Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Е какво стана?

Публикувано от naughty 
Re: Е какво стана?
14-11-2008 - 10:34:19
За мен борсовите индекси си остават добър показател за това какво може икономиката на една държава.Ако там няма доверие и надежда за растеж...значи и на другите места ги няма.


clap: clap: clap: може би на някоя нормална борса да но не и на софийската където в 9,05 Бичби продава на Римби а в 11,00 Римби му ги препродава обратно - измислени обороти и още по измислени търговци winking smiley winking smiley winking smiley
Re: Е какво стана?
14-11-2008 - 10:35:21
Играч,
Ами да беше обяснил каква е връзката на фондовата борса с икономиката, а не да обясняваш, че има връзка, но с балона/очакванията/.

Грийнбул,
Вие ги плещите тези глупости от 5 години, не от една. Когато купих панел в Обеля 1 за 16 хил.долара ми обясняваха, как ако изчакам ще го взема за 10 хил. Сега струва 65-70 хил. евро - 90 хил. дслара. Като продадох апартамент в центъра за 40 хил ми обясняваха какъв удар съм направил, сега струва 120-140 хил. Добре, че го обърнах само в имоти.

Плещите как цените ще паднат, а те се вдигнаха 3 пъти. Какви нива от 2005 г.? Нивата са на м. август 2008 г. През януари 2007 г. двустаен в Обеля е бил 586Е, сега е 1022Е.
Вие въобще мислите ли какво пишете?
И тези дето са ти разправяли колко си бил тъп да ги почерпиш, добро са ти мислили.
Re: Е какво стана?
14-11-2008 - 11:01:34
Показателите, с които трябва да се съобразява и да наблюдава човек, който взима инвестиционни решения са 2: борса и НИ. Винаги, първо и най бързо реагира борсата.

Afterdark във форума на инвестор е разказал една история:



"... нещо, което е истинска история и съм го гледал и нарисувано на картинки, защото съм спал няколко пъти в къщата на главните участници и илюстровано богато ...

в едно бутано село до един голям гръцки град имало един мелничар ... дошла втората световна и станало зле ... немците изземвали реколтата и имало голям глад и хлябът бил най-ценен ... човекът си имал запаси, въртял си къде легална къде нелегална търговия и се позамогнал още защото давал хляба в селото ...

войната свършила, започнала гражданската, той понатрупал земи ... решил, че това земята и мелниците са селска работа и е хубаво да се занимава с кораби ... започнал с един, купил още и лека по-лека си разширил флотчицата, купил си мерцедес, когато прекарали първия път до селото, с който ходил до кея да си освещава корабите (мерцедеса съм го виждал още е там) ... продължил да експандва и за да ускори експандването започнал да тегли и кредити за корабите продал и земите в селото защото от тях пара не се изкарва, а бъдещето е в корабите ... оставил корабите на сина си ... сина му също си имал мерцедес, имал си и дискотека и се радвал на живота ... в един момент дошла петролната криза и който не се усетил бързо и не си потопил корабите някъде в морето за да вземе бързо застраховката взел, че фалирал ... в момента синът му се пенсионира като капитан на кораб с 2000 евро пенсия ... а селото е квартал на въпросния град, а въпросните земи струват много-много пари ...

поуката за мен е, че превратности има всякакви и не е хубаво човек да се зарича ... и че като дойде голямото лошо наситина е лошо и дори и за тези с пари и индустрия става лошо ...

тука само да добавя, че са продадени парцелите до плажната ивица, защото са били най-малко плодродни, а са запазени няколко във вътрешността на селото, защото са били най-плодородни ... сега вече разликата в цената е драстична и за съжаление на фамилията не в тяхна полза ..."

Re: Е какво стана?
14-11-2008 - 11:07:43
Иванов сигорно преди време и те си се радвал като си купил въпросният апартамент и си си мислел.Добре ,че сега иначе нямаша да мога да взема след това.Е както виждаш и сега хората купуват жилища ,и винаги ще се купуват и продават.
Въпроса е на каква цена и с цената на какво.Въпроса е дали тези 1022Е си заслужават това ,което купуваш.

Не забравяй,че близо 70% от БГ икономиката е обвързана именно със строителния бранш.И както каза greenbul благодарение на лесното кредитиране отрасъла изхвърча в небесата за броени години.И понеже нашите лумпени нямат акъл да влагат пари в производство и високи технологии наляха де що има пара в бетон и желязо.Ако бяха сложили кинти и в други отрасли сега нямаше да наблюдаваме такъв срив на софикса.Изкупуваха спеколативно земи след което им вдиха цената и ето ти ръст с 400% .Да ама изкуствен /балон/Виж кои от търгуваните дружества на борсата са свързани пряко или коствено с НИ и ще ти стане ясно.

Ама да ти кажа аз се радвам ,че става така защото нещата ще си дойдат на мястото.Не може бай мангу ,който не знае да чете и пеше да два пъти по висока заплата от доктора или полицая /нали се сещаш за каква говоря/
Re: Е какво стана?
14-11-2008 - 13:58:49
г-н Иванов между твърденията "Мога да го продам" и "Продадох го за" в момента има пропаст.Обяви типа "мога да го продам" стоят по 6 и повече месеца е сайта.
Да направят раздел за "купувам".Сигурен съм че разликите към момента ще са поне 30%.Всички се смеят на продавачите и техните сънища,всички разбраха че строителството струва 300 а го продават по 900 на зелено.Като се дигне безработицата(орешарката го каза).Ще паднат и заплатите.Притока на хора към градовете ще намалее.Добре би било цените да паднат още сега за да се запазят работните места.Ако строителството намалее---->безработица--->свито потребление--->безработица и така не знам до кога.
В цялата тази схема хич не ви виждам господин "Мога да го продам".
Някои се изцепи че в сивата икономика имало бая парици.За това аз лично прогнозирам движение по инерция до Нова Година.

Re: Е какво стана?
14-11-2008 - 14:06:50
igra4 на колко според тебе ще се дигне безработицата?20%,30%?В момента е някъде около 6%.Гледах по БТВ някякъв внесъл 400 виетнамци за шивашки цех. :g:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-14 14:07 от detonator.
Re: Е какво стана?
14-11-2008 - 14:33:07
avatar
igra4 Написал:
-------------------------------------------------------

> Другарю ,ти нормален ли бре???

> Явно големите вече са разбрали какмо предстои и се
> чудят как да шътнат активи ,които в близките 5-6
> год няма да има кой да ги купува.

Тук си малко в грешка- справка- списъка на хората, спечелили от кризата. Напазарували по няколко фирми, които миналата година са били на печалба с по над 21 милиарда, за по 4,5 милиарда...........това по американско, де........

Re: Е какво стана?
14-11-2008 - 15:14:13
detonator,
Само допълвам.

Ако строителството намалее---->безработица--->свито потребление--->свито производство---->безработица и така не знам до кога.

"Ако" може да липсва в изречението.
Re: Е какво стана?
14-11-2008 - 15:44:56
detonator Написал:
-------------------------------------------------------
> igra4 на колко според тебе ще се дигне
> безработицата?20%,30%?В момента е някъде около
> 6%.Гледах по БТВ някякъв внесъл 400 виетнамци за
> шивашки цех.
>
>
>
Това с вноса на виетнамци не е,че няма работна ръка ами по-скоро начин за плащане на по-ниски заплати.Трябва да има закон ,който да гласи ,че при изчерпване на всички възможности за намиране на работна ръка от България тогава да се пристъпва към внос на такава.Като всички възможности означава и обучението на съответната ако няма нужната квалификация.На мен това ми изглежда един вид сплашване на хората в този отръсъл,ще мълчите и няма да искате високи заплати щото видиш ли Виетнамци колко щеш.

Споняш ли си какво беше положението при 13% безработица???
Не за първи път го казвам достатъчно е строителтия бранш да се свие с 20%/което и щи стане според мен/ и стой та гледай.Ще се отрази и на най-забутаната бакалия в най-забутаното село.

Re: Е какво стана?
14-11-2008 - 22:52:35
Не си споням при 13%,кога е било това?Аз последните 8 години все съм си имал работа.96-97 не беше ли към 30-40% ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход