клещи - с нейните ресурси - никoй не се чуди. В Казахстан - Каспийско море- инвестираха милиарди през последните десетина години.

И на края: Каква е целта и примерната политика на САЩ или на управляващите там през последните 100 години- осигуряване на ресурси - с всички възможни средства. На гърба на целия останал свят. Финансова стабилност - ade, виц.
Много ми е интересно Индия и Китай как ще си изиграят картите.

Дали е случайност каква националност са кукловодите- е друг въпрос, които не ме вълнува ососбено - и въобще не чета антисемитска "пропаганда" - имам приятели евреи и не ме интересува политизирането на темата. По повод Rotschield - цитирах само факти- каква мрежа са създали - дали са евреи или не – повтарям - е друга тема. Има и бедни евреи. И затова използвах думата кукловоди, а не евреи, защото за мен не са едно и също.
Re: Президентски съветник: Или криза, или Станишев
13-04-2008 - 20:19:43
стигнахме ли до извода 4е евреите владеят света ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход