Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покупка на покрив

Публикувано от hristodaskalov@evrocom.net 
Покупка на покрив
13-12-2007 - 15:31:16
Здравейте. Преди 1 година си купих целия мансарден етаж в нова кооперация и се разбрах със строитела да ми продаде и целия покрив. В нотариалния акт е записана площа на апартамента и площа на покривната тераса и съответните коти.
Интересува ме това дали е законно ,защото доколкото знам покрива попада в общите части на сградата или строитела го е изключил като такъв и ми го е продал ?
Re: Покупка на покрив
13-12-2007 - 18:08:35
A за какво ти е покрив?
Re: Покупка на покрив
14-12-2007 - 11:35:11
Ами 1во не желая някой съсед да си слага някакви работи върху покрива който е на моя етаж и 2ро гледката е невероятна отгоре и ще ми бъде една голяма (100m2) тераса за лятото пък и смятам да си сложа джакузи
Re: Покупка на покрив
14-12-2007 - 14:42:09
че покривът не преднадлежи ли към общите части на сградата ?
Re: Покупка на покрив
14-12-2007 - 15:29:18
hristodaskalov@evrocom.net Написал:
-------------------------------------------------------
> В нотариалния акт е
> записана площа на апартамента и площа на
> покривната тераса


Какво друго ви интересува?Както виждате всичко е описано.Какъв покрив търсите?




Re: Покупка на покрив
14-12-2007 - 15:57:08
?
да де и ние може да четем но и аз честно казано не разбирам как така покупка на покрив и под покрив визираш покривната тераса ?"? айде обясни по конкретно ... и каква е целта на темата.... след като самият ти не знаеш какво си купил и купил ли си нещо...аз се обърках
Re: Покупка на покрив
14-12-2007 - 18:53:21
Хм. А какво би сложил съсед на покрива? Това явно не е скатен покрив. Ако е плосък покрив, то пригоден ли е за ползване? Има голяма разлика между обитаем покрив и просто плосък покрив. В проектите на сградата какво е описано? Според мен трябва да има начин да се оформи юридически. Не е задължително да е общи части...
Re: Покупка на покрив
14-12-2007 - 19:02:21
Описано е в нотариалния акт като покривна тераса и в архитектурните чертежи също е описано така. Котата му е 19.5 в архитектурните проекти и в нотариалния акт е същата.
Какво би сложил ли ? Ами например - антена, слънчев бойлер или колектор .... знам ли какво още ..
Аз си го пригодявам за ползване като направя една вита стълба от терасата на моя апартамент към покрива след акт 16
Re: Покупка на покрив
15-12-2007 - 09:21:11
Ми, щом ти е описано в Нотариалния акт къв е проблема? Какво точно пише? Тия въпроси е трябвало да ги поставяш тогава на нотариуса. Към покрива има ли вход откъм общите помещения (стълби)? Практиката показва, че при етажната собственост законо е врата усред поле, а правото е на страната на по-силния (нахалния) sad smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход