Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

моля за помощ

Публикувано от neli 
моля за помощ
31-01-2007 - 19:01:19
Родителите ми са били измамени при сключване на предварителен договор за продажба на земя.Едно от условията на купувачите е било да бъде извършена регулация на тази част от имота,която няма такава.Те са разписали при обещание на техния представител че това не е проблем.Това за съжаление не е така защото земята е част от парк Странджа.В договора пише че ако не се осъществи условието договорът се счита за прекратен.И двете страни се явиха на датата за сключване на сделката но такава не се осъществи.Получиха протокол от нотариуса за това.Какви могат да бъдат последиците от това?Счита ли се договора за прекратен?Родителите ми са пожелали да върнат капарото но другата страна е отказала и са заявили че ще ги съдят.Какво да очакваме?Фирмата им посредник разбира се не желае да се занимава вече със сделката и родителите ми се оказаха без адвокат.Моля ви за съвет и препоръки за някой опитен адвокат от Бургас .
Re: моля за помощ
01-02-2007 - 18:30:23
Да, най-добре е направо да потърсите адвокат, който да се запознае с текста на договора и изобщо ситуацията и да Ви даде правилен съвет.
Так, само по описания, трудно ще Ви помогне някой.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход