Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

nasledstven imot

Публикувано от emily05 
nasledstven imot
14-01-2008 - 12:45:07
имам наследствен имот, чрез дарение от баба ми, кьща и дворно място.След като е направено дарението е построена пристройка ,която влиэа в експлоатация след смьрта на дарителя.От даньчното ми обясниха ,че новата пристройка ,се явява наследствена ,и нямам никакви права над нея.Вярно ли е това
Re: nasledstven imot
14-01-2008 - 13:06:17
avatar
emily05 Написал:
-------------------------------------------------------
> имам наследствен имот, чрез дарение от баба ми,
> кьща и дворно място.След като е направено
> дарението е построена пристройка ,която влиэа в
> експлоатация след смьрта на дарителя.От даньчното
> ми обясниха ,че новата пристройка ,се явява
> наследствена ,и нямам никакви права над нея.Вярно
> ли е това

Кой е правил пристройката? След като е в твоя двор,ти би трябвало да си му отстъпила право на строеж.Ако не си,то пристройката е незаконна.

Re: nasledstven imot
14-01-2008 - 13:28:26
diado mi e stroil pristroikata ,darenieto e napraveno 1995 g.Baba mi pochina 2007 i sega ustanovih che postroikata e nezakonna .vsichki dokumenti po uzakoniavaneto sa gotovi ,ostana samo registratsia v danachnoto,a tam mi poiskaha udostoverenie za naslednitsi .i do tuk .
Re: nasledstven imot
14-01-2008 - 13:47:52
avatar
emily05 Написал:
-------------------------------------------------------
> diado mi e stroil pristroikata ,darenieto e
> napraveno 1995 g.Baba mi pochina 2007 i sega
> ustanovih che postroikata e nezakonna .vsichki
> dokumenti po uzakoniavaneto sa gotovi ,ostana samo
> registratsia v danachnoto,a tam mi poiskaha
> udostoverenie za naslednitsi .i do tuk .


Дарението от кого е направено? Ако само баба ти ти е дарила своята част,а къщата е строена след брака й с дядо ти,то останалата 1/2 не е твоя.Дядо ти жив ли е?
пп Ще те помоля да пишеш на кирилица,че трудно те чета..... smiling smiley
Re: nasledstven imot
14-01-2008 - 16:14:28
къщата беше на името на баба ми,эакупена е по време на брака,но дядо ми също е починал
Re: nasledstven imot
14-01-2008 - 16:16:28
баба ми прави дарението на мен
Re: nasledstven imot
14-01-2008 - 16:37:47
avatar
emily05 Написал:
-------------------------------------------------------
> баба ми прави дарението на мен


Кой пръв е починал?
Ако е дядо ти,то негови наследници са баба ти и нейните деца.Баба ти може да ти дари само своята част.
Re: nasledstven imot
14-01-2008 - 17:44:30
От първия ред още се вижда, че бъркаш понятията. Имотът не е наследствен, ако е по дарение. Изясни си каква част (реална и/или идеална) си получил по дарение и каква по наследство?

Бабата може да дари само своята част, но това ние тук го казваме (ако да е вярно). Виж си в документа за собственост (= Нотариален акт за дарение) какво пише: кой какво в каква част на кого дарява?

Пристройката дали е незаконна и как да се узакони е един въпрос, а чия собственост е е друг въпрос. Става въпрос за приращение: чл. 92. от ЗС: Собственикът на земята е собственик и на постройките и насажденията върху нея, освен ако е установено друго. т.е. ако няма документ доказващ кой е собственикът на пристройката, то собственикът на земята е такъв и на пристройката. Тия в данъчното не им е работа да умуват, а да приемат документите и обясненията, които им даваш. Документ за собственост на пристройката може да ти издаде нотариус = предполагам, че ще бъде нещо от рода на "Констативен нотариален акт за собственост по наследство/дарение и приращение".
Re: nasledstven imot
23-06-2008 - 20:30:26
Syjaliavam 4e niamam kirilica v momenta, edin podoben vypros: syprug polu4ava darenie (sled braka si) zemia + postroika. Prevryshta li se tova v semeina sobtvenost ako na miastoto na starata postroika se napravi nova? A ako se izpolzvat osnovite na starata kak stoi vyprosyt? T. e. sled kato syprugata e vlojila sredstva polu4ava li niakakyv dial ot darenieto ili e nujno dopylnitelno da se uredi tova uridi4eski,

Blagodatia vi
Re: nasledstven imot
27-06-2008 - 01:46:49
memo, sled braka ili po vreme na braka.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход