Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

УЗАКОНЯВАНЕ НА ЗАСТРОЯВАНЕ

Публикувано от irkag 
УЗАКОНЯВАНЕ НА ЗАСТРОЯВАНЕ
19-10-2007 - 14:30:19
:ami: застроихме тераса (т.е. от тераса направихме стая на 7 етаж) като се разби стената отделяща кухнята от терасата по този начин се разшири самата кухня- искам да отбележа че не е разбито нищо носещо .Как може да се узакони това ако въобще е възможно . надявам се да сте ме разбрали .Това е масово явление (т.е. този вид "ремонти"winking smiley в нашия град-Варна, а може би и другаде ???/
Ако някой ми помогне със съвет му благодаря предварително
Re: УЗАКОНЯВАНЕ НА ЗАСТРОЯВАНЕ
19-10-2007 - 15:09:44
А защо ти е да го узаконяваш? :crazy:
Re: УЗАКОНЯВАНЕ НА ЗАСТРОЯВАНЕ
20-10-2007 - 01:22:59
Миналото лято ползвах стая с две легла в къща в Китен. Тази къща предлага общо 30 легла вече 5 години, но няма АКТ 16 ......! Почти всички са така.....т.е. недовършени и не дължат данъци, а и не могат да бъдат санкционирани, защото не са въведени в експолатация. От тези 30 легла по 20 лв. на вечер прави 18000 лв. на месец, умножено по 4 месеца става 72000 лева. А ВИЕ МИ ГОВОРИТЕ ЗА ЕДНА ТЕРАСА!
Re: УЗАКОНЯВАНЕ НА ЗАСТРОЯВАНЕ
22-10-2007 - 12:10:31
spinning smiley sticking its tongue out :} и аз незнам защо но така съм свикнала всичко да е честно и легално (въпреки че от това смо човек си пати).затова попитах не че имам зор...
Re: УЗАКОНЯВАНЕ НА ЗАСТРОЯВАНЕ
24-10-2007 - 15:57:07
:] Ами тя процедурата по принцип е наопаки на това, което сте направила...
Иначе, ако мога да помогна - в случай, че имате проблем с общинска служба или комшии... вижте дали терасата Ви гледа към основна улична артерия или към странична улица. Ако е първото... там закона изисква разрешение от Общината, но ако е към странична - тогава казвате, че просто сте си остъклили балкона и ако мине ОК - няма изискване за някаква процедура по преустройства и т.н.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход