Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Сравнение- цена Къща на ул.Шипка/ Замък във Франция

Публикувано от rykspin 
Re: Сравнение- цена Къща на ул.Шипка/ Замък във Франция
06-04-2008 - 03:42:46
viko писал:

>И не четете бъдещето РЗП е над 21000 кв.м. срещу 1000 кв.м. на замъка

Как ги сметна при площ на парцела 260 квадрата? Това пич дето го пишеш е ако се вдигне 80 етажна сграда която опира съседните сгради и броиш стените (външни и вътрешни) като квадратура.

То бива да сте скарани с математиката ама на моменти се оливате.
Re: Сравнение- цена Къща на ул.Шипка/ Замък във Франция
06-04-2008 - 10:42:11
Защо пък да не сменим ъгъла на гледане.
Сделката е за закупуване на 300 дка земя по 13,3 Ем2.
Купувачът получава допълнително подарък - замък.
Re: Сравнение- цена Къща на ул.Шипка/ Замък във Франция
06-04-2008 - 11:07:24
Много интересна тема . Това интернета е голяма работа. Както казваше един мой съгражданин "Абе запознайте ме с този ИНТЕРНЕТ , чувам този си купил това , онзи си купил онова....." . Всичко тава го пиша , защото ако нямаме възможност да обикаляме , то това може да стане с мрежата и дай Боже да си сверяваме часовниците.


Във Франция не съм ходил , но са ми разправяли. Попадна ми едно списание "MAISON & TRAVAUХ" от юли - август 1999 година , в което има една статия LE TOUR DE FRANCE DES VILLAGES DE CHARME . Това са много интересни селца , които са страхотна туристическа атракция.

Тук във форума има една тема "Построяване на Възрожденска къща" , която също много ми допада и лично съм заинтересован. Идеята ми е да пренесем опита от Франция /ако е възможно/ и да развиваме в тази насока.

Молбата ми е към dantes и polo75 , след като разбрах , че живеят в момента там . Може ли да разберем на какво се дължи тази приемственост там - на законодателството , на желанието на хората или на икономически фактори. Знам , че истината е когато тези всички неща действат заедно , но все пак ако може да дискутираме тази тема.

Към igra4 , не бързай да изхвърляш отпадъците от старата къща , защото няма да мине много време и ще ти потрябват / при положение , че си решил и имаш възможност да възобновиш старата къща и то такава , каквато е била , това не е невъзможно /

Re: Сравнение- цена Къща на ул.Шипка/ Замък във Франция
06-04-2008 - 12:19:43
до argonavt

ми то нищо не истана от нея сега е една купчина кал,клечки и камъни
Най ценното тиклите ги отмъкна на времето сегашния кмет на Батак
Имахме уговорка да вземе тиклите и да изчисти терена
Да ама взе тиклите и дим да го няма,ходих при него и ми викам кво става бе пич,а отговора беше
Ооооо това беше отдава не ме барай

Аз живия в Пловдив и нямах възможност да му вися на главата
Re: Сравнение- цена Къща на ул.Шипка/ Замък във Франция
06-04-2008 - 12:28:58
igra4 ,

щом са искали да я реставрират , то съм сигурен , че има архитектурно заснемане в НИПК - София и като собственик , няма никаква пречка да ти направят копие. Така , че можеш да бъдеш сигурен , че архитектурата е съхранена. Поне аз вярвам в това.
Що се отнася до камъка , то поне него съхрани , че и той по-трудно почна да се намира. Сигурен съм , че идва времето да се възобновяват такива сгради.
Re: Сравнение- цена Къща на ул.Шипка/ Замък във Франция
06-04-2008 - 13:40:00
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------
> до argonavt
>
> ми то нищо не истана от нея сега е една купчина
> кал,клечки и камъни
> Най ценното тиклите ги отмъкна на времето сегашния
> кмет на Батак
> Имахме уговорка да вземе тиклите и да изчисти
> терена
> Да ама взе тиклите и дим да го няма,ходих при него
> и ми викам кво става бе пич,а отговора беше
> Ооооо това беше отдава не ме барай
>
> Аз живия в Пловдив и нямах възможност да му вися
> на главата


Камъните, Играч. Пази камъните!
Re: Сравнение- цена Къща на ул.Шипка/ Замък във Франция
06-04-2008 - 13:56:12
ще ви послушам и ще взема да ги запазя

Просто като излезна на терасата но новата къща и тия руини са ми пред носа и така са ми умръзнали да ги глидам че бях склонен да дам всичко само срещу почистване за да ми се освободи още място евентоална за рай грас и други глезотии

Но ще ви послушам
Мерси
Re: Сравнение- цена Къща на ул.Шипка/ Замък във Франция
06-04-2008 - 19:06:06
Bez da se priema kato provokacia...izprachtam nechto koeto se doblijava do "standartrta" na sofiiskata obyava...v bach centara na Paris...[www.demeures-parisiennes.com]
vse pak neka ne se otklonyavame ot tematawinking smiley
Re: Сравнение- цена Къща на ул.Шипка/ Замък във Франция
06-04-2008 - 19:08:38
...i ochte edin...tochno zad Bg posolstvo![www.demeures-parisiennes.com]
Re: Сравнение- цена Къща на ул.Шипка/ Замък във Франция
06-04-2008 - 19:26:31
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход