Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

кредит за строеж

Публикувано от galdi 
кредит за строеж
29-10-2007 - 12:23:01
Здравейте на всички
искам да попитам, дали е възможно да ми бъде отпуснат кредит за строеж който ще се извърши по т.нар стопански начин.В парцела има построена стандартната за едно време постройка от 35кв.м която искам да разширя и да надстроя.Данъчната оценка на имота обаче е доста ниска , а оценката на банката не вярвам да е кой знае колко по-висока и ще се наложи да се ипотекира и правото на строеж(знам че съществуват подобни договори с банка, различни от смисъла в който се учредява право на строеж от собственика на земята на трето лице).Аз го разбирам така-в/у новопостроената сграда също се разпростира ипотеката.Но до колкото разбирам от форума трябва да представя на банката договор с фирмата-строител и изобщо как ще се оцени непостроеното ако искам да го осъществя чрез бригада с майстор и има ли банка която да ми отпусне кредит при тези условия.Благодаря предварително.Извинявам се за некомпетентността си по тези въпроси
Re: кредит за строеж
30-10-2007 - 00:15:17
Привет, възможно е стига да е на добро място имота. До преди година банките не харесваха имоти, които не са в рамките на града, може сега да са по различни нещата. Оценката на банката е доста по висока от данъчната такава. Банката работи с лицензирани оценители, идват, гледат, проучават, преценяват и със сигурност ще е близка до пазарната. Кредит за строителство се отпуска на траншове, на база построено, предоставени фактури и последващи оценки на важните моменти. Ние строим с фирма, но от банката ни казаха, че ако изберем варианта бригада, то за да се отпускат следващите траншове се предоставят фактурите за материалите, както и план сметка за извършена работа и цената за която е била свършена, подписана от инвеститора и майстора. Аз лично бих препоръчала да вземете кординатите на най близките клонове до вас на всички банки и да говорите с кредитния инспектор лично. Като му обясните какъв е парцела, колко голям, къде се намира, до къде сте стигнали с документите, доходи и прочее важни неща и дали банката, в която работи би ви отпуснала кредит за строеж. Един от проблемите при кредита за строеж е огромната бумащина, която ще трябва да подготвите, но все пак по добре строеж на кредит, отколкото празен парцел без кредит.
Успех smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход