Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Можем ли да си узаконим ,такава земя?

Публикувано от magi_m 
Можем ли да си узаконим ,такава земя?
26-03-2007 - 18:42:16
Преди 20-на години,общината дава земеделска земя на наш роднина да я обработва.Той обаче я "отстъпва" на баща ми срещу една сума пари която баща ми му дава ,за да си довърши къщата.И така вече толкова години баща ми си гледа лозето върху тази земя и единственият документ който има е бележката от общината в която е името на роднината му/който вече и не е жив/В района за който говоря, вече са само частни имоти,все още никой не е притеснил баща ми да освобождава терена ,но се питам дали той може да има претенции към това лозе, и може ли да си извади нотариален акт,на какво основание?И как да разбера дали имота не е частен вече,при условие че никой до сега не е имал претенции към баща ми за земята? confused smiley
Re: Можем ли да си узаконим ,такава земя?
30-03-2007 - 14:42:09
Най-добре се обърнете към местния нотариус. Той ще ви упъти какви документи да съберете за да си изкарате нотариален акт за собственост по давност и владение. Най-важния документ е удостоверението от общината, че имотът не е общинска или държавна собственост. Успех.
Re: Можем ли да си узаконим ,такава земя?
30-03-2007 - 19:58:12
Имотът е общинска собственост,но в понеделник ще проверя със сигурност.Как така тогава го ползва,без никакви такси,без възможност да си го узакони confused smiley Не ми е ясно sad smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход