Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

цените в бг гонят тези в испания

Публикувано от asesina 
цените в бг гонят тези в испания
03-03-2008 - 15:37:56

Поглеждам в имоти.нет и какво да видя-нова къща в Драгалевци се продава за около 250 000 е. Направо онемях, тъй като съм в Испания и не съм в течение на цените в БГ. Ами тук, една чисто нова къщичка на 2 етажа с всичките му екстри около Валенция, страхотна зона, се продава за около 250 000 е, но спокойно може да ти я смъкнат на 220 000 е. Кога задминахме испанските цени? Тук поне заплатите са високи, а и тези цени са в резултат на яка спекулация. Но с цените в БГ направо онемях!
Re: цените в бг гонят тези в испания
03-03-2008 - 19:44:43
Значи и там сте убедени, че цените са резултат от яка спекулация? А аз си мислех, че тука сме открили топлата вода...
Re: цените в бг гонят тези в испания
03-03-2008 - 21:09:39
айде пак поредният емигрант, хора разберете най после, че криза, балон и спекула на цените в България нама, спад няма и няма да има, цените са такива и това е

Наистина е много жалко да бачкаш 15 години като емигрант и като дйдеш в България да не можеш да си купиш и една гадна панелка даже, ама какво сме ви виновни ние, че вия нямате акъл в главата
Re: цените в бг гонят тези в испания
03-03-2008 - 22:04:41
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Значи и там сте убедени, че цените са резултат от
> яка спекулация? А аз си мислех, че тука сме
> открили топлата вода...


Явно си информиран...Защо само в България се продават стълбищата и терасите като идеални части?!Това не повишава ли цените с поне 20% спрямо другите еврпейски държави?Според теб няма "балон" с кредитите, който е на път да се спука?!
Re: цените в бг гонят тези в испания
03-03-2008 - 22:57:51
Когато говорим за къща мисля че фактора "стълбища и тераси" отпада. Една къща се продава винаги като чиста площ - площта по разрешение за строеж.
Колкото до сравнението Валенсия - Драгалевци - сигурно първото е по добро, но второто се води престижен столичен квартал, така че по скоро трябва да търсиш сравнение с някое мадридско предградие. Ако търсиш евтина къща около Сф - май само по дефилето останаха такива...
Re: цените в бг гонят тези в испания
04-03-2008 - 10:45:39
Po krasota i priroda s nishto ne moge da se sravni seloto do Valencia s Dragalevci.Ako gledame ikonomicheski i zaplashtaneto prav si.nezabraviai che Espanskata ikonomika varvi nadolu,i idva vreme horata niama da mogat da si plashtat i ipotekite.
Re: цените в бг гонят тези в испания
04-03-2008 - 12:08:51
broker1111 Написал:
-------------------------------------------------------
> айде пак поредният емигрант, хора разберете най
> после, че криза, балон и спекула на цените в
> България нама, спад няма и няма да има, цените са
> такива и това е
>
> Наистина е много жалко да бачкаш 15 години като
> емигрант и като дйдеш в България да не можеш да си
> купиш и една гадна панелка даже, ама какво сме ви
> виновни ние, че вия нямате акъл в главата


Още по-гадно е да живееш цял живот в България и да не можеш да си купиш посочената панелка. На това отгори освен, че си принуден да робуваш на държавните чиновници и разни разбойници трябва да им търпиш и наглото нечистоплътно поведение на всяка крачка.
Re: цените в бг гонят тези в испания
04-03-2008 - 12:22:20
avatar
Huba-Buba Написал:
-------------------------------------------------------
>
>
> Още по-гадно е да живееш цял живот в България и да
> не можеш да си купиш посочената панелка. На това
> отгори освен, че си принуден да робуваш на
> държавните чиновници и разни разбойници трябва да
> им търпиш и наглото нечистоплътно поведение на
> всяка крачка.
>


Да,ако беше така,щеше да е гадно. Но,не е и точно това ти бърка в очите по някакъв начин. Може би защото ти не можеш да си купиш. Омръзна ми да окайваш българския народ,тъй като и аз съм част от него. Ако всички само опявахме,нямаше да сме мръднали и на йота.....
Re: цените в бг гонят тези в испания
04-03-2008 - 12:47:11
А аз камелиике не съм ли част от българския народ?
Не го окайвам а само посочвам основните му дефекти.
Тези дефекти може да се прочетат още при Алеко, Вазов, Каравелов, Елин Пелин, Ботев.....
Разликата е, че аз съм ги прочел и осмислил а ти само си ги учила за матурата.

Аз имам активи, които ми носят доходи колкото 3-4 апартамента в софия. Така, че не ме мисли.
Re: цените в бг гонят тези в испания
04-03-2008 - 12:48:12
хубабуба българския народ купува яко и не само апартаменти но и коли от нова година има ръст на продажбите на нови автомобили 80% в сравнение с миналата, виж само какво ще стане на пловдивския панаир през май новите мостри на вносителите се продават в рамките на 20-30 минути!! Защо ти не можеш да проумееш това, защото сигурно не си тук, иначе, щеще да знаеш че българския народ се подписва че получава 250-300 лева официално, но реално получава 1000лева. Да вземем за пример брокерката Камелия фирмата за недвижими имоти и плаща 500 лева твърдо, всичко друго е оформено като бонуси и премии и като краен резултат 1500 лева. Специално за икономиста от Америка, вместо да гледа данните на бнб да погледне изследванията за сивата икономика на центъра за изследване на демокрацията, пък може и да му се проясни, че българската банкова статистика не обхваща нищо, защото при сива икономика 50-70%, съответно 50-70% остават скрити и невидими за него и за хуба буба!!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход