Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ВИЗА????????????????????????

Публикувано от vl_petrov 
ВИЗА????????????????????????
04-12-2007 - 18:40:18
Въпросът ми е следния: След като съм извадил актоална скица на парцел, каква виза следва да се извади и по какъв начин. Виза за проектиране, виза за строителство каква е последователността вообще интересуваме всичко свързано с тези визи.................
Предварително ви благодаря. moody smiley: moody smiley: moody smiley: moody smiley: moody smiley: moody smiley: moody smiley: moody smiley:
Re: ВИЗА????????????????????????
04-12-2007 - 18:46:13
avatar
vl_petrov Написал:
-------------------------------------------------------
> Въпросът ми е следния: След като съм извадил
> актоална скица на парцел, каква виза следва да се
> извади и по какъв начин. Виза за проектиране, виза
> за строителство каква е последователността вообще
> интересуваме всичко свързано с тези
> визи.................
> Предварително ви благодаря.


В ЗУТ всичко е описано точка по точка. smiling smiley smiling smiley
Re: ВИЗА????????????????????????
04-12-2007 - 22:59:04
Написано е трънки. Човекът пита кво да прави... и се пише актуална! spinning smiley sticking its tongue out
Re: ВИЗА????????????????????????
05-12-2007 - 17:15:30
Как ще не пише:

"Чл. 140. (Изм. - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) (1) Възложителят или упълномощено от него лице може да поиска виза за проектиране. Визата се издава от главния архитект на общината в срок до 14 дни от постъпване на заявлението.
(2) Визата за проектиране представлява копие (извадка) от действащ подробен устройствен план с обхват поземления имот и съседните му поземлени имоти, с означени налични сгради и постройки в него и в съседните имоти и с нанесени линии на застрояване и допустими височини, плътност и интензивност на застрояване и други изисквания, ако има такива, както и допустимите отклонения по чл. 36.
(3) (Доп. - ДВ, бр. 65 от 2004 г.) За строежите по чл. 12, ал. 3, чл. 41, ал. 2, чл. 50, 51, 59, чл. 133, ал. 6 и чл. 134, ал. 6, както и за обекти - недвижими паметници на културата от световно или национално значение издаването на виза е задължително.
(4) В населени места и части от тях с действащ регулационен план, определени за ниско жилищно застрояване, инвестиционното проектиране може да започне въз основа на виза, в която се указват изискванията за застрояване съобразно действащите нормативи, ако не се променя характерът на застрояване и само при свободно и свързано застрояване между два имота. За разрешаване на строителството не се изисква одобряване на план за застрояване.
(5) За обекти на техническата инфраструктура не се издава виза за проектиране.
(6) Визата за проектиране на специални обекти, свързани с отбраната и сигурността на страната, се издава от министъра на отбраната или от министъра на вътрешните работи в 7-дневен срок от постъпване на заявлението.
Re: ВИЗА????????????????????????
05-12-2007 - 21:40:22
Добре! Пише! Питащият доволен ли е от отговора?
Re: ВИЗА????????????????????????
10-12-2007 - 11:42:58
ок ясно, но какви документи трябва да предоставя на главния архитект за да взема визата за проектиране. Освен актуална скица, какво друго??????????
Re: ВИЗА????????????????????????
10-12-2007 - 12:01:37
Отиваш в общината и подаваш молба за издаване на виза за проектиране - плащаш 40 лв. мисля. От там ти дават входящ номер. До 2 седмици техника към съответната община трябва да ти е направил визата. Визата си я получаваш от техническата служба. smiling smiley
При подаването на молбата трябва да приложиш копие от нот.акт.
Успех.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-10 12:02 от Ivich.
Re: ВИЗА????????????????????????
10-12-2007 - 20:57:40
Въпрос - молбата за визата за ППП трябва ли да е подписана от всички собственици на парцела или не ?
Re: ВИЗА????????????????????????
11-12-2007 - 08:32:59
Това вече и без да знам мога да ти кажа, че зависи от служителките, през които ще мине молбата: дали са в настроение, в критическата, в м****с, дали са недое***и и прочее...
:g:
Re: ВИЗА????????????????????????
11-12-2007 - 10:40:49
avatar
monitor Написал:
-------------------------------------------------------
> Въпрос - молбата за визата за ППП трябва ли да е
> подписана от всички собственици на парцела или не
> ?

Защо не прочетеш в ЗУТ? Там всичко пише!Така ще бъдеш по-сигурен..........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход