Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За селяните и софиянците

Публикувано от alex_dilan 
Re: За селяните и софиянците
11-02-2008 - 06:21:10
малеее,Наблюдател,с тебе като почнеме да спориме и осираме всички форуми.от селяни и не селяни го обърнахме на америка и коли....
дай да кажеме нещо и за селяните.
а съм един от тях.тва,че живея в десет милионен град,не може да промени селския ми(български) характер.
твърдо се противопоставям на всякаква гражданизация!
Re: За селяните и софиянците
11-02-2008 - 06:36:28
Май трябва да сложат едно голямо заглавие: Уважаеми форумци, в форума ще намерите всякакви теми, в които е писано всичко, освен по темата. smiling smiley

а съм един от тях.тва,че живея в десет милионен град,не може да промени селския ми(български) характер.
твърдо се противопоставям на всякаква гражданизация!

Аз също!! Освен това не знам какво е мнението на останалите, но аз съм твърдо против, даже и да не знам срещу какво съм против smoking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-11 06:42 от Наблюдател.
Re: За селяните и софиянците
11-02-2008 - 07:26:36
Еех вие пак започвате да се уяждате, нямате ли си друга работа там. Наблюдател ти иначе в живота как си с късмета, то вярно че всичко се троши рано или късно, но аз съм купил поне 7-8 неща (електроника) само от интеренет магазини, не се съобразявам с големите разпродажби по празниците, купувам като ми дойде музата, сега се заглеждам по някакви комуникатори, меря сравнявам цени и пак ще си купя от УСА - пример E-ten Glofish600 в BG 1000+ лева в Русия $600 в УСА $400. ТА на мен ли ми върви или на теб не върви, всичко каквото съм си купил работи безупречно, много съм доволен. Виж колите са друга тема, не съм очарован от американския автопром (разбирам защо са изпаднали в дълбока криза), това което е събирано УСА е грубо, недодялано,ненадеждно, неикономично и със противоречив дизайн. Не бих си купил никога нова американска кола, по добре поддържана европейска или японска.
Хареса ми теорията на Парцалев за тритмента на УСА икономиката, номера е да не се увлекът с кръвопускането, та после да се наложи преливане на кръв, каквото ще става ще става тази пролет та не остана много да се чака, аз оставам в режим на повишен мониторинг с 50/50 активи $/Евро (така не би трябвало да ми пука какво ще стане ама пак може да се заработи ако тръгнат някакви стремоглави клатушкания). smiling smiley
Re: За селяните и софиянците
11-02-2008 - 11:44:45
avatar
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------

> - с преточената кръв от организма си отиват и един
> куп "джундурийки", които използват кръвта, като
> транспортно средство. В този момент организма се
> "самосезира" (тази дума я препоръчвам на всички
> българи по света) и започва актовно да си наваксва
> онова, от което има най-голяма нужда, без
> много-много да му пука , че 1-2 литра кръв са
> източени. В крайна сметка с малко кръв, организма
> се е разделил и с определено количество
> ШЛАКА......!
> Та в тази връзка:
> - кръвта в рецесията на САЩ са гражданите с
> проблемни кредити, а шлаката са НЕАМЕРИКАНСКИТЕ
> пиавици, които се бяха намърдали на ипотечния
> пазар. ЗА америкаските граждани вече се погрижиха,
> останалите пак са добре дошли, ако си оправят
> минусите! Когато говоря за ШЛАКА имам предвид и
> залежалата стока (джипове, джетове, таркери и др,
> подобни),които за да се изнесат от САЩ (тялото)
> имат нужда от СЛАБ долар, защото на мода излизат
> по-зелени (природосъобразени) джунджурийки,
> Същото направи и Япония миналата година (при 120
> USD/JPY).
> Лошото е, че баба Европа не е в час!


Звучи логично,но "кръвта" не е само 1-2 литра.,а много повече и се наложи огромно кръвопреливане,което пак не можа да стабилизира организма. Милиарди се наляха в банките,нали? При това в комбина-Федерален резерв+ЕЦБ+Бенк ъф Ингланд+ЦБ на Канада+ЦБ на Швейцария. Знаеш,че и безработицата отчете ръст. Как са се погрижили за гражданите? Като намалиха % рекордно.Не разбирам хич от банкерство,но ако се намали ОЛП,то ще помогне на комшията да си плаща кредита,а мен ще удари по джоба,нали? Или нещо бъркам?
Съжалявам,че не можах да намеря материала и да го сканирам-последните статистики сочат,че 67% от собствеността в САЩ е на "чужди " фирми,така че организмът няма как да ги приеме за пиавици.
Знаеш,че и европейските банки,и американските направиха високорисковите си инвестиции на пазара в САЩ........ smiling smiley
Re: За селяните и софиянците
11-02-2008 - 17:31:50
камелия,
САЩ са САЩ именно заради това, че всеки може да отиде там и с "един пробит долар" да започне бизнес. Същото, между другото, се случва в Китай, но по китайски.
А намаляването на ОЛП няма да те удари по джоба, а ще ти даде възможност да си купиш по-евтино пари за бизнес и ако не те мъзри да станеш поредния милионер.
Относно тези 67% - на кой му пука чия е собствеността, важно е редовно да си плаща данъците. Между другото с пиавици лекуват и до днес.
Re: За селяните и софиянците
11-02-2008 - 17:55:16
avatar
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> камелия,
> САЩ са САЩ именно заради това, че всеки може да
> отиде там и с "един пробит долар" да започне
> бизнес. Същото, между другото, се случва в Китай,
> но по китайски.
> А намаляването на ОЛП няма да те удари по джоба, а
> ще ти даде възможност да си купиш по-евтино пари
> за бизнес и ако не те мъзри да станеш поредния
> милионер.
> Относно тези 67% - на кой му пука чия е
> собствеността, важно е редовно да си плаща
> данъците. Между другото с пиавици лекуват и до
> днес.

Благодаря за пояснението,само си мисля,че щом е толкова лесно ,би трябвало куп приятели,които са там,да са станали милионери-защото бачкат ,та пушек се вдига. Аз,обаче,като не искам да ставам милионерка,а парите ми в банката да не се обезценяват,трябва ли да съм доволна,че ти ще развиеш бизнеса си? Нали разбираш,че нещо не се връзва....както и това,че всъщност само 33% от предприемачите са американци.За какви възможности говорим? Като прибавим факта,че производствата се изнасят поголовно навън,възможно ли е само ти да не намираш разлика в живота там сега и преди 5-6г.?

а шлаката са НЕАМЕРИКАНСКИТЕ
> пиавици, които се бяха намърдали на ипотечния
> пазар.

Би ли обяснил? confused smiley
Re: За селяните и софиянците
11-02-2008 - 19:35:18
камелия,
Права си, че короната на милионера е тежка, но блазе му накойто я носи! Твоите приятели със сигурност са направили някой американец милионер.
Знам, че не искаш парите ти в банката да се обезценят - тук май приличаш на всички онези, които гледат на парите си като спасителен остров, а не като на "гориво", разчитайки, че "горивото" ще бъде доставено от държавата.
Колкото до НЕАМЕРИКАНСКИТЕ пиавици:
Дестина години, преди 2006 г. пазара на НИ в САЩ си беше доста динамичен във възходящ тренд. Годишните обороти надхвърляха трицифрено число в милиарди. Ако твоите приятели се бяха заели с този бизнес тогава, считай, че сега щяха да са милионери. Та при такова лудо въртене на пари, много е ясно, че всеки ще иска да се включи - даваш 100, взимаш 103, по-късно 100 -103,5, после 100-104,
после 100-104,5, после 100-105.....мисля, че вече схващаш къде бяха се настанили пиявиците....!
Re: За селяните и софиянците
11-02-2008 - 21:17:25
avatar
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> камелия,
> Права си, че короната на милионера е тежка, но
> блазе му накойто я носи! Твоите приятели със
> сигурност са направили някой американец милионер.

Тъй,де! Защо него са направили,след като според теб е достатъчно да блъскаш като див? Нали не мислиш,че българите са дебили? Значи,имаме работни и умни. Що тогава те не станат милионери,а някой американец?При това,говоря за хора отишли там със "зелена карта". Дали защото 67% от предприемаческата дейност е заета от фирми отвъд океана?

> Знам, че не искаш парите ти в банката да се
> обезценят - тук май приличаш на всички онези,
> които гледат на парите си като спасителен остров,
> а не като на "гориво", разчитайки, че "горивото"
> ще бъде доставено от държавата.

Моля,моля! Не смесвай нещата! Горивото,което съм поверила на държавата е нещо като "държавен резерв". Каквото съм поверила,искам да получа,с лихвата,която сме договорили. Горивото съм предоставила аз,държавата не си изпълнява договореностите и очаква да я разбера и да й опростя дълга към мен.

> Колкото до НЕАМЕРИКАНСКИТЕ пиавици:
> Дестина години, преди 2006 г. пазара на НИ в САЩ
> си беше доста динамичен във възходящ тренд.
> Годишните обороти надхвърляха трицифрено число в
> милиарди. Ако твоите приятели се бяха заели с този
> бизнес тогава, считай, че сега щяха да са
> милионери. Та при такова лудо въртене на пари,
> много е ясно, че всеки ще иска да се включи -
> даваш 100, взимаш 103, по-късно 100 -103,5, после
> 100-104,
> после 100-104,5, после 100-105.....мисля, че вече
> схващаш къде бяха се настанили пиявиците....!
>


Остави приятелите ми на мира. Ти говориш за "пиявици",които са се настанили не защото приятелите ми са им отворили вратата и поканили,а защото политиката на държавата САЩ го е направила. Не изкарвай жертвите на едно предварително решение от страна на държавата,виновни,че не са се напъхали там,където няма нито врата,нито прозорец,нито цепнатина.А бетонна стена... :g:
Re: За селяните и софиянците
12-02-2008 - 00:11:12
камелия,
Предполагам, че си виждала как помощник машиниста хвърля с огромната лопата въглища в парния локомотив. Точно такива въглища са приносителите на зелени карти за огромния локомотив, наречен САЩ. И най-интересно е, че те по собствено желание отиват привлечени от светлините на огънчетата, без много-много да се замислят за високата температура.
Колкото до грижите ти за "държавния резерв" - аплодисменти! Ако имаш желание, моля, да споделиш коя държавна банка използваш за тази благородна цел?
А колкото до политиката на САЩ - тя просто е резултат от един и само един начин на развитие, за хубаво или лошо. Тази политика не се формира на Конгреси!
И накрая - бетонните стени се поставят също от хора и всеки сам избира от коя страна да бъде. Все пак е добре да се вижда стената, а не в един момент да се окаже, че е навсякъде около теб и не можеш да я преодолееш (докато не си погасиш ипотеката и данъците например).
Re: За селяните и софиянците
12-02-2008 - 02:50:41
Наблюдател,ще ме прощаваш,но помня споровете ти с Асен от преди 2-3 месеца и според мен,ти си от тези,които са винаги и от всичко недоволни.Такива имаше много навремето и в Австрия и много се радваме ,че те си заминаха(въпреки,че сега отново искат да се върнат тук,но)
Има една приказка:Всеки си избира стената в която да си блазка главата.Успех
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.