Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Британците държат иглата пред балона на цените на имотите в България

Публикувано от ekvator 
Re: Британците държат иглата пред балона на цените на имотите в България
05-03-2008 - 22:59:51
Аз залагам на имотно-кредитния балон. Все пак борда има предпазен клапан - инфлацията. Това което не избива през промяна в курса избивяа през нея. Докато цените на имотите растат бордът ще се държи. Спрат ли да растат край на компенсацията на дефицита по текущата сметка. Така че моят сценарии е че ще бъде направен опит за софтлендинг Лихвите ще се качват бавно инфлацията ще си расте, спекулантите ще продадат и само дребните риби с ипотеки за цял живот ще изгърмят. Инвеститорите не ги мисля. Който почва да строи сега пак няма да изгуби. за 4-500 евро да продава пак си е добра печалба. Банките и тах не ги мисля - каквото има да си вземат ще си вземат.
Re: Британците държат иглата пред балона на цените на имотите в България
05-03-2008 - 23:51:41
kuku987 Написал:
-------------------------------------------------------
> ау кредитите свършиха, сега кой ще купува?
>
> сега приемам залагания кое първо ще се срути:
> борда или пазара на НИ.
>
> какъв износ на земеделски продукти, какви 5 лева,
> това беше по соц. време като бачкаха бригадирите
> по полята в уедрените ТКЗС-та, сега България не
> прозивежда нищо, иди до сергиите на пазара- всичко
> е внос, предмно от Турция и Гърция. В българската
> боб чорба само водата е от България (заглавие във
> български вестник).
>
> ще се стимулира износът при спад на лева защото
> придадената стойност от човешкия труд (разходи за
> заплати) ще спадне.
>
> ако производствата са енергоемки и ниско ефективни
> те не са конкурентни и сега на международния
> пазар, намаляването на цената на труда обаче ще
> донесе до стимулиране на износа, поне теоретично,
> друг е въпроса дали в България още има заводи и
> кадри който са в състояние да произведат нещо
> различно от калпаво, ама много калпаво
> всторителство.


Да, производствата в БГ не са конкурентни и сега, но представиси какво ще стане при промяна на курса лев/евро 4/1 например. Според мен, има смисъл да обезцениш националната валута ако имаш малко валутни разходи.
Не ми стана ясно защо ще се намали цената на труда при обезценяване на лева, но както и да е.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-03-05 23:57 от mobiman.
Re: Британците държат иглата пред балона на цените на имотите в България
05-03-2008 - 23:52:50
Нашето семейство се кани да купува апартамент в Бургас .Живеем си там ама вече трябва втори и ми е много загрижено ,защото знам ,че този заем ще го изплащам аз заедно с брат ми .Заема не е нищо особенно 40к лева за 10г ,но като гледам как се развива пазара на имоти очаквам скоро да има понижение на цените .Специално за Бургас знам ,че има най-много издадени строителни разрешения за страната търсене да не кажа че няма ,има но не е това което беше .Дайте един съвет дали да се вземе този апартамент ,като имате в предвид ,че жилището не е от първа необходимост и аз си мисля да отлитам към УК или УСА не завинаги но за определен период (естествено това няма да ми попречи да си плащам сметките по заема ). Просто си разсъждавам ,че ако си стоят събраните $ те така или иначе се обезценяват яко ,12% инфлация е сериозна цифра ,а жилищата едва ли ще поевтинеят 20-30 %.Аз си мисля около 0-5 % някъде да има намаления ,ама това не е голяма цифра за 45-50к лв .Много благодаря
А рецесия почти 100% ще има ,не може в една държава да няма производство и изобщо не говоря за тежката промишленост ,то ние просто нямаме ресурси за нея ,но при нас само туристи и нищо друго МОЛ и шитс само ,ама така е като бездействаме ,а това с атмоната централа може би е най-голямата грешка на правителството .Може би малцина от Вас знаят за недостига на уран и че в света в момента се строят около 60 АЕЦ.Но да не продължавам, темата е дълга и преплитаща се с много други : )
Мисля ,че стана прекрасен завършек на мнението ми .
Re: Британците държат иглата пред балона на цените на имотите в България
06-03-2008 - 02:45:52
Куку, какви са правилата за залога? Аз лично съм склнен да залпожа на НИ но е важно да се знае при какви условия се счита балона за спукан. Надявам се не при публикация в 24 часа. smiling smiley
Re: Британците държат иглата пред балона на цените на имотите в България
06-03-2008 - 03:42:38
да, проблемът с балона на НИ определено ще е налице защото в България надали има официална медия която да признае какво става, така че и дори балона на НИ да гръмне първи това определено няма да се обяви, докато борда определено е по-лесен: всяка промяна на курса на лева към еврото от този в момента е крах на валутния борд.

В момента балона на ваканционните имоти е определено спукан, всеки продава а купувачи няма на каквито и да е цени, споменават се отстъпки от 50 процента... и купувачи няма... Обаче няма българска медия която да спомене за балон...
Живее се в пълно отрицание на дествителността, като щрауса заровил главата в пясъка...

мсамен, мен аз мисля че цените ще са паднат до 30-40 процента от сегашните.
Специално Бургас и Варна са супернадценени.
Решението естествено си е твое. Ако смяташ че си струва, купувай. ще живееш ли скоро в това жилище? Струва ли си да плащаш 12 процента лихва за нещо дето със сигорност ще поевтинее ако не смяташш веднага да живееш в него?

В щатите цените в резултат на кризата ще спаднат с около 40-50 процента. Да припомня там скочиха 2 пъти за 10 години.
В България скочиха 5 пъти за 5 години.

Ако в щатите могат да паднат толкова, в България с тези макроикономически показатели трябва да паднат със поне 70 процента.

Абсолютен абсурд е в момента - в щатите където доходите са поне 10 пъти по-високи от Бг, цените са сходни с Бг, ако гледаш и качеството: при сходно качество България в момента е по-скъпа от Испания и щатите...

Като прибавиш и демографската картинка (пенсионерите, циганите, липсата на раждаемост, новото строителство...) едно ти гарантирам: няма да останеш без апартамент в Бг, никой не е останал без поне 2. Въпроса е дали ще искаш да се върнеш като поживееш в уредена държава където е по-евтино от Бг.

В момента един мой колега над 50-те си напуска работата (работи в
банка в София) и заминава при сина си в щатите.
Преди 10 години не мислеше за мръдване.
Питах го: абе ти къде си тръгнал? И той ми каза: писна ми от тази циганска държава. направо бях втрещен, този човек не си го и представях че ще се махне от Бг.


Re: Британците държат иглата пред балона на цените на имотите в България
06-03-2008 - 10:54:46
avatar
Едни и същи хора с едни и същи изказвания вече от години във форума...никой от мрачно гледащите на живота хора, които рисуват драматични картинки по цял ден във форума нищо не е познал... Ето и малко усмивки от старите ленти: [forum.imoti.net]

Забележете датата на темата 13 октомври 2006 година преди година и половина пак същите коментари едно към едно...и отново всички много далеч от истината.
Задавам си въпроса дали тези хора и след година половина считано от днес отново ще пишат същите неща и не ви ли се струва малко странно за хора, които твърдят, че просто ей така споделяли мнения eye popping smiley В очакване сме на големия крах...след 2 години или три...или пък 6? Чао за днес winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
oko
Re: Британците държат иглата пред балона на цените на имотите в България
06-03-2008 - 12:42:02
Аз пък си задавам въпроса и дали е толкова качествено новото строителство. Работя в тази сфера и съм се нагледал на лоши изпълнения от страна на всички инсталатори и строители. Я мазилката ще падни, я нещо ще мухляса след година-2 и пак ремонти. Има някои апартаменти на които са с много ниска отпусната мощност и не може да се пусне повече от 2-3 домакински уреда. Такива са на много незаслужени цени в полза на инвеститора. Съветвам при покупка да се оглежда и да си изпробва всичко много внимателно за да не се дават пари за маскирана на дворец барака. По въпроса за кризата съм за срив първо в недвижимите имоти (май много им падна коефициента вече).

На "Продавач"-а по горе по повод "Автоматичен подпис: Опитайте се да гледате позитивно на живота, а ако не можете задръжте негативизма за себе си и не го споделяйте с другите. Не избивайте комплекси на гърба на другите за да не опрат комплексите на другите един ден и до вашия гръб... И не се подтискайте така си убивате множество клетки."
- Ами ние си гледаме позитивно на живото, просто се опитваме да разберем случващото се в момента и да определим какво ще стане в близко бъдеще, тъй като ще сме основни потърпевши (поне средната класа и бедните). Лично аз се опитвам да разбера каква е тази жажда за много пари от страна на всички и защо толкова настървено се унищожава българската природа за да се застрои навсякъде. Все пак парите са хартия - ако стане криза се обезценяват, а при бедствие не помагат по никакъв начин освен да разпалват огъня smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход