Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За селяните и софиянците

Публикувано от alex_dilan 
Re: За селяните и софиянците
07-02-2008 - 22:49:36
Е то тука и другия проблем е че в БГ се цени много повече висенето в офиса вместо реално свършената работа, като естествено никой не плаща овъртайма. А най често мекащия индивид виси в офиса за да сърфира в нета щото е стиснат и не си е пуснал нет в квартирата.
И на запад пак не бих висял в офиса ако не ми се плаща овъртайм.

Моля от поста да се засягат само тези които съм описал, далеч не визирам всички които са дошли последните години в София.
Re: За селяните и софиянците
08-02-2008 - 01:24:02
Асене здравей,

За първи път чувам в офис да се плаща овертаим? Ето, имам проект който трябва да предам на 27 февруари, никой не ме кара да оставам допълнително, но проекта трябва да е завършен до тогава. Какъв овертаим, какви 5 лв.? Овертайм има в заводите, защото почасовото заплащане е за работническата класа, докато на специалисти и управленски персонал заплатите са на годишна база, с годишни премий, дивиденти, екскурзии и т.н.
А zestate няма защо да се корка, така е на всякъде по света, идват млади, емигранти с амбиций и хъс, а старите (кореняци) с голямите претенции започват да го духат winking smiley

Горе главата zestate, ножът е дървенsmiling smiley
Re: За селяните и софиянците
08-02-2008 - 03:08:23
да-на годишна заплатка.и кво-след 5 си оставаш да работиш?
колко пъти става тва в годината?
и колко пъти си тръгваш преди да си си направил 8-ия час?
Re: За селяните и софиянците
08-02-2008 - 04:31:20
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> да-на годишна заплатка.и кво-след 5 си оставаш да
> работиш?
> колко пъти става тва в годината?
> и колко пъти си тръгваш преди да си си направил
> 8-ия час?


Разбира се, че когато се налага да се работи се работи, но можеш да работиш и от къщи, и може да бъде доста повече от 8 часа, но това не го вижда никой. Да си чувал за VPN ? Аааа, забравих, при липса на образование никой няма да те наеме на подобна длъжност. Остава да бъдеш на часова ставка, за да може супервайзора да ти диша във врата и да брои колко часа си направил днес (примерно) Тъкмо ще понаучиш малко хиспански от твоите приятели хиспанчугите. smoking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-02-08 05:07 от Наблюдател.
Re: За селяните и софиянците
08-02-2008 - 05:29:03
acen1975 Написал:
-------------------------------------------------------
> ами,Зестате,защото в бг е криворазбрана още една
> думичка погрешно от тези които ви пишат
> финансовите закони-OVERTIME.
> тя значи,че всеки час,след 8-мия,се заплаща
> един и половина пъти по скъпо от обикновенната ти
> разценка.
> обаче в бг под оувертайм се
> разбира-допълнителен труд,който НЕ СЕ ЗАПЛАЩА....
> ама дано и под такива закони да сте се подписали в
> ЕС-та най накрая да си плащат работодателите ви.
> да видиш тогава,дали шефа ще ти се сърди,че не
> оставаш след работното си време.даже ще те моли да
> си тръгваш навреме,за да не ти плаща извънреден
> труд.
който се води по скъп от труда в нормално
> работно време.

Леле мале, то молби, то чудо, да ти се скъса сърцето направо


:} :} :} :}
Re: За селяните и софиянците
08-02-2008 - 09:02:30
Камелия,
Кой друг може по мъжки да го сложи на мястото, ако не една жена smiling smiley. Поздрави за непримиримостта!
Re: За селяните и софиянците
08-02-2008 - 09:10:44
Глобал, никаква компилация не правя, а и не е нужно! The Grapes of Wrath е роман от Стайнбек. Дали ще го цитирате като Гроздовете на гнева, или като Гнева на мравките, не може да го приписвате на Фокнър! СТАЙНБЕК го е написал! Като не четете, поне го гуглирайте!
Re: За селяните и софиянците
08-02-2008 - 09:38:43
До Човек-Пояснявам !Нито аз ,нито децата ми ще станат селяни.Обяснено е защо!
Селянина няма как да стане гражданин и гражданина няма как да стане селянин.
МУУУ...Ариии ба ...Ко ма напраии ..Въй..въй,олИИ ,ША ЗЕМА да стана селянин ,нидьей тъй ба брат.. :} :}
Re: За селяните и софиянците
08-02-2008 - 10:06:52
honeybee ,

Преди 48 ч. ти поставих въпроса, но за теб бе по-удобно да се направиш на умряла мишка и да струваш сеир. Лошото е, че такива като теб, които нещо( не е доказано обаче) са чели, се съюзяват с бездуховни "дами", които съскат сексуално-агресивни слова и доказват тезата ми, че единствен източник на забавление в свободното време е вулгарния стил на Хр. Калчев. Това е максимум.

Чела съм "Благодатния четвъртък", "Улица Консервна", На изток от рая", "За мишките и хората". Имам достатъчно впечатление от автора, а и особено много не го харесвам. То се харесваше на начинаещите "алкохолици", на които много им харесваше свободния живот на Мак и Док, закупуването на бутилка уиски "Стари кецове за тенис" за 1 долар.

Той и Фокнър "е писал много неща", ами ти - "четящият" можеш ли да обясниш за тези, които не четем, защо да го четеме - да превърнем селяните в граждани, може би? (Между другото, чела съм и Фокнър. Можем да направим разсъждение-съчинение и отговор на литературен въпрос, ако искаш...) Лошото е, че с такива като теб ще се самоунищожим, за да може "плявата" да живее на мира, изоставена от "селянията", живееща уютно в "старата" София, проверяваща всеки пришълец за отрязването на ноктите, и правещи проверки на косите на хората, за да не се докара някоя селска въшка...

Re: За селяните и софиянците
08-02-2008 - 11:34:13
Е пък ти голям си специалист щом може някой от село да ти застрашава работата.
Ти си имал пред човекът от село изключително предимство да си роден в най-голевия град да ти е по-достъпно доблрото образование, да има кой да препоръча. Обаче явно си го пропилял, с мнението, че като си софиянец значи може да не се развиваш.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.