Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Купувам недвижимите имоти на КУКУ

Публикувано от elfi30 
Re: Купувам недвижимите имоти на КУКУ
17-05-2008 - 07:23:50
Моите впечатления от София са същите както на компас, всички супернервни, мрачни и намръщени, един ухилен човек не видях.
Re: Купувам недвижимите имоти на КУКУ
17-05-2008 - 08:13:02
Наблюдател,моите уважения към теб,но наистина е така за боклука,както го описва Куку.Специално по отношение на реда и чистотата не можеш да имаш никакви забележки към системата.И другото,което ме учудва е как живейте в този Ню Йорк бе хора?Там е абсолютна клоака.За ситито говоря.Нагоре по щата е много красиво,с много езера и зелена природа.Но самият град е ужасен.Имам приятели там и се чудя защо стоят още на това място.Там изобщо не можеш да усетиш американският начин на живот.Затова и не ме учудва твоето негативно отношение към Америка.Повечето българи в УСА пестят пари и сънуват България.Не излизат дори едно кафе да пият.Другият вариант е да си купуват скъпи къщи и коли,да работят като луди за да им плащат вноските и пак сънуват България и не излизат никъде.Е как да ти харесва после дадена държава?Където и да го правиш това няма да ти харесва живота,който живееш.А колкото до снимките метни някоя от Маями,Орландо,Чикаго,Финикс,Лас Вегас(там е приказка),Гранд Канион,Сан Диего,Лос Анжелис,Сан Франциско,Портланд,Сиатъл,Далас,както и още много градове.Ако ти нямаш снимки,аз имам и ако ми обесниш как да ги кача да ги видите всички ще го направя.Бил съм във всеки един от тях,като в повечето имам приятели,които живеят там.Сигурно ако те накарам да ми намериш 200 фаса в някои от тия градове няма да можеш да го направиш.Да не говорим за щатите по западното крайбрежие за каква красота става дума-Калифорния,Орегон,Вашингтон,както и Монтана,Айдахо,Уисконсин.Друг е въпроса,че глобите за замърсяване са много жестоки и се спазва закона,никаква толерантност към никой.За пример в Ню Йорк е 650$,Охайо и Калифорния 1000$,като в щати като Невада достига 2000$.Изхвърли си боклука през прозореца на колата или фаса на улицата ако ти стиска.В замяна на това ще ти покажа снимка пред блока на родителите ми в БГ за да направиш сравнение.Как вятъра вее и разнася боклуци навсякъде.Но със всичко се свиква.Но по-лесно се свиква от БГ в УСА,отколкото обратното.Не искам да налагам мнението си на никой.Всеки трябва да живее там,където се чувства най-щастлив.Хайде със здраве на всички,без значение от кой край на океана се намира.
Re: Купувам недвижимите имоти на КУКУ
17-05-2008 - 13:36:52
avatar
Хубава снимка! Не знам дали ти е известна историята на това гето?
Малко преди 1989г. го срутиха и настаниха обитателите по кварталите в нови - 4 стайни апартаменти- като крайно нуждаещи се. След обръщането на палачинката,те ги разпродадоха на българи,построиха отново гетото и опапаха парите.
Всеки опит на общината да събори гетата,се сблъсква с отпора на Хелзинския комитет и зелените в Брюксел. Една немска депутатка спря изселването на другото гето- пак в центъра.......
Разбира се,в собствените си страни не си позволяват да действат така.
Re: Купувам недвижимите имоти на КУКУ
17-05-2008 - 14:20:02

Тук съм съгласен. Ако това бяха етнически българи и някой инвеститор реши да строи поредния мол, на общината нямаше да й пука за зелени, бимбяни, Брюксел или Хелзинки. И на тях нямаше да им пука. Ама племето чернокраки в едно го бива - да следва стадните си инстинкти и я някой е посегнал на незаконните им бараки, я са грабнали коловете и ножовете.
Re: Купувам недвижимите имоти на КУКУ
17-05-2008 - 14:32:01
grizena

За Западното крайбрежие си абсолютно права. По-точно за Орегон и Вашингтон. Красота голяма. Само дето в Орегон и по-точно в Портланд не е толкова чисто колкото в Сиатъл например. Да си призная честно и аз съм мятал по някой фас. После се чувствах гузен така както и в България ако го направя. Виж опаковки и др. си ги носех докато не видя кош.

Портланд за мен е обаче град образец за либерализъм, градоустройство, бохемски начин на живот и най-вече обществен транспорт. Чудесно уредени автобусни линии, надземно метро /т.нар. MAX/, даже и старите си трамваи са запазили като атракция. Не е от богатите градове на САЩ. Една екскурзия на наши общинари и политици в този район би била много ползотворна, ако прихванат нещо, а не отидат само да ядат и пият.

Нещо подобно като бохемски манталитет и малко гарбидж в доста по-малък мащаб е Олимпия, столицата на Вашингтон. Толкова много красиви и френдли жени на едно място и в България не съм виждал. :loveu:

Сиатъл и Ванкувър/Канада/ пък са чисти малко повече от хирургична зала smiling smiley

Re: Купувам недвижимите имоти на КУКУ
17-05-2008 - 14:52:50
Тъй като си говорим за чистота - ето как се чисти в София:
http://dnes.dir.bg/2008/05/17/news3006510.html

А коментара е, че бюджета за почистване на София е като този на Виена, а се налага сами да си чистим...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-17 15:07 от baba.
Re: Купувам недвижимите имоти на КУКУ
17-05-2008 - 15:45:33
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-05-17 15:46 от Наблюдател.
Re: Купувам недвижимите имоти на КУКУ
17-05-2008 - 15:53:43
Хмм, опакован казвате бил боклукът. Тъй кажете бе пичове, ето ви малко неопакован. Дали има хвърлени фасове оставям на вашето въображение. Ако искате можем да тръгнем по ситито и за всеки намерен фас ми плащате по $10. Ако сте толкова сигурни, че няма фасове няма от какво да се притеснявате. После аз съм бил тенденциозен, ха














Re: Купувам недвижимите имоти на КУКУ
17-05-2008 - 16:06:53
grizena Написал:
-------------------------------------------------------
> Наблюдател,моите уважения към теб,но наистина е
> така за боклука,както го описва Куку.Специално по
> отношение на реда и чистотата не можеш да имаш
> никакви забележки към системата.И другото,което ме
> учудва е как живейте в този Ню Йорк бе хора?Там е
> абсолютна клоака.За ситито говоря.Нагоре по щата е
> много красиво,с много езера и зелена природа.Но
> самият град е ужасен.Имам приятели там и се чудя
> защо стоят още на това място.Там изобщо не можеш
> да усетиш американският начин на живот.Затова и не
> ме учудва твоето негативно отношение към
> Америка.Повечето българи в УСА пестят пари и
> сънуват България.Не излизат дори едно кафе да
> пият.Другият вариант е да си купуват скъпи къщи и
> коли,да работят като луди за да им плащат вноските
> и пак сънуват България и не излизат никъде.Е как
> да ти харесва после дадена държава?Където и да го
> правиш това няма да ти харесва живота,който
> живееш.А колкото до снимките метни някоя от
> Маями,Орландо,Чикаго,Финикс,Лас Вегас(там е
> приказка),Гранд Канион,Сан Диего,Лос Анжелис,Сан
> Франциско,Портланд,Сиатъл,Далас,както и още много
> градове.Ако ти нямаш снимки,аз имам и ако ми
> обесниш как да ги кача да ги видите всички ще го
> направя.Бил съм във всеки един от тях,като в
> повечето имам приятели,които живеят там.Сигурно
> ако те накарам да ми намериш 200 фаса в някои от
> тия градове няма да можеш да го направиш.Да не
> говорим за щатите по западното крайбрежие за каква
> красота става
> дума-Калифорния,Орегон,Вашингтон,както и
> Монтана,Айдахо,Уисконсин.Друг е въпроса,че глобите
> за замърсяване са много жестоки и се спазва
> закона,никаква толерантност към никой.За пример в
> Ню Йорк е 650$,Охайо и Калифорния 1000$,като в
> щати като Невада достига 2000$.Изхвърли си боклука
> през прозореца на колата или фаса на улицата ако
> ти стиска.В замяна на това ще ти покажа снимка
> пред блока на родителите ми в БГ за да направиш
> сравнение.Как вятъра вее и разнася боклуци
> навсякъде.Но със всичко се свиква.Но по-лесно се
> свиква от БГ в УСА,отколкото обратното.Не искам да
> налагам мнението си на никой.Всеки трябва да живее
> там,където се чувства най-щастлив.Хайде със здраве
> на всички,без значение от кой край на океана се
> намира.


Гризена, има много истина в поста ти. Бях си в БГ миналата година за 4 месеца. Повярвай ми, и в БГ има много красиви места. Това, че на места има боклук не го оспорвам. Но мога да ви покажа и места, където въпреки, че е пълно с хора е чисто, защото се чисти постоянно.
Re: Купувам недвижимите имоти на КУКУ
17-05-2008 - 16:42:45
Куку, нещо да кажеш? Нали съм плямпал и нищоказвал. А може би съм манипулирал снимките? Да, манипулирал съм ги, намалил съм детаилността им. Ако някой иска, може да му покажа оригиналите, но тогава зареждането им на сайта ще бъде много бавно. Ето, давам ти нещо конкретно, което да коментираш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход