Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Obsht Gradoustrojstven Plan

Публикувано от Danail 
Obsht Gradoustrojstven Plan
10-01-2006 - 16:22:46
Здравейте,

Интересува ме следният въпрос: от свои роднини чух, че се очаква този месец в Народното събрание да се гласува проектозакон за влизане в сила на новГрадоустройствен план на София.

Първо, знае ли някой дали това е вярно, и къде (ако изобщо има такава възможност), бих могъл да проверя според този план статута който се отрежда за интересуващите ме имоти.

Притежаваме част от парцел (съсобственост с роднини), който по настоящем е земеделски имот, с лице на околовръстния път - между Герман и Лозен, южната страна.
Дали с влизането на такъв градоустройствен план в сила, имотът ни ще влезе автоматично в регулация, или това не променя статута на отделните парцели.
Като цяло, според твърденията на роднините ми и агенции, районът на имота ни е отреден за промишлени нужди. Къде обаче може да се провери това нещо и как е възможно да се знае със сигурност, щом няма все още влязъл в сила план?

Има ли смисъл един имот да се вкарва в регулация, ако няма купувач за него, и не се знае какво този евентуален купувач би желал да построи - при искането за вкарване в регулация не трябва ли да се заяви и какво ще се строи в имота, да се приложи конкретен план?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход