Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

предварителен договор

Публикувано от neli 
предварителен договор
20-12-2006 - 18:56:09
здравейте!Бихте ли ми помогнали-продавам земя и крайния срок на плащане в предварителния договор е посочен.Какво би станало ако купувача не се яви на тази дата.Мога ли да разваля сделката и да не му връщам капарото.От мен искат да променя цената на земята защото не била цялата в регулация.Това не трябваше ли те да го проверят преди подписване.В предварителния договор аз съм се задължила да подам документи за влизането на земята в регулация, но дали ще стане не зависи от мен.
Re: предварителен договор
20-12-2006 - 22:28:11
avatar
Твое задължение е да им кажеш какво точно продаваш.Защо си ги подвела за регулацията?Все пак те са се съгласили и в предварителния договор е фиксирана цена.Ако няма други условия-изпълни си задължението-подай документите за регулация,но ще мине много време,докато се уредят нещата.Дръж си на цената и срока на изповядване. smiling smiley
Re: предварителен договор
20-12-2006 - 23:02:50
Не съм ги подвела за регулацията.От години плащам данък за цялата земя и когато отивам да си извадя документите за нея се оказва че съм плащала данък без да е вкарана цялата в регулация.
Re: предварителен договор
21-12-2006 - 13:59:04
Quote

В предварителния договор аз съм се задължила да подам документи за влизането на земята в регулация
От това Ваше изказване съдя, че по време на сключване на предварителния договор и двете заинтересовани страни сте били наясно за състоянието на имота и че дори Вие сте поела ангажимент по силата на самия договор, с който сте се задължила да "вкарате" земята в регулация...
Ако не изпълните условията по договора - Вие ще сте неизправна страна.
Все пак има значение точно какво сте се споразумяли, може да съществуват уговорки, с които да се окажете изрядна. Напр. , че ще направите всичко по силите си ... или което зависи от Вас... Това не звучи толкова категорично.
Бих препоръчала да обсъдите с адвокат, който да прегледа внимателно ангажиментите, които сте поели по договора и да Ви посъветва по същество.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход