Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос относно "равни квоти на ползване" и други

Публикувано от blue_g 
Въпрос относно "равни квоти на ползване" и други
09-05-2007 - 13:15:19
здравейте, ситуацията е следната:
баба ми с още двама души са получили и са съсобственици на 10 декара гора до София. Имат договор за делба на наследствен имот, където е описано на кой колко му се полага. След което с нотариален акт баба ми прехвърля нейната част (около 5 декара) от общата на мен и още двама наследници където е записано, че имота се дарява при равни квоти на ползване. Гора е силно казано защото повечето е пущиняк и каманак, но по документи се води гора. Гората се намира над вилната зона, и е доста навътре. Тези 10 декара граничат с имоти, които са залесени територии на държавно лесничейство и един имот пасище. Питането ми е следното:
1.Как да постъпя и какво да я правя тази гора?
2.Каква е възможността и какви са начините да се отделя самостоятелно за да си имам право на ползване на моя си част?
3.След като имота граничи със залесени територии на държавно лесничейство и един имот пасище, както и това че почти няма гора мога ли да променя статута на трайно ползване на имота от горски в земеделски имот?
4. Ако мога да се отделя самостоятелно, но няма път до имота, каква е възможността да се прокара път?
5. Мога ли да го вкарам в регулация при положение, че няма път до имота?
Благодаря предварително за отговорите spinning smiley sticking its tongue out



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2007-05-10 21:52 от blue_g.
Re: Въпрос относно "равни квоти на ползване" и други
10-05-2007 - 21:55:42
Предвид факта че гората е много навътре мога ли да я заменя с подобен пярцел на държавния горски фонд, но намиращ се по-близо до населеното място позовавайки се на следното нещо:

Чл. 15б. (Нов - ДВ, бр. 16 от 2003 г.) (1) Замяна на гори и земи от горския фонд - частна държавна собственост, с гори и земи - собственост на физически, юридически лица и общини, се извършва със заповед на министъра на земеделието и горите.
(2) Замяната по ал. 1 се извършва по предложение на началника на Националното управление по горите след подаване на писмено заявление, придружено от:

1. доклад и удостоверение за оценка на горите и земите от горския фонд;

2. писмени становища на структурите и териториалните звена на Националното управление по горите, в чийто териториален обхват на дейност се намират имотите;

3. скици на имотите с обозначени координатни точки;

4. документ за собственост.

(3) Въз основа на постигнатите предварителни договорености началникът на Националното управление по горите подготвя проект на заповед за замяна, в която се определят:

1. цената на всеки от имотите - предмет на замяната;

2. описание на имотите и документите, удостоверяващи правото на собственост;

3. разликата в стойността на имотите и начинът на нейното плащане;

4. размерът на режийните разноски, държавната такса и дължимият данък, които се плащат от лицето, с което се извършва замяната.

(4) Лицето - страна по замяната, декларира писмено съгласие по условията на ал. 3.

(5) Заповедта за замяна се връчва на лицето по ал. 4.

(6) В едномесечен срок от връчването на заповедта лицето заплаща дължимите данъци, такси, разноски, както и разликата в стойността на имотите, ако държавният имот е по-скъп.

(7) Въз основа на влязлата в сила заповед и извършените плащания началникът на Националното управление по горите сключва договор за замяна, който влиза в сила от датата на сключването му.

(8) Договорът за замяна се вписва от заявителя в службите по вписване по местонахождението на имотите за негова сметка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход