Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой има интерес да ни плаши със сривове?

Публикувано от пегъзи музовски 
Re: Кой има интерес да ни плаши със сривове?
18-03-2008 - 17:37:05
Това е цитат от форума на инвесторчето:
""Bear Stearns" е петата по големина банка в САЩ, съществува от 1923 г. Причината за финансовите проблеми на банката е ипотечната криза. Тя изпитваше сериозни финансови трудности, но ръководството й убеждаваше настойчиво инвеститорите и акционерите си, че не е заплашена от криза до петък, когато положението с наличността "значително се влоши"."
Ех, мъка, мъка! Всички са маскари!
Хайде сега да сравним поведението им с кръга UP! UP! тука"
Както се вижда похватите не се различават много clap:
Асене, прегледах и темата ти "Добро утро България".Хе, че то нямаше нито едно сносно опровержение на доводите ти.Ако това е показателно за компетентността на българските икономисти, олеле!Само лични нападки с вече досадно-еднообразна тематика, звучаща много изтъркано.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-18 17:50 от uravnovesen.
Re: Кой има интерес да ни плаши със сривове?
18-03-2008 - 17:59:13
аха-Уравновесен-тия пичове от беър стърн са прескочили и великата депресия и една камара рецесии и балони-както и са в сащ-където икономистите са номер едно в света.хем най добрите,хем с 85 годишен опит.и тва само от 15% събпрайм в сащ,от които само 10% са лоши кредити.

ха сега си предствави бг банкерите -без опит(старите изпофалираха преди 10 години),та без опит,но със самочувствие,както и 100% съб прайм ипотеки......
сещаш ли се кво ще стане до една -две годинки?
за сега хитреят с прехвърляне на лоши ипотеки в техни фондове за НИ.за да не им играят срещу задължителния 12% резерв.и за тва четете,че лошите ипотеки са само 2%......знам им и кътните зъбки на банките.такива хитринки са за БНБ държавните служители,ама не и за мен.
мога да ги светна и как да си превръщат лошите ипотеки в секюритис и не само да не са на вътре,ами и изглеждат перфектно в месечните им баланси.ама нема смисъл-както тва ,така и онова-само ще доведе до по бързия срив,което те още не го знаят.
малеееееееее,плаша се къв цирк я чака бгетовицата
Пир по време на чума!
18-03-2008 - 18:14:50
Дори и всички черни прогнози да се збъднат, не мога да разбера великите новоизлюпени финансови експерти на америка! Какво ви прави толко щастливи ако всичко това се случи на България :ami:
Вие сте едни болни извратеняци и хората в България трябва да се радват когато комплексари като вас заминават отвъд океаните :g:

Re: Кой има интерес да ни плаши със сривове?
18-03-2008 - 18:27:41
Гето,ти пич си сдуханото комплексарче,което също в момента е отвъд океана.кажи патриоте-защо си в канадата???????????защо скубна от бг?да не би от ЦРУ-то да са те отвлекли??????
скубнал си защото в бг беше мизерийка заради предишните матрьошки.прав ли съм?еми са са същите-и бг вече живее на изпарения.
и аз смятах да се връщам-преди 2 години бях почнал да правя планове.обаче заради кухари с раднински връзки ,българономисти и крадци(моето е мое,чуждото е общо),няма да стъпя в бг.тва е една извретена държава с тоталитарно управление и безумни политици.
къш в бг-там ви е мястото на всички ужким патриоти,които сте се разбягали по света и се комплексирате от реалната атмосфера и тва,че не можете да сте едно рамо с канадците,защото мозъчетата ви са пълни със самочувствие и патриотщина,прикриващи чувството ви за малоценост от нереализацията ви навън




Re: Кой има интерес да ни плаши със сривове?
18-03-2008 - 18:36:54
avatar
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> аха-Уравновесен-тия пичове от беър стърн са
> прескочили и великата депресия и една камара
> рецесии и балони-както и са в сащ-където
> икономистите са номер едно в света.хем най
> добрите,хем с 85 годишен опит.и тва само от 15%
> събпрайм в сащ,от които само 10% са лоши кредити.
>
> ха сега си предствави бг банкерите -без
> опит(старите изпофалираха преди 10 години),та без
> опит,но със самочувствие,както и 100% съб прайм
> ипотеки......
> сещаш ли се кво ще стане до една -две годинки?
> за сега хитреят с прехвърляне на лоши ипотеки в
> техни фондове за НИ.за да не им играят срещу
> задължителния 12% резерв.и за тва четете,че лошите
> ипотеки са само 2%......знам им и кътните зъбки на
> банките.такива хитринки са за БНБ държавните
> служители,ама не и за мен.
> мога да ги светна и как да си превръщат
> лошите ипотеки в секюритис и не само да не са на
> вътре,ами и изглеждат перфектно в месечните им
> баланси.ама нема смисъл-както тва ,така и
> онова-само ще доведе до по бързия срив,което те
> още не го знаят.
> малеееееееее,плаша се къв цирк я чака
> бгетовицата


Асене,на какво си? Не усещаш ли,че те гепи мания за величие? confused smiley
Я ми преведи,какво значи " съб прайм ипотеки......",щото ако е туй,дето си го мисля,не си много прав за процента.........
winking smiley
Re: Кой има интерес да ни плаши със сривове?
18-03-2008 - 19:06:31
събпрайм-ипотеки на които последната вноска не се равнява на първата.ипотеки,които банката по един или друг начин може да ти засили вноската.в бг са 100%,в сащ-15%.
още събпрайм се водят и тези със 100% кредитиране-80% ипотека и 20% потребителски-и тези ги имаше в сащ-вече са забранени-те са най големия проблем от целия събпрайм.
още-ипотеки с недоказан доход-те са също част от съб прайма.

нещо по горните за ти звучат познато?
na
Re: Кой има интерес да ни плаши със сривове?
18-03-2008 - 19:18:03
това са ипотеки за хора с лоша кредитна история, тоест не могат да вземат кредит на прайм рейт ; по принцип голяма част от проблема в САЩ дойде от т.нар CDOs (облигации, които са подкрепени с ипотеки) и фирмите, които ги купуваха, а които им бяха шорт направиха маса пари; не знам дали има такова чудо в Бг
Re: Кой има интерес да ни плаши със сривове?
18-03-2008 - 19:47:37
na Написал:
-------------------------------------------------------
> това са ипотеки за хора с лоша кредитна история,
> тоест не могат да вземат кредит на прайм рейт ; по
> принцип голяма част от проблема в САЩ дойде от
> т.нар CDOs (облигации, които са подкрепени с
> ипотеки) и фирмите, които ги купуваха, а които им
> бяха шорт направиха маса пари; не знам дали има
> такова чудо в Бг
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
сигурно говориш за калифорнийския хедж фонд дето с шортване направи 1000% печалба за 2007год.
в бг още не са стигнали на ниво да имат файненшъл архитектс.тая професия ще им е чужда още бая десетилетия.
а и не им требе-нямат щатския финансов контрол-от БНБ ветър ги вее на бел кон.за тва и всичко е анархия.
мисля,че са на ниво на селски тарикатлък-отворили са си фондове за НИ към банките и лошите ипотеки(които са безумно опасни за ликвидността при 12% резерв),ги прехвърлят като продажба във фондовете им за НИ.и така се чистят за да са ликвидни,а фонда тези новички имотчета ги пишат като инвестмънт.
или на хартийка всичко изглежда пърфект.....
първо разбира се ще гръмнат акционерите на тези фондове-кухите българономисти,дето бг рейт-чето още се държи......
после-ти знаеш....

и за тва в статистическия институт ще прочетеш,че лошите ипотеки са само 2%......
обаче ако се покажат и прехвърлянията-процента ще е притеснителен.разбира се тва нема как да се знае-тайна е.
Re: Кой има интерес да ни плаши със сривове?
18-03-2008 - 20:02:21
Точно за това тази държава никога няма да се оправи-защото хора като asen1975,greenbul,range_against,както и много други хора,които са компетентни и си разбират от работата са в чужбина и не работят за благото на България.За сметка на това в БГ са останали само некадърници и папагали,както и една малка шепа играчи,които изсмукват жизнените сокове на българина.Но може би това им се пада на животните.Докато компетентните и кадърни хора напускат тази страна,дотогава ще вървим надолу.
Re: Кой има интерес да ни плаши със сривове?
18-03-2008 - 20:07:34
и тук ще помоля хората които живеят в америка и нямат намерение да се връщат в бг ...ами какво ви вълнува какво става нали няма да се връщате ...поне не бъркаите хората и не се изказваите неподготвени току виж някои ще вземе да ви се върже...........еееех ме4ти ....не събрали достатъ4но пари от гурбета и сега се 4удят как да клепат по форумите 4е видите л да падат цените 4е и те завалииките да си купят ниакои друг имотец.....бреииии вси4ки ли вземате за балъци......да вземете да ми намерите в манхатън един двустаен ли или на браитън.....за така наре4ените ниски цени разбира се .............уф
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход