Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

актуален собственик на имот

Публикувано от vinspetkov 
Re: актуален собственик на имот
28-06-2012 - 20:23:20
и апартамента не е на ЕТ ПЕНЧО а само на ПЕНЧО виж какво е написало момчето според мен има значение че не се води актив на фирмата .
Re: актуален собственик на имот
28-06-2012 - 22:36:30
ЕТ търговец не се продава, не може да се продаде физическо лице, продава се предприятието. Едноличния търговец натрупал задълженията продължава да дължи с цялото си имущество. Това е напълно безмислена продажба, а казусът е толкова ясен за всеки занимаващ се със събиране на кредити, че е време да се изясни и на адвокатите.
Ще си платиш и ще ти дам Изпълнителното дело точно на такъв хитрец, продал си предприятието на ООД, пък после си плати като поп и на държавата и на мен, та отделно си плати и друг адвокатски съвет да си прехвърли апартамента на майка си.

Имаш ли дългове ги пращаш или пращаш на някой от бранша да ти каже какво да направиш. Аз го правя само когато взискателят е банка или държавата, защото са изедници, но не и срещу други кредитори!
Re: актуален собственик на имот
29-06-2012 - 11:33:29
Не си изцяло прав след продажба на фирмата има солидарност на задълженията между двете страни който е шест месеца , след които се освобождаваш от отговорност.
Re: актуален собственик на имот
29-06-2012 - 14:55:46
Акъл не влиза насила, само тръцане!
Re: актуален собственик на имот
29-06-2012 - 15:48:01
Мисля че спорът малко измества темата.Човекът пита,ако фирмата му ЕТ дължи данъка,той ли е задълженото лице.Моят отговор е да.
Другото,което пита е ,могат ли да му вземат апартамента.Тук не мога да съм категоричен,защото апартамента може да не е само негов и може да има други подробности,които ние не знаем.
Re: актуален собственик на имот
29-06-2012 - 16:37:00
Сега почна и публични самоанализи да си правиш
Re: актуален собственик на имот
29-06-2012 - 18:53:49
Едноличния търговец отговаря с цялото имущество на физическото лице. Може да е задължено ЕТ-то, а да се запорира ООД-то на същия собственик. Ако след възникване на задължението Пенчо е продал предприятието кредиторът може да иска разваляне на сделката. Има изключение само със съпружеската съобщност, внесена от жена му, която може да се иска, ако дължи физическото лице, но не и ЕТ-то на съпруга, но това е прекалено екзотично и не се търси от съдия изпълнителя.
Апартамента трябва да се запази, но по определен начин, който да не позволи искания за разваляне на сделката.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход