Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос за цените на проектиране към днешна дата

Публикувано от atenera 
Re: Въпрос за цените на проектиране към днешна дата
25-02-2008 - 17:05:42
Общо взето трудно върви смислена дискусия с 4овека. Той все извърта нещата, така че накрая се стига до това, че парите му малко пък той много квалифициран бил.
Хубаво 4овек, да предположим, че си много учен, професионалист и т.н. Не разбирам защо сереш по всички теми винаги по един и същи начин и с едни и същи лафове. Всички вече знаем, че трябва да ти се плаща яко. Който иска ще ти стане клиент, който не желае, няма.
Ако имаш да кажеш нещо по същество, окей, всяко мнение е полезно. Ама само плюене, критики, и подобни глупости, мисля идват в повече на всички.
Re: Въпрос за цените на проектиране към днешна дата
25-02-2008 - 17:20:18
stilian avramov Написал:
-------------------------------------------------------
> Общо взето трудно върви смислена дискусия с
> 4овека. Той все извърта нещата, така че накрая се
> стига до това, че парите му малко пък той много
> квалифициран бил.
> Хубаво 4овек, да предположим, че си много учен,
> професионалист и т.н. Не разбирам защо сереш по
> всички теми винаги по един и същи начин и с едни
> и същи лафове. Всички вече знаем, че трябва да ти
> се плаща яко. Който иска ще ти стане клиент, който
> не желае, няма.
> Ако имаш да кажеш нещо по същество, окей, всяко
> мнение е полезно. Ама само плюене, критики, и
> подобни глупости, мисля идват в повече на всички.


То само на 4овека сървиса е скъп. Виж, той като плаща е друга работа. Нали е разбирач - как ще даде 250 лева на някой който само му вдига телефона?
Тъй де - то това и той може да го прави - да се радва тоя дето се е хванал при него, щото ако го няма 4овека да му даде таз работа да е умлЕл от глад ша знаиш!

Очаквайте скоро - и сам 4овека може да е фирма.
Дано тогава стане щастлив, че няма да храни разни други мързеливци!
Re: Въпрос за цените на проектиране към днешна дата
25-02-2008 - 18:42:04
Мдааа, прави сте момчета, че с 4овек дискусия не се води, той си вади фрази от контекста и си знае неговото! Вие явно сте му свикнали.

4овек, само ти не разбра, от всичките ти колеги проектанти, че аз съм от малкото тук, които уважават труда ви... но ти очевидно не уважаваш колегите си, като ги смяташ за некомпетентни, ако не взимат по твоите тарифи... пък това да уважаваш различен труд от твоя... е просто немислимо...
Re: Въпрос за цените на проектиране към днешна дата
25-02-2008 - 18:57:50
И за да ти стане още по-ясно... свекърва ми е архитект и ако предположиш, че не уважавам професията и заради нея, веднага ще спомена, че майка ми е проектант... и двете обаче в пенсия... нямат представа от цени, а и ги ползваме само за консултанти, защото искаме хубава и здрава къща, в която да се използват съвременни техники...
Доверяваме се на приятелите си...
Смятай, че сега съм изтискала майка си до дупка да ми обясни разликите... ако преди не съм се интересувала от професията и...

Хайде стига съм спамила собствената си тема, тя отдавна се изчерпа!!!
Re: Въпрос за цените на проектиране към днешна дата
26-02-2008 - 08:11:33
Явно имаш някакви лични проблеми, Хуба-Буба.
Нито имам , нито искам някой да ми виси на телефона за 250лв. - обаче тъй като си опериран от чувство за хумор , и страдаш от параноя навсякъде ти се привиждат експлоататориsmiling smiley
Re: Въпрос за цените на проектиране към днешна дата
26-02-2008 - 09:12:55
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Явно имаш някакви лични проблеми, Хуба-Буба.
> Нито имам , нито искам някой да ми виси на
> телефона за 250лв. - обаче тъй като си опериран от
> чувство за хумор , и страдаш от параноя навсякъде
> ти се привиждат експлоататори
>


Проблеми съм имал, и те са били точно от хора като теб. Дребни хитри 4овечета, които като кажат някоя глупост или се изпуснат без да искат после го обясняват с майтап.
Re: Въпрос за цените на проектиране към днешна дата
26-02-2008 - 10:32:22
Ако си имал проблеми с такива като мен е било защото си предубеден параноик. Решил си, че като някакъв нещастник не ти платил и всички не плащат.
Ако не беше параноик щеше да забележиш, че хората , които ми опонират в тази дискусия са на мнение, че у нас трябва да се плаща малко на хората, които могат да работят. Я прочети отначало за какво става въпрос - атерна, стилян аврамов, бай благой защитават тезата, че 1000 евро са достатъчни за да наемат специалист, който да им изготви добър проект, нещо повече - ако не е навит да бачка за 1000 евро то той не е професионалист, единия от тях дори описа проектантската работа като "седене и пърдене в офиса и кликанте с мишката". Защото са хора , които се мислят над другите - щом според тях 1000 евро са много пари, значи всички трябва да се радваме ако получаваме по 1000 евро. Е аз не мисля, че такъв човек трябва да получава колкото чистачка в Германия.
Я сега честно кажи - 1000 евро за специалист, който е учил и трупал стаж с години, работи работа, която представлява завършен продукт пари ли са? Ама честно отговори.
И още на едни въпрос отговори - ако ти като мениджър представляваш при преговорите проектантски колектив - ще защитиш ли правата на хората, които ще работят проекта или ще сключиш договор пир който се налага да се работи за жълти стотинки?
Re: Въпрос за цените на проектиране към днешна дата
26-02-2008 - 11:32:48
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако си имал проблеми с такива като мен е било
> защото си предубеден параноик. Решил си, че като
> някакъв нещастник не ти платил и всички не
> плащат.

Е то повечето са такива. Дадох един пример но от всички с които съм работил до сега - само един е бил точен.
Всички други се правят на голЕмата работа като теб и смятат, че ме хранят едва ли не, а това което правя не го броят, че им носи много пари. Аре баста, аман от тарикати.
Те каза, че търсиш човек за 200 лева да ти вдига телефона.
Ти се оплакваш, че не може да намериш балама да ти работи черна работа за 600 лева на месец.
Така, че не ми говори ти колко добър плащач си.
Re: Въпрос за цените на проектиране към днешна дата
26-02-2008 - 11:51:34
Този дъвката още не си е намерил работа и пак по цял ден драска тук глупости
за работодателите
приятел такива като теб ако ми дойдат на вратата намусени и плюващи БЪЛГАРИЯ
веднага те изхвърлям.
Казах ти ходи си търси платена работа и си оправи живота най-сетне
стига си емигранствал по форума и стига сме ти слушали глупостите.
Обади се на пешко и си пишете на ЛС.
двамата сте еднакви "като две капки вода"
:} :} :}

Автоматичен подпис:
Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА.










Re: Въпрос за цените на проектиране към днешна дата
26-02-2008 - 12:31:06
kompas Написал:
-------------------------------------------------------
> Този дъвката още не си е намерил работа и пак по
> цял ден драска тук глупости
> за работодателите
> приятел такива като теб ако ми дойдат на вратата
> намусени и плюващи БЪЛГАРИЯ
> веднага те изхвърлям.
> Казах ти ходи си търси платена работа и си оправи
> живота най-сетне
> стига си емигранствал по форума и стига сме ти
> слушали глупостите.
> Обади се на пешко и си пишете на ЛС.
> двамата сте еднакви "като две капки вода"
>
>
> Автоматичен подпис:
> Моля Ви да приемете спокойно факта, че КРАХ НА
> ПАЗАРА на НИ в БЪЛГАРИЯ НЯМА.

малиии, ама ти знаеш операциите copy/paste
респект, уважение за големия умник!

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход