Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помогнете- несъответствие в квадратура

Публикувано от Anna 
Помогнете- несъответствие в квадратура
27-01-2008 - 11:57:55
Здравейте! МОля ви за помощ.Става дума за апартамент- ново строителство.Зкаупен е и е вписан в нот. акт с една квдратура, а в последствие се установява че действителните квадрати са с няколко по-малко.Как може да се предявят претенции?Какво може да се направи?Блокът още няма акт 15.
Re: Помогнете- несъответствие в квадратура
27-01-2008 - 15:41:06
Така е. Глей тука пък старото строителство ква им е мъка, че немогат да вкарат квадратурата на общите части в цената.
Re: Помогнете- несъответствие в квадратура
27-01-2008 - 15:49:27
Нещата ,които се дискутират в темата за старо строителство нямат отношение и не са ми от помощ.АКо някой може да помогне по конкретния въпрос..... :ami: нека се включи.Знам че ако някой има претенции за квадратура, трябва да се свика някаква комисия...
За каква комисия ставва дума и как се процедира? confused smiley
Re: Помогнете- несъответствие в квадратура
27-01-2008 - 22:02:37
avatar
Anna Написал:
-------------------------------------------------------
> Нещата ,които се дискутират в темата за старо
> строителство нямат отношение и не са ми от
> помощ.АКо някой може да помогне по конкретния
> въпрос..... нека се включи.Знам че ако някой има
> претенции за квадратура, трябва да се свика
> някаква комисия...
> За каква комисия ставва дума и как се процедира?

Не разбирам, какво не ти е ясно? Приемаш квадратурата,която са ти дали строителите. Тя се определя по абсурден начин,но те си издействаха промяна на БДС преди доста години. Ти,както и да мериш,все няма да изкараш това,което са ти написали черно на бяло. Преди да свикваш комисия,запознай се с измамния начин на изчисление,щото ще си дадеш напразно парите.
eye popping smiley
Re: Помогнете- несъответствие в квадратура
27-01-2008 - 22:27:13
Ето еук идва малката подробност че не аз съм мерила квадратурата , а двама архитекти и то по скицата, която имам от строителя! В крайна сметка това са цифри , формули и прочие точни неща, и не би трябвало да има разлики....
Re: Помогнете- несъответствие в квадратура
01-02-2008 - 21:18:32
Мисля, че още щом няма акт 15, можете да говорите със строителя да ви върне пари за ощетените площи. Значи той нарушава договора си, че предава и продава ап. от ....еди колко си кв. метри, а всъщност са по-малко. Просто му кажете, че няма да му подпишете акт 15 иначе.
Re: Помогнете- несъответствие в квадратура
13-02-2008 - 18:22:09
Кажи Ани какво стана?
Хора в строителния бранш са ме съветвали следното:
В момента, в който започнат да се градят стените отиваш с ролетката и замерваш зидовете. Те по чертеж са дадени чисти стойности, т.е. от стена до стена.

Ако има разминаване веднага съобщаваш на строителя като има 2 възможности:
1. Събаря тези грешни зидове и ги прави по проект;
2. Преизчисляват се вноските.

Та това замерване е трябвало да стане тогава, когато са зидали стените.

Та това зная аз.
Re: Помогнете- несъответствие в квадратура
13-02-2008 - 19:41:55
Да, така е. Дори коректния строител трябва САМИЯТ ТОЙ да ви покани на обекта да видите само наредените няколко реда /1-2 реда/ тухли в основите на стените - дали одобрявате и дали е по проект.
Re: Помогнете- несъответствие в квадратура
13-02-2008 - 20:18:05
avatar
dimipopo Написал:
-------------------------------------------------------
> Да, така е. Дори коректния строител трябва САМИЯТ
> ТОЙ да ви покани на обекта да видите само
> наредените няколко реда /1-2 реда/ тухли в
> основите на стените - дали одобрявате и дали е по
> проект.


Хи,хи! Ако някой е видял такова нещо,нека се обади! Ма,от първа ръка......... smoking smiley
Re: Помогнете- несъответствие в квадратура
14-02-2008 - 11:12:55
Където съм работила, винаги са го правили техн.ръководители и вътрешния инв.контрол !!! Представете си, че има и фирми, които си гледат работата. А след като го правят три големи фирми в София, сигурно го правят и други.
Друг е въпросът, че клиентите не си знаят правата и не се интересуват. Чак накрая, като стане беля, олеле... winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход