Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години

Публикувано от turbozol 
Обувки за 50 лева се водят евтини в Бг? Вие там Гучи и Алдо ли носите само бе хора?

Явно бая се е замогнал народа...
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> Заем 3 пъти брутната годишна заплата. За
> семейство.
> Това е стандарт при 5-6 процента лихва. 4 и 5 пъти
> брутняи доход е пушинг ит. (северли ънафордабъл)
>
> При 10-12 процента лихва като в Бг заема трябва да
> е 2 пъти (3 е пушинг ит или северли ънафодабъл)
> брутния годишен доход. На семейство.

>


Куку,
ако ми дадеш други цифрички за БГ, пак ще ги сметна!

[bgcolor=red]Крайно време е да ни обясниш кои сми ние?[/bgcolor]
парцалев.
това с фонта е много впечатляващо.

Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
11-04-2008 - 20:19:31
avatar
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------




> Президентския съветник направо каза: 2-ра голяма
> криза за 11 години, като под първата очевадно има
> в пред вид краха през 1997.
> Сети се сега какво стана с лева, банките,
> вложенията и цените на имотите през 1997 и го
> апроксимирай през 'изключително сериозна криза'
> сега като дълга на Бг е 3 пъти по-голям, а всичко
> в Бг е строителство.

През 1997г. имаше кредитни милионери в лева,които изплатиха заемите си с "жълти" центове.
Имаше инфлация,банките фалираха,но имотния пазар,който тогава беше на левови и доларови позиции,не се срина. Хора,предварително уведомени какво се очаква,купуваха с предварително "обърнати" левове.
През 1994-1995г.,първият ми оглед като брокер беше на двустаен с цена 1 200 000 лв.
През 2000г. такъв струваше 11 000$. През 2002г. банките започнаха да отпускат кредити и цената се вдигна- на 12-13000$,а после пазарът мина на евро.........и цените продължиха да растат.
Имам навик да пазя тефтерите,от там направих справката.
Ако колегите имат спомени,нека да кажат,имаше ли крах на цените на имотите по време на банковата криза.........
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
11-04-2008 - 21:14:42
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> Заем 3 пъти брутната годишна заплата. За
> семейство.

Отговорям на тези критерии. Да не се притеснявам значи.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
парцалев.
отговаряш за момента. ако се инфлира лева няма да отговаряш. заплатата ти не е в евро. Дълговете ти обаче са.

Камелия, ти очевидно нямаш спомени за 1997. не ми цитирай 1994 и 2000.
1997 заплатите бяха 10 долара на месец. Представи си сега ако станат по 20 евро, дори 100 евро какви ше са цените с тези кредити и кой ще пазарува. Хората сега нямат пари, имат заеми. И как ще ги обслужват ако се срути лева?

иначе си абсолютно права че цените растяха с развиването на кредитната система и раздаването на кредити (ала УС). Сега следва крънча с тази разлика че в Бг заплатите не са в евро а в левове. Гледай какво става в УС където и заплатите и дълговете са в долари, представи си сега как щеше да изглежда работата с цените на имотите ако изведнъж американците започнеха да получават 20 процента от заплатите си.
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
11-04-2008 - 22:16:05
аз пак питах за съвет преди една две страници и пак нула внимание само един 4овек ми отговори за което разбира се му благодаря но бих искал да 4уя пове4е мнения . и не мога да разбера когато питам нещо конкретно или давм конкретен пример за нещо мнението ми или въпроса се подминават и пак запо4ват схеми идиаграми моля ви обърнете внимание има хора които 4етат мненията без да пишат или пишат рядко това са реални хора с реални имоти всеки си има разли4ни доходи и разли4ни потребности
нещо не ме интересува средния доход в софия защото имам познати които тези пари едва ли не си ги броят за дневни не бива вс.хора да се слагат под знаметел 700 или колкото и там да са лева
ако наистина искате да помагате отговаряите на вси4ки а не избирателно
аааа сега разбрах явно си живеете във ваш си там измислен свят
а аз попитах нещо толкова прости4ко -дали да закупя земя -преди една-две странници сум обяснил параметрите
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
11-04-2008 - 22:45:46
само да вметна към куку -ами някои нямат заеми
тези които нямат заеми имат бизнес и висок доход
имат и страни4ен доход
имоти на хубави места вкл.и морски
земя и парцели
тез хора според теб куку какво да правят
4е днес се консултирах с един мои прияте с които сме израснали заедно и сега работи към голяма банка в англия
тъкмо да сравня неговия и твоя отговор
не се засягаи нямам за цел да те обидя
извини ме ако нещо
Re: Повишаване или ...повишаване.. а може би успокояване и леко повишаване в следващите пет години
11-04-2008 - 22:55:52
тя и лихвата не е 10-12 процента. В темата за затягането на коланите го дискутирахме този въпрос.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход