Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Danazi na prodaden imot

Публикувано от Mogul 
Danazi na prodaden imot
11-12-2007 - 12:32:27
Zdraveite

mozeli njakoi ot vas da mi kaze kak se iz4isljavat danazi na prodagen imot. A lihvi po prodadenija imot mogat li da se svaljat i vobste kakvo moze da se prispadne.
Re: Danazi na prodaden imot
11-12-2007 - 15:29:54
за какви точно данъци става въпрос, не става ясно от въпроса
Re: Danazi na prodaden imot
11-12-2007 - 16:15:35
stava vapros za DOD na 4asno lize
Re: Danazi na prodaden imot
11-12-2007 - 16:17:28
Naprimer:

Prodazna zena e 200'000
Zenata na kojato e zakupen e 100'000
Pe4albata e 100'000
Re: Danazi na prodaden imot
11-12-2007 - 17:46:43
Изобщо защо реши, че дължиш данъци? Кога и как е придобит имота?
Re: Danazi na prodaden imot
12-12-2007 - 14:21:12
Чл. 13. (1) Не са облагаеми:
1. доходите, придобити през данъчната година от продажба или замяна на:
а) един недвижим жилищен имот, независимо от датата на придобиване на имота;
б) до два недвижими имота, както и селскостопански и горски имоти независимо от броя им, ако между датата на придобиването и датата на продажбата или замяната са изминали повече от 5 години;

Чл. 33. (1) Облагаемият доход от продажба или замяна на недвижимо имущество, включително на ограничени вещни права върху такова имущество, се определя, като положителната разлика между продажната цена и цената на придобиване на имуществото се намалява с 10 на сто разходи.

(5) Продажната цена включва всичко придобито от лицето във връзка с продажбата/замяната, включително възнаграждение, различно от пари.

(6) Цената на придобиване по ал. 1, 2 и 4 е:
1. документално доказаната цена на придобиване на имуществото;
2. документално доказаната цена на придобиване на имуществото, увеличена с документално доказаното доплащане, дължимо от физическото лице - в случаите на замяна с доплащане;
3. нула - когато няма документално доказана цена на придобиване, включително за имущество, придобито по дарение, или за акции и дялове, получени при разпределение на печалба или друг източник на собствен капитал;
4. документално доказаното доплащане, дължимо от физическото лице - в случаите на замяна с доплащане, когато няма документално доказана цена на придобиване на имуществото;
Re: Danazi na prodaden imot
12-12-2007 - 16:46:43
Blagodarja ti za 4lena.

Imota e pridobit prez Sep. 2005, imota ne e reguliran no ne znam kakvo se vodi, no sas sigurnos ne e zilisten imot.

Ako na4i imota se oblaga tova ste re4e za men

Polozitelna razlika ot 100'000-10% (Чл. 33. (1)) = 90'000

A togava kolko ste sa danazite na tezi 90'000? Znam 4e ima njakakva tabliza i do tuk.

Re: Danazi na prodaden imot
13-12-2007 - 12:01:29
не разбра ли че няма да плащаш данъци
Re: Danazi na prodaden imot
16-12-2007 - 18:13:03
Sorry ama ne sam razbral.

osobeno kato 4eta 4l. 13 al. 1 a-b
а) един недвижим жилищен имот, независимо от датата на придобиване на имота;
б) до два недвижими имота, както и селскостопански и горски имоти независимо от броя им, ако между датата на придобиването и датата на продажбата или замяната са изминали повече от 5 години;

nito ednata nito drugata alinea ne me kasae zastoto

imota mi ne e nedvizen zilisten imot i m/y datata na prodazbata i pokupkata ne sa minali 5 godini.

ili nesto ne vizdam.




Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход