Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Моля за помощ!преди нова година прехвърлихме имот при нотариус, но се оказа че още не е вписан в съда, тъй като съдииката не приела документите, защотото нямало печат на фирмата/на строителя8. И сега не може да стане защотот трябва да се изкара нова данъчна оценка и т.н. Но нотариса ми каза, че няма страшно вече съм собственик на имота, само като се набавят необходимите документи ще се впише в съда. Въобще не ми е ясно и ако може някой да ми каже каква е процедурата, прехвърлен ли е имота като не е вписан в съда и нямам даже и нотариален акт и въобще това възможно ли е, или ще трябва да минава на ново сделката?МОЛЯ ВИ, ПОМОГНЕТЕ МИ!!!!!!
Имотко
Re: помощ нотариален акт
07-01-2006 - 23:30:48
Според мен ще трябва да извършвате сделката пак, защото нотариусът е длъжен да впише сделкта в деня на нейното извършване. Ако не я впише, трябва да я извършва пак. Ако е само пропуск, няма проблем, но според мен, такъв нотариус си е пълен идиот.
Имотко,не се изказвай неподготвен.Сделките се вписват от съдия по вписванията,а не от нотариуса.В края на годината има много сделки и службата работи по-бавно.
Имотко
Re: помощ нотариален акт
11-01-2006 - 23:48:17
Пак някоя брокерка. Чети добре-съдийката /по вписвания/ не приела документите, защото ..ала, бала.
Re: помощ нотариален акт
18-01-2006 - 01:26:04
Възможно е и други документи да липсват... какво представиха при изповядване на сделката? (Документите са описани в края на акта, ако имате проект-а)...
Сделката е извършена, но поражда действие само между страните . Докато не е вписана в регистъра, тя няма действие по отношение на трети лица. Това поставя в риск купувача- ако преди вписването имотът се продаде още веднъж на друго лице или се ипотекира или възбрани, първият купувач ще има сериозни проблеми. Това за печата е пълна глупост - най-вероятно нотариусът изобщо не е внесъл акта ти в службата по вписванията или има някакъв друг недостатък. Ако пък наистина съдия по вписванията е върнал акт заради липса печат на фирма добре е да обоснове отказа си - печатът не е задължителен елемент на сделка. Отказът на съдията може да се обжалва. Ако в периода от сделката до вписването за теб настъпят вреди можеш да съдиш виновното лице-нотариус или съдия.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход