Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За селяните и софиянците

Публикувано от alex_dilan 
Re: За селяните и софиянците
06-02-2008 - 21:14:38
avatar
Спиридон Тепавичаров Написал:
-------------------------------------------------------
.Аз не съм пришълец, но помпащите
> самочувствие от фактора "месторождение" не са ми
> симпатични. Това е приоритет на хора, които няма с
> какво друго да се похвалят.

Тук мненията ни съвпадат,защото никого не съм упрекнала,че не е роден в София.
Ясно и точно обяснявам с кое от наложените ми насила порядки в родния ми град,не съм съгласна.
Не искам да ми хвърлят боклука и фасовете си върху главата. И не мога да твърдя,че го правят софиянци,след като се налага да "превъзпитавам" почти всеки нов наемател........


Re: За селяните и софиянците
06-02-2008 - 21:37:49
shadow Написал:
-------------------------------------------------------
> е ти като емигрантче си извън класацията не са
> кахъри
-----------------------------------------

как така извън класацията?протестирам!
споря със всички.може и да е безмислено,но за сметка на това по много,ако трябва и до безкрайност!

МРЪ да се ВРЪ между шамарите .

понеже както казват някои-ние емигрантите работиме по три работи на веднъж и за това сме много заети.


Re: За селяните и софиянците
06-02-2008 - 22:51:14

Quote

това не значи че като е емигрант не може да е селяндур

Напълно съм съгласен с Компас,но бих вмъкнал,че зависи ,кой от къде е тръгнал!
селяндур и селянин има разлика нали знаете
щото много Софиянци станаха и те селяндури големи.

И тук се съгласих Компасе,но само ще спомена,че\" от гражданин, селянин не става и от селянин,гражданин също\"
Жалко,че тук трябва да спомена и поговорката\"С какъвто се събереш,такъв ще станеш\" а масата често измества класата........
Re: За селяните и софиянците
07-02-2008 - 12:05:12
До ИВЕЛ-Вече се оттървах от ежедневните си кахъри .Живея до София в къща и се успокоявам.Визирам селянията грубо за да не се разпространява в битието ни.Честно казано нямам проблеми със себе си и не ползвам одеколон менте.Не налагам начина си на живот на никой.Разбиранията ми също.Интересно какви са твоите разбирания.Ако подкрепяш селянията,простотията и наплива на селяндури към СофиА аз няма да ти преча.Доста грубо се изразявам,защото инак няма да бъда разбран от част от публиката ...За съжаление истината понякога звучи грубо и не може да бъде комплимент.Краен съм ,но не го приемам за недостатък.И не съм казал ,че трябва да се избиваме,а просто да се приобщаваме и глобализираме,ако е възможно и да се деселянизираме. Деселянизацията е необходимост на обществото в което живеем!! winking smiley smoking smiley
Re: За селяните и софиянците
07-02-2008 - 13:19:08
Доброволно ставаш селянин , а smiling smiley
Ако не ти - то твоите деца ще станатsmiling smiley
Re: За селяните и софиянците
07-02-2008 - 15:37:00
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> honeybee Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ех, Тепавичаров, лесно е да се заяждаш с
> дамите,
> > трудно е да запомниш, че Фокнър много неща е
> > писал, но "Гневът на мравките" е на
> Стайнбек.
> >
> >
> Благодаря ти,чаках кога някой ще се усети,та по
> мъжки да го тури на мястото му. Тя и Глобал беше
> го чела от Фокнър,та обясняваше колко висока й
> била летвата!
>
>

Ами, аз като казвам, че летвата е висока, пак има протести...

За Фокнър, като американски модернист, наистина е висока, след като за Стайнбек, много по-популярен и достъпен писател , има познавачи, които твърдат, че са чели ненаписан негов роман :}

За това, обаче, има житейски подготвени хора, които са се сетили за това, ( за ненаписания роман) "за да го тури по мъжки на свойто място".
Re: За селяните и софиянците
07-02-2008 - 18:36:29
По повод Стайнбек и авторството - Global е права донякъде - няма такъв роман на Стайнбек.

Но грешката е от превода на някое наше издание - романът на Стайнбек се казва "Гроздовете на гнева" - The Grapes of Wrath, ама някой наш преводач му е сложил своя интерпретация на заглавието "Гневът на мравките" smiling smiley

Re: За селяните и софиянците
07-02-2008 - 19:51:32
Ivel Написал:
-------------------------------------------------------
> Толерантност, ето това е една от слабите ни
> страни. Turbozol явно му е писнало или не му е
> провървяло със съседи предположително от седмия
> етаж със бели чорапки, дънки, маратонки, за възела
> не разбрах точно за вративръзка ли става дума или
> за чалма, миришещи на пот, и дето се хранят
> изключително с туршии и русенско варено (домашно
> приготвено в буркани от компот с капачка "non
> twist off"winking smiley. Но това не е достатъчно да се излива
> толкова неприязн в открит вид. ......

Kак да бъда толерантен към тези мекащи индивиди, като например те не си тръгват в 5 (края на работното време) от работата и после шефа ми прави фасони защо аз съм ситръгнал в 5, а еди кой си стоял всеки ден до 7-8, че идвал и събота неделя?

Как да съм толерантен към същите тия, които се съгласяват да работят моята работа за 2 (два) пъти по малко пари от мен и така подбиват пазара на труда, защото от село ги зареждат с храна и какво ли не?

Това не е обида към всички хора от провинцията, а към онези които се държат по гореописания начин!
Re: За селяните и софиянците
07-02-2008 - 20:05:39
ами,Зестате,защото в бг е криворазбрана още една думичка погрешно от тези които ви пишат финансовите закони-OVERTIME.
тя значи,че всеки час,след 8-мия,се заплаща един и половина пъти по скъпо от обикновенната ти разценка.
обаче в бг под оувертайм се разбира-допълнителен труд,който НЕ СЕ ЗАПЛАЩА....
ама дано и под такива закони да сте се подписали в ЕС-та най накрая да си плащат работодателите ви.
да видиш тогава,дали шефа ще ти се сърди,че не оставаш след работното си време.даже ще те моли да си тръгваш навреме,за да не ти плаща извънреден труд.който се води по скъп от труда в нормално работно време.
Re: За селяните и софиянците
07-02-2008 - 20:29:06
Zestate, ти ако си качествен работник не трябва да ти пука от такива работи и шефа ти трябва да го знае това, по причина изключителната изключителност на софиянци, ония мекащите не би трябвало по никакъв начин да ти съставят конкуренция. Всъщност подобен проблем съществува и западна Европа заради нашествието на источно европейските емигранти, но те търпят - толерантни са, така са възпитани а и за икономиката това е беспорен + . Не знам в България дали е известно нещо за полския водопроводчик (събирателен образ на емигрантите от исток) - в Германия особено южните провинции е много популярен, цели ТВ сериали са направили за него. Накратко защитавайте се с интелект а не с мрънкане. Успех ! smiling smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.