Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.

Публикувано от Dundy 
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
08-05-2008 - 11:21:53
Ще кажа само, че от достоверен източник знам, че докато цената в Банско на кв.м беше 1200 Е и имаше много продажби ... вече е 300Е и от една година почти няма търсене, за продажби да не говорим...
Това все пак е "достоен" пример за БГ, като се има предвид лекотата, с която се продаваше там smiling smiley

А ето и следващата стъпка на "братята" американци след краха: Нов законопроект ще спасява американския ипотечен пазар
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
08-05-2008 - 12:22:20
Къде ги тези апартаменти за по 300 евро confused smiley
Ако е до ключ - купувам 2 апартамента :ami:
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
08-05-2008 - 12:53:46
Цените наистина стигнаха предела си. В момента търсенето в София се подкрепя не толкова от реални възможности за покупка, а от типичното българско желание за собствен дом и собственост на всяка цена. Но ако до скоро номерът минаваше - ипотечен кредит + продажба на някой друг имот в провинцията и хоп, апартамента в София е купен, сега продажбите в провинцията понамаляха и трябва да се разчита само на кредита. За да се стимулират продажбите сега се измисли нов ход, манипулаторите започнаха да ни убеждават, че борда ще падне и "истинския" курс лев/евро е 5:1. Явно сега е наред да пазарува последната целева група - хора без реални възможности и даже без реална представа как и с какво ще си изплащат вноските по ипотечните кредити. Вярно на тях се предлага "малко по-скъп" кредит, първо защото е в лева и второ защото няма да се заглеждат в доходите им, но за сметка на това им се обещава, че утре като борда падне и левчето се обезцени ще са на страшна далавера. Купувайте братя, не му мислете как ще си изплащате кредитите, утре дългът ви от 100к лева ще е само има/няма 20к евро.





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-08 13:04 от Селяк.
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
08-05-2008 - 12:56:29
Атанас Янев Написал:
-------------------------------------------------------
> Къде ги тези апартаменти за по 300 евро
> Ако е до ключ - купувам 2 апартамента

Хаха, е всичко на готово искаш.. Разтършувай се smiling smiley
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
08-05-2008 - 13:14:18
Dundy, е, и комисионна си плащам spinning smiley sticking its tongue out

Следя няколко ценови листи на различни строители - Банско, Златни, Варна, Слънчев Бряг, Созопол - трагедия - само Созопол дърпа с продажбите (сравнено с останалите)...

В момента аз самия съм пред продажба и покупка на апартамент във Варна (кеш, за радост) и ми идва да се метна от високо...
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
08-05-2008 - 13:32:29
Е, аз не съм брокер, а случаен "минувач", но темата за имотите ми е интересна ..
Затова и не мога да ти дам никакво инфо, просто наистина трябва да звъннеш няколко телефона ... smiling smiley

Успех със сделките! smiling smiley
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
08-05-2008 - 14:24:32
Атанас Янев, що не помислиш за някое местенце край Варна. Голяма мръсотия, презастрояване, няма нормални улици, няма място за паркиране, селски (да ме извиняват отрудените хора) навици.
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
08-05-2008 - 14:31:51
Купувач, имам страхотне местенце с вила и панорама в местност Акчелар, но съм прекалено млад за живеене в къща....

От друга страна в момента разполагам с приличен апартамент в Левски, но е двустаен и ми е тесничък, за това съм отделил още средства и си търся приличен тристаен, но нещо май не ми се отдава winking smiley
Интересни тенденции
11-05-2008 - 19:37:33
Излезе поредния анализ на Кредит Център. Интересните моменти са:

1. Явно кредитополучателите започнаха да изпитват затруднения в обслужването на кредитите.

"Анализът на КредитЦентър за април 2008 г. показва рязък ръст на предоговорените задължения" (от лева в евро)

2. Успокоение на ипотечния пазар, като за разлика от очакванията първо реагира пазара в София.

"При ипотечното кредитиране се наблюдава успокоение и задържане на едни по-умерени нива на интерес. Спада средният размер на изтеглените в страната кредити, което се дължи от една страна на засилването на по-малките населени места и увеличаването на техния дял в общия обем, изтеглени кредити."

3. Има изгледи, че цените в София са достигнали своя максимум (съобразно сегашното състояние на икономиката).

"Все по-голям процент кредитополучатели се отказват след първоначалното одобрение на банката от изтеглянето на кредит, тъй като намират цената на предлаганите им имоти за неоснователно висока."

" ......желанието на хората да не «надскачат възможностите си»........Размерът на месечната вноска остава водещ за кредитополучателите, поради което най-голям брой кредити се теглят в категорията 30 000 евро за 25 години, което означава 215 евро месечно за домакинството."


4. Промяна в потребителското поведение на кредитополучателите.

"Нараства и периодът за избор на продукт. Само от началото на годината до днес този период се е удължил двойно."



Май еуфорията отшумява и навлизаме в период на отрезвяване.

Цялата статия ТУК




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-11 19:42 от Селяк.
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
11-05-2008 - 21:34:06
Шепа хора викаха "вълк" от дълго време т.е. пазара на НИ в България е балон и подлежи на корекция, но повечето "професионалисти" по НИ и досега боядисват друга картина.

Все повече статии излизат, че състоянието на икономиката на България не е чак толкова добра и във Варна продажбите спадат с увеличаващо се темпо. При лоша икономика и висока инфлация няма как цените на НИ да растът.

Ако продавате имот сложете агресивна цена. Ако купувате купувайте само това, което има финансов смисъл.

.[www.beinsadouno.org]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход