Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся парцел около София - веднага давам 10000 евро

Публикувано от dmb 
Re: Търся парцел около София - веднага давам 10000 евро
14-02-2009 - 01:04:35
dmb ,
Дядо ми го е купил през 1942 -ра за 600 000 лева. !
Re: Търся парцел около София - веднага давам 10000 евро
14-02-2009 - 08:37:51
avatar
dmb Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз мога веднага да покажа парите. Колко от Вас
> могат веднага да ги покажат. 10К евро са много
> пари в България. Пазарът на имоти свикна на
> по-високи цени, но в момента по такива цени сделки
> няма. Не си мислете, че се шегувам с цената. Знам
> на какви нива се оферират имоти в тези райони. Но
> тези имоти си стоят непродадени. Няма кой да плати
> 40 евро за квадрат във Волуяк или Мировяне. Ако
> стане някоя сделка, тя е случайна, а 10 други
> имота до нея стоят и чакат. Това означава, че
> цената не е пазарна. Пазарна цена означава цена,
> на която почти веднага може да стане покупка или
> продажба.
> 10К евро за имот примерно 500 квадрата не са лоша
> цена. Пари на пазара на имоти вече няма, и няма
> как да се плащат старите цени. Кредитите и
> английските фондове са аут. Т.е. имотите ще
> останат или непродадени, т.е. на цена 0, или на
> нещо, което може да се плати.
> Ходил съм по огледи и виждам желанието на
> продавача с една нива да стане богат. Но трябва да
> се уважава и купувачът, и да се ценят и парите му.
> Най-малкото защото той ги цени.
> Не е изключено след някой друг месец цената да
> стане и по-ниска. Има много празни имоти, които
> или ще останат празни, или ще поевтинеят. Не в
> центъра на Бистрица разбира се. Но някъде около
> София на същото разстояние от центъра.

Приятелю виж сега - целия форум знае, че съм брокер и аз не го и крия. Прав си за доста неща и едно от тях е, че 10 000 евро кеш нямат доста хора по джобовете си. Вярно е, че има доста имоти, които си стоят непродадени, но това може да ти говори само едно нещо, че техните собственици ги продават с цел ако могат да им се вземат тези пари, а ако не да ги оставят за децата си. Ще ти кажа, че близо до един от районите в който търсиш парцел съвсем на скоро продадох един имот на стойност над 100 000 евро. Купувача беше с кеш, но не това е най-интересното - за мен най-интересното беше мерака да се купи имот в тази част на София (говоря за района от Панечерево до Лозен) интереса беше огромен, но всеки един от идващите на оглед си мислеше, че едва ли не той е единствения мераклия имаш възможност да си купи имот в това време на криза и то за не малко пари. Искам да ти кажа, че за около два месеца в периода декември-януари този имот дойдоха да го видят около 30 кандидат купувача като повече от половината твърдяха, че са с кеш, а другите имаха повече от половината сума кеш, а за останалата част щяха да разчитат на кредит... Когато го продадохме телефона продължаваше да звъни с въпроси от сорта: "Съгласи ли се продавача на моето предложение?" И невярващи всички питаха по два пъти - ама на каква цена се продаде ама наистина ли... А ти си тръгнал да ми говориш за 10000 евро и за парцел на хубаво място... Така е не са малко пари, но изобщо не си мисли, че няма още ПОНЕ 500 човека, който имат и повече пари кеш и които също биха дали поне с 5000 евро повече от теб - все пак за 15 000 евро да си купиш парцел в София си е перфектна оферта в условията дори на войнаwinking smiley ЩЕ ти кажа също, че аз за тези пари не бих ти продал и парцел на 50км от София ако беше мой. Иначе може да се намери за тези пари нещо на около 15-20км, но в Лозен и т.н. забравиsmiling smiley

Поздрави *ok*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-14 08:39 от Продавач.
Re: Търся парцел около София - веднага давам 10000 евро
14-02-2009 - 09:50:42
Продавач това е за теб - clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap:
Ето още един от ефектите на кризата !
И на мен ми се обаждат за моя парцел разни съгледвачи и пробвачи с безценни 10-15к евро . Много правилно го каза - "...техните собственици ги продават с цел ако могат да им се вземат тези пари, а ако не да ги оставят за децата си."
Хора , разберете , че в дъгата от Лозен до Княжево я се намерят един двама закъсали за пари , я не !?
Ходете да бъзикате строителите с тези 10к евро :] :] :]

dmb , защо ти е парцел всъщност ? Ти сега като искаш парцел за 10.000 утре ще искаш къща за 20.000 ама лукс ! Или си инвеститор , който е пропуснал първата мътна вода в България ?
Не ме разбирай погрешно , не се заяждам с теб , а се забавлявам ИСКРЕНО в тази твоя тема . Аз не знам дори дали в северната дъга на София ще намериш повече от 180-200 м2 за тези 10.000 евро ?
Ако имаш пари , ела при мен в Доброславци и си купи 150 м2 мезонет завършен до ключ заедно със 170 м2 дял от двора (подарък от мен) за 565 евро/ м2 .
Хайде приятен ден на всички "купувачи" ! *beer*
dmb
Re: Търся парцел около София - веднага давам 10000 евро
14-02-2009 - 10:40:58
Разбирам я тази логика, макар да е напълно непазарна. В нормалния свят имот не се пази по 50 години за децата. Продава се, и след 50 години децата си купуват нещо. Защото знаят, че сега могат да продадат, а после могат да купят. Всъщност аз самия съм някакъв такъв собственик на имоти дето не се продават и стоят за децата. Върнаха ни сума ти ниви на 30 км. от София. Аз реално не съм ги и виждал. Баща ми се разправя. Но ниви, които за нищо не ми служат, не се и продават, а ги кътаме за бъдещето. Но това поведение е доста ненормално ми се струва.

Сега с това издуване на цените единственият резултат ще е че ще ребългаризираме Северна Гърция. Доста по-разумно е да купиш имот там. И инфраструктурата е по-добра, времето по-топло, морето по-близо, полицията си върши работата, няма цигански кражби и т.н. И цените като тук. С парите дето ми ги искат за парцел край София, ще си купя парцел край Солун.

Чудя се при тези цени на имотите защо не се продават по-малки парчета. В САЩ има парцели по 200-300 квадрата, на които слагаш една къща 100 квадрата и отпред остава малко дворче. Това е всичко. Защо тук минималният размер е 400-500 квадрата, а няма по-малки, така че цената да е по-ниска...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-14 10:48 от dmb.
Re: Търся парцел около София - веднага давам 10000 евро
14-02-2009 - 13:14:17
По-малките парцели се водят маломерни , има ограничение за мин. лице и не можеш да строиш самостоятелно ! Закон братче ! sad smiley
dmb
Re: Търся парцел около София - веднага давам 10000 евро
14-02-2009 - 16:10:01
Като гледам как върви, скоро ще се появи още един мотив за емиграция - високите цени на имотите. smiling smiley Ако в Гърция ми е по-изгодно, или пък в Австрия, там май е по-добре да се живее smiling smiley
Обективен факт е, че на тази обява няма още нито една оферта, а си водим общи спорове. Т.е. явно няма да се намери нищо на тия пари. Може да пробвам да вдигна на 15К евро, ама не съм сигурен ако се стигне до сделка ще ги дам ли smiling smiley
Re: Търся парцел около София - веднага давам 10000 евро
15-02-2009 - 12:19:45
avatar
Виж парцел за тези пари можеш да си купиш, но е и в тези места, които си посочил... Значи или на хубаво място и много евтино или нищо...? Потърси някакъв по-умерен вариант все пак или се откажи от тези райони. Ти искаш на цената на паркет да си купиш парцел в София... Вярно е, че има криза ама чак такава няма *xxx*

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
dmb
Re: Търся парцел около София - веднага давам 10000 евро
15-02-2009 - 19:31:30
То понятието "хубаво място" е малко относително. Реално в София хубави места няма. Това е един град-гето, може би сред най-лошите градове в света. Мръсен въздух, лоша инфраструктура, мръсотия, цигания (не само сред циганите),престъпност, простотия навсякъде. И за какво се бутаме да живеем тук. Като се качиш на Витоша и погледнеш към града, виждаш една чаша, пълна с боклук - вижда се докъде е мръсният въздух.

Ще взема да се изнеса в някое село. То и без това бизнесът ми е изцяло по Интернет. Искам ми се да съм близо до София, ама при тия цени...

Като видях къща за 16К евро с двор в германската провинция. Е, не е до Берлин, но то и немските села са по-добре устроени от българската столица...
Re: Търся парцел около София - веднага давам 10000 евро
22-02-2009 - 14:39:21
Dai oshte samo 130 000 i shte ti predloja moia v 'Kniajevo". A ako gi niamsh - imam edin na 19 km ot Slunchev briag', pochti 4 dekara za oshte dva puti po tolkova, kolkoto predlagash.
Ofertata e super, zashtoto na susednia se stroiat 65 vili za anglichani, znachi - garancia kulturni komshii, a ako imash vuzmojnost moje da postroish okolo 20 kushtitchki tam i vednaga da gi prodadesh na angliiski pensioneri za po 50 000 evro.Stroeja ti izliza max.20 000 za kushta. Sam si smetni pechalbata. Uspeh!
Re: Търся парцел около София - веднага давам 10000 евро
22-02-2009 - 15:37:10
с.Доброславци 2дка;до регулация;на 200м от къщи;асфалт; Цена-15 000EUR /с коментар/
За контакти:02/962-43-84;0896 33-11-41 Станимир Георгиев
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход