Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помощ! Грешка при издадена скица???

Публикувано от lana83 
Помощ! Грешка при издадена скица???
06-04-2007 - 13:16:03
Здравейте, много ще съм благодарна на всички, които биха могли да ми помогнат!

Въпросът ми е следния:
Майка ми има наследствен парцел, на който иска да строи. Има нотариален акт за 840кв.м., но от общината й издадоха скицата за 760кв.м.! Съответно, когато отиде да разбере от какво се е получило така и да си оправят грешката в общината, техничката е заявила, че това е големината на парцела и грешка няма!
Та питам аз сега - как така са се изпарили тези 80кв.м.!

Искам да подам жалба (т.е. майка ми, заедно с всички останали наследници), но не зная къде - в самата община или на някоя по-висока инстанция? confused smiley

И може ли такова отношение :g: Грешки може да се допуснат, но да не желаеш да признаеш такава... и най- важното - да не се опиташ да я поправиш - направо страхотни личности са тези в общината!!!!

И за това моля - някой ако знае къде да се обърнем - да каже

Благодаря предварително spinning smiley sticking its tongue out
Re: Помощ! Грешка при издадена скица???
09-04-2007 - 15:50:09
avatar
Скицата отразява реалната квадратура.Ако не вярваш,че е така,наеми фирма да ти трасира имота и да каже колко квадрата е.В общината се базират на това,което имат.То често пъти показва по-малко,защото чертаят на ръка. smiling smiley
Re: Помощ! Грешка при издадена скица???
09-04-2007 - 18:25:23
При мен положението е обратно,по нотариален акт парцела е 410м2, а по скица е 480 м2. При това положение може ли да се продаде парцела !И ако не може,към кого да се обърнем?
Благодаря за компетентните отговори! confused smiley
Re: Помощ! Грешка при издадена скица???
10-04-2007 - 14:45:59
avatar
Тъй като разликата в квадратурите в документите е повече от 10%,няма как да го продадеш.Отиди в общината и виж откъде се е получила,може ли да ти се придаде по регулация?
wb
Re: Помощ! Грешка при издадена скица???
16-04-2007 - 22:59:14
обикновено се получават разликите при промяна на градоустройствения план...попитай в общината към кого да се обърнеш...
Re: Помощ! Грешка при издадена скица???
17-04-2007 - 08:18:29
Тези дни правя пътека до Общи"нката".Стигнали до някакъв по-сносен отговор,ще Ви се похваля.Благодаря за насоката и Ви желая УСПЕШЕН ден smiling smiley
Re: Помощ! Грешка при издадена скица???
17-04-2007 - 10:13:22
Благодаря на всички ви smiling smiley
Майка ми мисля вече прави нещо по въпроса - като видя резултата ще пиша!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход