Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.

Публикувано от Dundy 
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
29-04-2008 - 20:20:59
Купувач Написал:
-------------------------------------------------------
> А аз ще споделя тренда на пазара, но не за нашия.
> Нашият пазар няма нищо общо.
>


[color=redТази статиика,ако искаш мога да ти я преведа дума по дума,защото случайно ние злобарите имаме първокласно образование и владееме по няколко езика. smoking smiley И мисля че съдържанието на статията има много общо с България,защото същото ,но в по тежка форма ще се случи и тука.Защо в по-тежка ли,ами защото за икономиката на Испания мога да говоря с дни,а за Българската ще се изчерпам с няколко изречения.[/color]
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
29-04-2008 - 21:08:59
avatar
Kara Написал:
>
> Това не е злоба,а разочарование и притеснеснение
> от и за всичко ставащато в нашата меко казано
> умопобъркана и хаотична държава.Не мога да разбера
> как може да има хора,които се радват като луди на
> всичко ненормално,което се случва в икономическия
> живот на страната.Това вашето е нещо като пир по
> време на чума. И за ваше голямо съжаление
> прогнозите на Куку и Асен са абсолютно вярни и
> реални и аз на ваше място бих ги чел внимателно и
> бих се радвал,че имам възожноста да общувам с
> толкова интелигенти и образовани хора,а не да ги
> нападам с празни приказки при всеки удобен
> случай. Ако пък не разбирате примерите и
> термините,с които боравят просто си замълчете и
> прикриите невежеството си.Хайде сполай ти в
> сделките с имоти


"хора, които се радват като луди" ... аз не виждам хора, които се радват като луди

eye popping smiley confused smiley но луди хора определено виждам и те си живеят в собствен свят няма да ти казвам кои са...


"за наше голямо съжаление"
за кое бихме съжалявали според теб?


"а не да ги нападам с празни приказки"
виж аз никого не нападам както не нападах и теб, но ти се обърна към мен коментирайки интелектуалното ми ниво...


"просто си замълчете и прикриите невежеството си."


и кой казваш спомена нещо за "нападане с празни приказки"???smiling smiley

Сполай ти и на теб и със здраве остани с по-малко злоба и се радвай на общуването с твоите "толкова интелигенти хора" не разбирам кой те спира да им се радваш?smiling smiley Щом прогнозите на куку "са абсолютно вярни" значи знаеш всичко виждаш в бъдещето и очакваш с интерес 300-те евро на кв.м за докторската градина... Какво се палиш толкова и злобееш по мой адрес winking smiley Щом според теб мнението на хора, които дори не са в България какво остава да са в бранша недвижими имоти е меродавно, а моето не е...вслушвай се в техните хмм да ги наречем "съвети"smiling smiley


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
29-04-2008 - 23:45:59
Продавач,да не би Компаса да не се радва луд,дори без да знае защо?Не е нужно да го виждащ докато,за да разбереш,че ще му изкочат очичките и му течат лигите докати си пише постовете.
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
29-04-2008 - 23:53:10
Компаса е проста машинка, винаги сочи едно. Едно си баба знае и едно си баба бае. Той отдавна го е обърнал на заяждане. Иначе мога да ви намеря една страница във форума където се съгласи че корекция ще има. Тъй че не му обръщайте много внимание. :]
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
30-04-2008 - 00:13:16
Аз обаче за разлика от Асен и Куку живея тука и виждам с очите си всичко което се случва,а то не е никак розово.Не ми се иска да повтарям неща които са дъвкани стотици пъти тука,но нима за тебе чудовищна инфлация,растящи лихви по кредите,огромна целокупна задлъжнялост,огромна междуфирмена такава,никакво качество на живот(особено в София)са повод за оптимизъм confused smiley За да не кажеш,че говоря наизуст ще ти кажа само,че последните 2-3 години съм продал 3 и купил 3 апартаменте в София и имам съвсем преки наблюдения и впечатления от пазара.Работата и бизнеса ми са пряко свързани както с търговския,така и с производствения сектор и мога да ти кажа,че положението се влошава не с години,не с месеци а с дни.Всеки няколко месеца някоя мултинационална или замразява проект в БГ или се изнася от тука и само след няколко седмици залива пазара с нейните продукти,но с надписчета "Made in Romania" и "Made in Poland".В Германия дори правителството се намеси при затварянето на завод на Нокия,същото се случи при затваряне на такъв на Рено в Португалия,а тука пълно мълчание и информационно затъмнение.И както винаги познатия лозунг...бягай народе да си купиш апартаменти,че не останаха.Ето така не се прави икономика,но точно така се прави икономика на гумени крака и балон в недвижимите имоти.В тоя ред на мисли прогнозите на Куку изглеждат съвсем реалистични,е чак 300евро не,но нива 500 не са много далече.

П.С. Аз сега ще направя опит за продажба на апартамент на спекулативна цена и ако успея ще призная временно вашите твърдения,че пазаеа е силен
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
30-04-2008 - 00:24:33
Кара ние никога не сме били големи и няма и да бъдем. Големи компании и тук дойдоха но не като производители, а като пазар. Честно казано някои се опитаха и с малки производствени мощности, но непоставимо с това, което става от 4г. в Румъния. Нямаме младо население, добро образование, кадри, ниски индустрилни цени(скъп ток, енергоносители, услуги, кофти инфрастрктура). На всеки нормален човек трябва да му е ясно бъдещето на държава, която не произвежда нищо и има 20% отрицателен търговски баланс. Добре че заплатата на жената е в Евро по трудов договор поне. cool smiley
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
30-04-2008 - 01:43:44
Аз това се опитвам да му обясня на Продавач,че материала е лош(човешкия) и затова манипулирането още върви и затова се стига до абсурдни ситуации не само в сферата на НИ ,ами и в която друга си пожелаеш,а той подскача.Защо ли?От манипулирането и човешката глупост им зависи всичко затова така подскачат като ужилени. smoking smiley
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
30-04-2008 - 09:16:36
avatar
Kara Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз обаче за разлика от Асен и Куку живея тука и
> виждам с очите си всичко което се случва,а то не е
> никак розово. Не ми се иска да повтарям неща които
> са дъвкани стотици пъти тука,но нима за тебе
> чудовищна инфлация,растящи лихви по
> кредите,огромна целокупна задлъжнялост,огромна
> междуфирмена такава,никакво качество на
> живот(особено в София)са повод за оптимизъм.



Виж сега това е форум за имоти не е икономически или политически форум, защото 70% от темите се обръщат в посока - еди кое си правителство е виновно, ЕС е виновен и т.н. Всъщност за високите цени са виновни ЕДИНСТВЕНО и САМО продавачите никой друг. И не е въпроса дали аз бих дал и 500 евро на кв.м за някоя панелка - не бих дал и по-малко, защото не си струва - въпроса е в това, че дори и панелки няма такива цени.
Въпроса е в това, че трябва да бъдем реалисти - реалното в момента не е 300 евро за топ локейшън и никога няма да бъде. 300 евро никога няма да бъде и в Младост дори и на ултра зелени продажби... Фактите са такива към момента и колко да не ни се иска и да си живеем в собствен свят това е положението. Разбери ме правилно и аз искам да си купя един тристаен в люлин 150кв.м а акт 16 за 100 евро на кв.м ама и 20 години да чакам едва ли ще ме огрее и аз изобщо не се заблуждавам...



За да
> не кажеш,че говоря наизуст ще ти кажа само,че
> последните 2-3 години съм продал 3 и купил 3
> апартаменте в София и имам съвсем преки наблюдения
> и впечатления от пазара.


И сега като имаш 3 апартамента искаш да паднат цените, че да си купиш още три нали? Ще ти издам една тайна ама няма да ме издаваш пред форума...и аз искам да си купяsmiling smiley



Работата и бизнеса ми са
> пряко свързани както с търговския,така и с
> производствения сектор и мога да ти кажа,че
> положението се влошава не с години,не с месеци а с
> дни. Всеки няколко месеца някоя мултинационална или
> замразява проект в БГ или се изнася от тука и само
> след няколко седмици залива пазара с нейните
> продукти,но с надписчета "Made in Romania" и "Made
> in Poland".В Германия дори правителството се
> намеси при затварянето на завод на Нокия,същото се
> случи при затваряне на такъв на Рено в
> Португалия,а тука пълно мълчание и информационно
> затъмнение.



Търговията е друго нещо приятелю там зависи от сто неща. Произвеждаш нещо в твоята фирма с много добро качество и най-добрата цена на пазара и си доволен. В един момент обаче през КПП Кулата минават 20 необмитени ТИР-а със стока подобна на твоята с по-лошо качество, но на половин цена и бизнеса ти отива на кино.
В производството българските фирми са зависими от хиляда и едно неща.
Докато при имотите е много по-различно.


И както винаги познатия лозунг...бягай
> народе да си купиш апартаменти,че не останаха.



Всъщност кой е писал такива неща във форума?



Ето
> така не се прави икономика,но точно така се прави
> икономика на гумени крака и балон в недвижимите
> имоти.



Във форума сме не сме в парламента моля, моляsmiling smiley



В тоя ред на мисли прогнозите на Куку
> изглеждат съвсем реалистични,е чак 300евро не,но
> нива 500 не са много далече.


Да 500 евро на зелено за Обеля не са далеч така е, но 500 евро за централни райони нали не вярваш в товаsmiling smiley? Нека да слезнем здраво на земята и да си помислим колко бедни и едвам плащащи кредитите си хорица имат закупени имоти в центъра? - 1%
Колко от тях живеят в наследени апартаменти и им пука какво става с долара, борда, БФБ, правителството и българската икономика? Май има няма са към 90%?


>
> П.С. Аз сега ще направя опит за продажба на
> апартамент на спекулативна цена и ако успея ще
> призная временно вашите твърдения,че пазаеа е
> силен


Аха е как така ще направиш опит не виждаш ли какво става с търговията и т.н. според мен куку е прав ще свалиш цената до 500 евроsmiling smiley)) Шегувам се. Ами дори в София има още мегдан за спекула стига да се прави от хора, които знаят как да я направятwinking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-30 09:18 от Продавач.
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
30-04-2008 - 12:12:05
Продавач,
предполагам, че ти сега правиш точно това, срещу което Kara пише.
Пазарът е безкрайно непрозрачен и участниците в него нямат интерес да променят това. Всеки със своите причини за това. Като добавим и това, че е доста малък в сравнение с пазарите, от които се дават примери, той става особено податлив на манипулации.
Какви са обемите? Какви са реалните цени, на които се сключват сделките? При Какви условия се постигат тези цени? Дори накрая - какво реално се продава? Едва ли ще има скоро изчерпателна информация. Затова манипулацията на пазара би била и е доста успешна.
В момента се опитваш да ни убедиш, че още щели да растат цените - вероятно е така, но не е цялата истина. Защото при ваканционните имоти има значителен спад и никой не може да каже какъв е обема им (2-3 пъти го писах и никой не обръща внимание). Не е ли прекалено голям, че да можем да си позволим да кажем, че има затруднения на пазара на НИ? Вероятно не е важно това за теб или по-добре да не се приказва за това, тъй като пряко вреди върху приходите на агенциите например.
Друг аспект е факта, че даваш пример с 500 евро в Обеля в строеж, аз мога да кажа над 2000 евро в "идеалния център" на Варна. И вероятно и двамата ще сме еднакво далеч от истината. И не защото искаме да купим/продадем нещо "на далавера", а защото няма обобщени данни.
Не мога да се сдържа и да не спомена една манипулация с главно М - вчера гледах една обява 147 кв.м холс бокс 30 кв. + 2 спални по 12-13, тераси и бани. Точно в подобно жилище живях в един средиземноморски град, само,че с отделна кухня. Но той се водеше 80+ квадрата и имаше включено парко място, както и общи зелени площи и 2 басейна. И ако първото жилище се продаде за повече от 120-130к, то реалната цена му е по-висока. Единствено като номинална стойност му изглежда ниска цената. Някой беше задал въпроса дали е уместно да купувам 20 годишна жигула на половината цена на ново БМВ, само защото цената е наполовина. Но както винаги българите гледаме да не изтървем евтините маслини. Малко се отклоних.
И не може без икономика - НИ и строителството са част от икономиката на страната и въобще икономическите закономерности важат и за тях. Това, че някой не може да си ги обясни или не му изнасят, не означава, че не важат. Нали?
Re: Пазарът на жилища в България, първо тримесечие на 2008 г.
30-04-2008 - 13:00:23
Пак нещо, което няма нищо общо с нашия пазар
[www.profit.bg]
въобще България става като един остров на спокойствието в средата на един бушуващ океан. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход