Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За селяните и софиянците

Публикувано от alex_dilan 
Re: За селяните и софиянците
06-02-2008 - 13:57:26
Далаверите с такса смет ги прави местния туземец (софиянец), който дава под наем на колонизатора (селянина), като декларира , че в жилището не се живее.
Re: За селяните и софиянците
06-02-2008 - 13:59:19
Huba - Buba, прочети внимателно написаното от мен, turbozol, loreini и дано ти стане ясно, че все пак искаме да ви помогнем и приобщим, освен ако ти съвсем умишлено не искаш да си останеш поредният провинциалист - комплексар.
Re: За селяните и софиянците
06-02-2008 - 14:00:30
avatar
honeybee Написал:
-------------------------------------------------------
> Ех, Тепавичаров, лесно е да се заяждаш с дамите,
> трудно е да запомниш, че Фокнър много неща е
> писал, но "Гневът на мравките" е на Стайнбек.
>

>
Благодаря ти,чаках кога някой ще се усети,та по мъжки да го тури на мястото му. Тя и Глобал беше го чела от Фокнър,та обясняваше колко висока й била летвата!

:} :}
Re: За селяните и софиянците
06-02-2008 - 14:04:39
Я пък тоя turbozol бил най-големия комплексар, щеше да е по-лесно да кажеш какво не мразиш приятелю, интересно на теб не ти ли работят потните жлези и какво ти пречат белите чорапи например. Изглеждаш като първото излюпено пиле от полога, защо не се замислиш че повода ти за немерена гордост - София е една мръсна клоака, аз лично не бих се гордял с това. Защо не се разходиш тук там из провинцията, няма да говорим за Европа и Америка, ще видиш много по-добри места за живеене, ще срещнеш много по мили хора от измъчените софианци. Изинявай аз обиконовенно имам добронамерен тон, но много си смешен отстрани, не можах да се сдържа. smiling smiley
Re: За селяните и софиянците
06-02-2008 - 14:09:42
До Камелия , относно регистрацията.
Покрай работата си имам достъп до личните данни на клиентите си , голяма част от които не са от София. Личната ми статистика е следната:
1.Тези хора ,които се установяват за постоянно тук , си сменят личната карта(постоянния адрес) с цел улеснен достъп до административни и социални услуги.
2.Хората , които са тук временно(на гурбет) , без семействата си , не го правят.Дали си сменят временния адрес в общината , както е по закон , не бих могъл да зная.
Автомобилите се регистрират по лична карта на собственика и тъй като голяма част от автомобилите са на лизинг , а в София са основните компании , то близо 30% от колите в провинцията са със софийски номера и съответно тук се плаща местния данък за МПС , ако това ти е болката.
Съгласен съм, че хората трябва да се регистрират по местоживеене за да може да се води статистика , да има контрол от МВР , да може да се издирват длъжници и т.н. , но то важи и за софиянци ,когато се местят от един квартал в друг.
До Dicho,
Така наречените "софиянци" , се славят ,като "много отворени" и когато тук дойде някой от далечната спокойна провинция изведнъж открива , че тук никой не спазва правилата за движение , всеки си паркира нагло под знака , че това е забранено . Не се кара с колан и всичко това остава ненаказано. В тоалетните на дискотеките се шмърка открито кокаин , като по филмите и това е престижно.Тук полицаите са "бизнесмени" , винаги може да се разбереш с тях. Тум може да се прави бизнес , като с рушвет си извадиш всички разрешителни. Актуално състояние от СГС може да се извади в извън работно време.Нотариуси заверяват пълномощно без присъствието на упълномощителя. Разрешителното за оръжие е около 1000 лева , дори и да имаш някое забатачено дело.Проверките от институциите са формални и са с цел да дадеш някой лев.Пред данъчните може да минаваш метър с години.Въобще тук най-лесно се прави бизнес.
Какъв според вас става тогава човека от дълбоката провинция - той започва да подражава. Започва да говори с речника на "Ъпсурт" и "Хиподил" , какъвто е "правилния" български на кварталните гамени. Наистина се вписва в правилата на живот тук , само че в лошия смисъл.
И така наречените "мутри" , преди да дойдат в София са били само перспективни спортисти(Васко и Жоро Илиеви - Кюстендил , Маргините - Смолян и др.) , а какви са станали тук !?
Лудницата , задръстванията , строителството са в прерогативите на администрацията - общинска и държавна , а не на обикновените хора търсещи лични възможности за развитие.
Re: За селяните и софиянците
06-02-2008 - 14:21:24
До Dicho,
Така наречените "софиянци" , се славят ,като "много отворени" и когато тук дойде някой от далечната спокойна провинция изведнъж открива , че тук никой не спазва правилата за движение , всеки си паркира нагло под знака , че това е забранено . Не се кара с колан и всичко това остава ненаказано. В тоалетните на дискотеките се шмърка открито кокаин , като по филмите и това е престижно.Тук полицаите са "бизнесмени" , винаги може да се разбереш с тях. Тум може да се прави бизнес , като с рушвет си извадиш всички разрешителни. Актуално състояние от СГС може да се извади в извън работно време.Нотариуси заверяват пълномощно без присъствието на упълномощителя. Разрешителното за оръжие е около 1000 лева , дори и да имаш някое забатачено дело.Проверките от институциите са формални и са с цел да дадеш някой лев.Пред данъчните може да минаваш метър с години.Въобще тук най-лесно се прави бизнес.
Какъв според вас става тогава човека от дълбоката провинция - той започва да подражава. Започва да говори с речника на "Ъпсурт" и "Хиподил" , какъвто е "правилния" български на кварталните гамени. Наистина се вписва в правилата на живот тук , само че в лошия смисъл.
И така наречените "мутри" , преди да дойдат в София са били само перспективни спортисти(Васко и Жоро Илиеви - Кюстендил , Маргините - Смолян и др.) , а какви са станали тук !?
Лудницата , задръстванията , строителството са в прерогативите на администрацията - общинска и държавна , а не на обикновените хора търсещи лични възможности за развитие.

Чудя се след всичко, което си написал какво правиш тук ?
Re: За селяните и софиянците
06-02-2008 - 14:23:49
avatar
Ivel Написал:
-------------------------------------------------------
защо не се замислиш че повода ти за
> немерена гордост - София е една мръсна клоака, аз
> лично не бих се гордял с това. Защо не се разходиш
> тук там из провинцията, няма да говорим за Европа
> и Америка, ще видиш много по-добри места за
> живеене, ще срещнеш много по мили хора от
> измъчените софианци. Изинявай аз обиконовенно имам
> добронамерен тон, но много си смешен отстрани, не
> можах да се сдържа.

Не ми харесва тона на Турбозол,но
ще ти кажа в прав ред защо София е клоака,т.е. ще ти го кажа за стотен път.
Защото хората,дошли от провинцията,са над 1 милион,но продължават да си плащат данъците там,а да цапат и чупят тук;продължават да живеят в анонимност,което не дава възможност да се предвидят дори необходимия брой кофи за боклук и необходимия брой возила за градския транспорт;продължават да си хвърлят боклука от балконите.
И са първите,които скачат в подкрепа на безумното решение на властта да остави на града само 20% от приходите,вместо да подкрепят управата на София............
Re: За селяните и софиянците
06-02-2008 - 14:24:16
Дичо, комплексарите тук сте точно тези дето защитавате идеята, че софиянци са културни хора, а пловдивчани са селяни.
Re: За селяните и софиянците
06-02-2008 - 14:27:08
Чудя се след всичко, което си написал какво правиш тук ?

Ами първо , лесно се прави бизнес.Второ , тук живея , средата ми е тук, свикнал съм.
След време , когато съм готов смятам да се установя в една европейска столица , като запазя бизнеса си и тук.
Re: За селяните и софиянците
06-02-2008 - 14:38:25
И как разбра ,че съм комплексар?!Ако намираш за положително "БИЛИТЕ ЧОРАПИ"и туршията ,буклуците и пикаенето в градинките,то аз едва ли бих контактувам с теб.
София е клоака,защото всички селяни я използват за нужник..,за съжаление е така..
Ходя и в провинцията .В Америка не.В Европа ПОЧТИ НАВСЯКЪДЕ.В Азия също съм ходил.Но много ненавиждам СЕЛЯНДУРИ,а "СОФИАНЦИ" се пише СОФИЯНЦИ,ОТ СОФИЯ,КАЗВА СЕ СОФИЯ ,А НЕ СОФИА.И защо съм смешен,защото истината не е комплимент ли?Пояснявам разделното изхвърляне на отпадъци не е от 7 етаж,не необходимо да правите туршии и да омирисвате общите части на сградата със свинско.Има хипермаркети ,супермаркети и минимаркети където продават хранителни продукти.ЗА ПРОСТИРАНЕ ПОЛЗВАЙТЕ личните си тераси,и не плискайте водата върху дограмата на съседа.Спазвайте правилника за ползване на общите части на сградата.Не драскайте по цоклите на коридорите,не плюйте в асансьора,не люпете семки пред входа.ДОКАТО ИМАТЕ ТАКОВА ПОВЕДЕНИЕ ЩЕ СИ ОСТАНЕТЕ СЕЛЯНДУРИ ПО ДУША,АКО СЕ ПРОМЕНИТЕ НИКОЙ НЯМА НИЩО ПРОТИВ ВАС..Моите потни жлези работят ,но не ангажирам хората окло мен със селска смрад ,къпя се редовно и ползвам квалитетна козметика.ИМАМ ЧУВСТВО ЗА ЛИЧНА ХИГИЕНА и не смардя на обор..
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.