Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

moga da ostana bez gilishte

Публикувано от emily05 
moga da ostana bez gilishte
16-03-2007 - 00:21:44
Vdovitsa sam ot 7 godini i sam bez detsa .Imame kashta i garsoniera pridobiti povreme na 20 godishnia ni brak.Dashteriata na sapruga mi ot parvia brak gelae da dade i dvete gilishta na targ i chrez sada da me ostavi na ulitsata .Kagete mi vazmogno li e tova?Az iskam da si zapazia samo garsonierata. V sluchai che se nalogi da i izplashtam neinia dial koi i kak opredelia tsenata na gilishteto. Na 61 godini sam kagete mi imali spored vas izhod ot situatsiata.Blagodaria vi.
Re: moga da ostana bez gilishte
16-03-2007 - 11:31:04
Ако ви вие и детето от първия брак сте единствените наследници на съпруга ви, което е явно от удостоверението, което със сигурност трябва да си изкарате от общината, то вие и детето делите 50/50 дела на съпруга ви от Семейната имуществена общност /СИО/. Тоест вие делите неговите 50% от къщата и гарсониерата. Дали къщата и гарсониерата са СИО вие преценете - дали са придобити по време на брака със съвместни усилия и на двамата /не по дарение или наследство/. Стигаме и до това, че ако е такава хипотезата вие те собственик на 75% и от двата недвижими имота. Не виждам как изобщо нящой може да ви мръдне от там. Това са глупости. Разберете са като хората с доброволна делба - остъпете имота, който е по-евтин.
Re: moga da ostana bez gilishte
17-03-2007 - 01:31:24
Blagodaria vi za otgovora.Dvata imota sa zakupeni po vreme na braka ni .Predlagala sam vzaimno razbirane ,no predlaganata suma vinagi e mnogo zavishena i nerealna ,koeto prilicha na iznudvane .Osven tova sam predlagala po evtinia imot.
osven tova darga da vi uvedomia ,che poslednite 3 godini (makar che sam na 61 godini ) rabotia v chugbina ,za da sabiram pari .Tova zastrashava li me po niakakav nachin pri sadebna delba i otgovorete mi molia vi po koia otsenka se opredelia dela na vseki edin ot sobstvenitsite - po danachna otsenka ili po prodagna tsena.Blagodaria vi otnovo
Re: moga da ostana bez gilishte
20-03-2007 - 15:29:03
Определя се по закон - в дялове, изразени процентно.
Потвърждавам, както Ви е информирала вече magi69, че Вие лично имате по 75% от всяко едно от двете жилища . Вашата доведена дъщеря е с 25 % от СИО.
Това, че не сте в България, би могло да подпомогне злоупотреба от страна на доведената Ви дъщеря или трето лице, но не и при съдебна делба. /Все пак с уговорката, че съпругът Ви няма изискуеми задължения./
Съветвам Ви да се консултирате с адвокат, за предприемане на превантивни мерки срещу злоупотреба.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход